Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sahabeden Öğütler Bölüm 2

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
“ Asr-ı Saadet”e Götüren Ameller “

Sahabeden Öğütler Bölüm -2 - islam-tr.org Sunar

sahaberesimleri-2.gif

Bir süre önce 1. Bölümü ile vermiş olduğumuz Sahabelerden Öğütler adlı masa üstü resim çalışmalarımızın 2. bölümünü cuma gününde sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

Rabbimiz Allah subhane ve teala, bizleri sahabelerin kendisine iman edip salih ameller işleyip ruhlarını Rabbimizin rızası doğrultusunda veren sahabelerin imanı ve ameli gibi inanç versin.

Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah'dan razı olmuşlardır.

Ne mutlu sahabe gibi olup sahabe gibi yaşayanlara.
Ne mutlu Ali'lere, Ömer'lere, Ebu Bekr'lere, Osman'lara ve diğer sahabelere...
Dikkatedin-ubeyde.jpg

ahiret-utbe.jpg

ahirzaman-ibn-mesud.jpg

amel-zubery.jpg

esya-ebuzer.jpg

hayirli-zeyd.jpg

korkak-talha.jpg

korktum-abdurrahman.jpg

vaiz-ammar.jpg

Bu konudaki diğer çalışmamız:

https://www.islam-tr.org/konu/“-asr-i-saadet”e-goturen-ameller-bolum-1-islam-tr-net-sunar.31930/

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ecrinizi versin cok guzel masaallah ...

H Çevrimdışı

Hattab571

Üye
İslam-TR Üyesi
Çok güzel çalışmalar.. insanı çok duygulandırıyor.. bu sözlerin derlenmiş halde bir eser var mı seleften...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ŞehiD yazmasını hala öğrenememişiz.

Allah razi olsun abi dogrusu elbette sehiddir, buradaki hata ise, sözleri wordde yazan arkadasindir, genel olarak resimlerdeki konfigirasyonu ve slogani ben belirliyorum, bir kardese zamaninda bir kitapdan belli sayfalari yazmasini istemistim, benim hatam ki ben yazi(nin coklugundan ve is yogunlugundan)ya bakmadan resimleri yapan kardese iletmistim, kasitli olmayan birsey bir dahaki calismalara insaAllah düzeltilir.

Dikkat edilmesi gereken mesele, türk dil kurumu kasitli olarak d harfini bir cok yerde tahrif edip t yaptirmakta, en barizi muhammed isimlerine muhammet ismi yazdiriyorlar hatta bir ara muhammedin sonunun t olmasi zorunlu idi nufüs daielerinde simdi zorunlu mu bilmiyorum.

Bundan sonra daha dikkatli olurum insaAllah, -hata sadece benimdir- Rabbim beni affetsin.

Tsk ederim uyari icin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razi olsun abi dogrusu elbette sehiddir, buradaki hata ise, sözleri wordde yazan arkadasindir, genel olarak resimlerdeki konfigirasyonu ve slogani ben belirliyorum, bir kardese zamaninda bir kitapdan belli sayfalari yazmasini istemistim, benim hatam ki ben yazi(nin coklugundan ve is yogunlugundan)ya bakmadan resimleri yapan kardese iletmistim, kasitli olmayan birsey bir dahaki calismalara insaAllah düzeltilir.

Dikkat edilmesi gereken mesele, türk dil kurumu kasitli olarak d harfini bir cok yerde tahrif edip t yaptirmakta, en barizi muhammed isimlerine muhammet ismi yazdiriyorlar hatta bir ara muhammedin sonunun t olmasi zorunlu idi nufüs daielerinde simdi zorunlu mu bilmiyorum.

Bundan sonra daha dikkatli olurum insaAllah, -hata sadece benimdir- Rabbim beni affetsin.

Tsk ederim uyari icin.
Benim niyetim sen veya bir başkasının ferden yanlışından değil, aksine forumumuzda İslami derdi olan muslumanların arasında İslami kavramların yazımındaki hataların sıklığı ve ısrarla düzelmemesidir. Özellikle "Cihad", "Şehid", "Muhammed", "Mucahid", "Tevhid" tarzındaki hassas terimlerin; Laik devletin medyalarının ısrarla tahrif etmeye çalışmasının etkisiyle bu hataların muslumanların arasında da oldukça yaygınlaşmasından dolayı, sitenin geneline tebliğ / amaçlı bir ikâz mahiyetinde bir yazıydı. Yoksa resim çalışması hakkında düşüncem olumlu olduğundan dua butonuna bile tıklamışımdı.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
maşaALLAH

Yapanın emeğine sağlık

RABBİM,ecrinizi zayi etmesin amin