Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Ramazan Bayrami Tebrikleri 2013

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamd Alemlerin RABBİ Olan Allah (s.v.t)'a mahsustur. Allah (c.c)'ın selamı, rahmeti, merhameti, Rasulullah (s.a.v)'a, aline, ashabına, onların yolundan giden muhavvidlere ve cümlenizin üzerine olsun kardeşlerim. Elhamdulillah bir ramazanı bitirdik. Rabbim bir sonraki ramadana bizi ulaştırır inşallah. Rabbim bu bayramı ümmet olarak beraberce ve kardeşçe yaşamayı cümlemize nasip etsin inşallah. Rabbim dualarınızı kabul etsin İnşallah ve beni de ŞEHİT etsin inşallah :)
Her zaman ki gibi kendime torpil :)
Kardeşlerim Rabbim Bizleri Cennetinde cem eylesin inşallah
Esselamü aleyküm ve rahmetullahu ve berekatuhu.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tevhid dininin muntesiblerinin Ramadan bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını Rabbimden dilerim.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm ve rehmetullah ve berakat.
Hepinizin 2013 Ramadan Bayramınızı Rabbim bizlere ve sizlere daha hayırlı kılsın Amin.
Rabbim,zulüm altında ve esarette olan tüm müslüman kardeşlerimize de önce sabır ve sonrada esaretten kurtuluş nasip etsin ve onrala cennetini versin inşaAllah.
onlar duymasalar da onlarında Ramadan bayramları hayırlı olsun inşaAllah.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
End of Ramadan rush-hour in Bangladesh - no comment
Bangladeşte bayram için yola çıkanlar

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bayramı hakkımızda hayırlı kılsın, hepinize iyi bayramlar kardeşler.

islam4ever abi benim banı yollayabilirsin :)

T Çevrimdışı

The Message

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bak nedenini sen de biliyormussun, onlarin dünyasinda sadece kendileri müslüman, haliyle bir elin parmagindaki insan sayisi hilali görmezse ne olacak biz görmedik diyecekler, madem sadece kendileri müslüman aciklamada yapmasinlar, cünkü onlara göre insanlarin kildigi namazda orucda bosadir.

Benim sitemim böyle güzel konulara bu tür bos seyleri katmamaktir.

Dünyanin bir cok yerinde müslümanlar hilali gördü ve yarin Allahin izniyle bi kac elin parmagi haric tüm dünyadaki müslümanlar bayram namazi kilacak.

Rabbim oruclarimizi kabul etsin.
Hidayete tâbi olanlara selâm olsun.. Afedersiniz, anlayamadığım için soruyorum. Müslümanların sayısı bir elin parmağını geçmese dâhi Allah'u Teâla İslam'ı hakim kılacaktır. Milyarlarca insan Hak olan İslam'ı yaşamıyorsa hâkir görülmesi gereken onlar, gerçek müslümanlar değil.. "Bir kaç elin parmağı" şeklinde hafife alır tarzda konuşmanızın sebebi nedir?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hidayete tâbi olanlara selâm olsun.. Afedersiniz, anlayamadığım için soruyorum. Müslümanların sayısı bir elin parmağını geçmese dâhi Allah'u Teâla İslam'ı hakim kılacaktır. Milyarlarca insan Hak olan İslam'ı yaşamıyorsa hâkir görülmesi gereken onlar, gerçek müslümanlar değil.. "Bir kaç elin parmağı" şeklinde hafife alır tarzda konuşmanızın sebebi nedir?
herhalde sen müslüman olmayan bir sitele kariştirdin Allah seni ıslah etsin sanki kafir bir site de yazmişsin gibi:(

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Kafa olsa anlardin zaten.

Ben bu sözümü din gününde Allaha anlatirim ama siz suan dünyanin bir cok ülke ve memleketinde yasayan ve yasamis müslümanlari, muvahhidleri, mucahid ve sehidleri direk tekfir edip kafir demenizin hesabini nasil vereceksiniz?

Senin bu sekilde küstahca ve seytanca tarzda konusmanizin sebebi nedir?

Not:"Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun" (Ta ha 47) selam şekli, Musa (a.s.)ın, Firavun'u selamlama şekli olduğunu Rabbimiz bildirmiştir.
Rasulullah (s.a.v.) bu ifadeyi hiç bir muslumana kullanarak selam vermemiştir. Aksine kafir ülkenin krallarına (mesela Necaşi'ye) gönderdiği davet mektublarını okuduğunuzda Ta ha suresi 47. ayetteki ifade şekliyle selam verdiği malumdur.

T Çevrimdışı

The Message

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Neden bu kadar sinirlendin? Üslûbunun eleştiriyi hak etmediğini mi iddia ediyorsun?

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Dünya üzerinde yaşayan tüm müslümanların ramazan bayramını tebrik ediyorum. Bizi bayrama kavusturan Rahmana Hamdolsun. Ayrismayin ters dusmeyin. Kiyama kalkan ummet birlik olun. Ramazan sonrasi basladik yine.