Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resmi Facebook Sayfamız Açılmıştır

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
El muhacir kardeş tebrik ederim face için.her zaman bir paylaşım var Allah ecrini versin

amin akhi sağolasın lakin face de mod değilim kardeşler sitemizde yapmış olduğumuz içerikleri paylaşıyorlar elleri dert görmesin akhilerin hayra vesile olmak hayrı işlemek gibidir. Bu da bize yetiyor elhamdulillah

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Bence açılması -hiç- iyi olmadı ama bana söz düşmez.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi

Facebook yahudi müşriklerin elinde de ondan. Ben bu ve bu tür sosyal ağları kullanan kişilerin; gayrimüslim ürünlerini/mallarını boykot etmeyenlerin samimiyetlerine inanmıyorum. Bana sorulsa kurulmamasını tavsiye ederdim, öyle sanıyorum ki hayır elde edemeyecekler. Ama dediğim gibi bana söz düşmez. Benim görüşüm bu -bence olması gerekende bu-. Allah Razı olsun.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Facebook yahudi müşriklerin elinde de ondan. Ben bu ve bu tür sosyal ağları kullanan kişilerin; gayrimüslim ürünlerini/mallarını boykot etmeyenlerin samimiyetlerine inanmıyorum. Bana sorulsa kurulmamasını tavsiye ederdim, öyle sanıyorum ki hayır elde edemeyecekler. Ama dediğim gibi bana söz düşmez. Benim görüşüm bu -bence olması gerekende bu-. Allah Razı olsun.

Kardeşim Allah razı olsun uyarından dolayı fakat şöyle bir gerçek var müslümanların elinde bu sosyal ağların altarnetifi olmadıkca bunu kullanmaları yer yer fayda dahi verebilir. bende senden çok farklı düşünmüyorum. ama bu fikrim şu hadisede değişti. özbek hoca (Allah ona rahmet etsin) şehid edildiğinde bu sosyal medya üzerinden müslümanlar örgütlendi ve cenazeye ciddi bir katılım sağlandı... ve samimi müslümanlar toplanabildiler... bu gün islam tr bir çağrı yapsa herhangi bir meydanda onlarca müslümanı toplayabilir... dediğim gibi altarnetifi olmadıkca bu ağlar fayda verebilir...

hamdolsun 900 e ulaşmış ama yetersiz bence...

~hilal~ Çevrimdışı

~hilal~

لا حول ولا قوة إلا بالله
İslam-TR Üyesi
N.Ö diye birinin sözü paylaşılmış ...
"Net olunca ......" ile başlıyor ...

Paylaşım bir abiye ait. Eğer gördüğünüz yanlışları/eksiklikleri sayfaya mesaj olarak atarsanız daha hızlı bir şekilde paylaşım sahibi tarafından değerlendirilir. Herkes kendi paylaşımından sorumlu olduğundan paylaşımlara müdahale işini @IsLaM4eVeR abiye bırakıyorum

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Paylaşım bir abiye ait. Eğer gördüğünüz yanlışları/eksiklikleri sayfaya mesaj olarak atarsanız daha hızlı bir şekilde paylaşım sahibi tarafından değerlendirilir. Herkes kendi paylaşımından sorumlu olduğundan paylaşımlara müdahale işini @IsLaM4eVeR abiye bırakıyorum
Orası burdan biraz kopuk zaten .. en azından bana öyle geliyor ... burdaki kalite
daha orda yakalanmadı ...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
N.Ö diye birinin sözü paylaşılmış ...
"Net olunca ......" ile başlıyor ...

Net olunca "çok sertsin"
Kararlı olunca "çok inatçısın"
"La" diyince "tekfircisin"
"Hüküm Allah'ındır derseniz "Haricisin"
diyenler peki siz kimsiniz ?
Yoksa herkesi razı eden münafıklardan mısınız ?"

Bu cümlelerde sakat olan görüs ya da verilmek istenen mesaj nedir acaba?

Ayrica yazi altinda herhangibi bidat ya da akidesi bozuk birinin ismi yazilarak reklamida yapilmamis durumda. Sunuda dikkatten cikarmayiniz, söz eklenirken o sözün sahibinin dinde yaptigi tahribatlar bilinemeyecegi gibi her zamanda sakat birinin görüsünün asla yayinlanmayacagi anlamina gelmez, o bidat ya da akidesi bozuk kisinin reklami yapilmaksizin cok nadirde olsa bu sekilde ya da benzer sekilde kisa kisa paylasimlarinda ben herhangibi sorun görmüyorum. En dogrusunu Allah bilir.

Üst Ana Sayfa Alt