Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Rabıta Hakkında Yanlışları Anlatan Deliller Var mı?

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
bilen ahıler sölesın.bu hafta biri ile tartışmaya gıdecegım inşallah.herkes bıldıgını sölesin.:yale

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
ahi biliyorum konuyuda yani bıılmedııgıım varsa herkes fııkrıınıı sölesıın veya delııllerıınıın göstersıın ana göre :) kendıımıızıı duzeltelıım

Y Çevrimdışı

yusufyakup

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah resulunun sa, ilmi tartışmak için öğrenenler hakkında söylediklerinide öğenseniz iyi olur.

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a ahi allah razıı olsun bıılııyorum inşş...ama bilmedııklerıımıı sizden ögrenmeye hazıırıım.ki bazıılarıınıın hoca dedııgıı biri rabııtayıı savunuyor ben şşimdi yok tartıışşmayayıım mıı deyim ahi.?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sen O rabıtayı savunan kişinin delillerini buraya yazarsan bizde görürüz. Gerçi bunların hocaları ve cemaatlerinin Rabıta savunmaları kitablarından alınmış burada Reddiye yazılmıştır. Anlayana

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
Sen O rabıtayı savunan kişinin delillerini buraya yazarsan bizde görürüz. Gerçi bunların hocaları ve cemaatlerinin Rabıta savunmaları kitablarından alınmış burada Reddiye yazılmıştır. Anlayana
AHİ TAMAM İNŞALLAH.YAZARIM.SEN NE DIYOSUN GITMEK MI EFTAL, DURMAK MI EFTAL TARTIŞMADAN.?.ÜNİ. GENÇLIGIDE OLACAK ONLARIN ÖGRENCILERİ YANİ.SEN NE DIYOSUN AHİ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tasavvufcuların Rabıtayı savunurken neleri delil aldığı kitaplarından bellidir. Burada da yazılıdır. Bizlere Rabıtayı savunurken , meşruluğuna dair delilleri sitemizde mevcuttur. Bunlardan biri internet ortamında yaygın bulunan Rabıta savunumu, Diğeri Menzil cemaatinin semerkand yayınlarından Rabıta savunumu ve İsmailağa cemaatinin Ruhu'l Furkan tefsirinden Rabıta tanım ve savunumları sitede bulunmaktadır. Aynı zamanda bizim bunların aldığı delillere reddiyemiz de renkli yazılarla verilmiştir. Akıl sahibi incelediğinde görecektir ki alakasız farklı ayet ve hadisleri yorumlarla sapkınlıklarına alet ettikleri bellidir.

Rabıtayı savunanların kendi eserlerinden mesnedsiz yazılarına, Renkli yazılar REDDİYEDİR !

https://www.islam-tr.org/konu/rabitanin-ic-yuzu-fecr-i-sadik-dogdu-maske-goruldu-kitap.8042/

Şimdi burayı incele, neleri savunuyorlar baştan bil, vereceğin cevabı da ona göre çalış. Fakat tasavvuf ehli bu konuda kitlenmişdir. Ancak rabbimin hidayet edeceği azınlığın tevhidi anlamaya nasib olacağını düşünüyorum.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AHİ TAMAM İNŞALLAH.YAZARIM.SEN NE DIYOSUN GITMEK MI EFTAL, DURMAK MI EFTAL TARTIŞMADAN.?.ÜNİ. GENÇLIGIDE OLACAK ONLARIN ÖGRENCILERİ YANİ.SEN NE DIYOSUN AHİ?
Kardeş gitsende gitmesende onlar seni sapık ve allahın evliyalarının düşmanı olarak görecektirler.Oraya gitsen ve bütün delillerini çürütüp hakkı tavsiye etsen sana diyecekleri '' Elhamdulillah Şeyhimiz ne kadar büyükki bu kadar düşmanı var.Şüphesiz bu olay Şeyhimiz büyüklüğüne delalettir''. Ve Bu konu hakkında sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.Özelden ulaşabilirsin gerekirse.

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
Tasavvufcuların Rabıtayı savunurken neleri delil aldığı kitaplarından bellidir. Burada da yazılıdır. Bizlere Rabıtayı savunurken , meşruluğuna dair delilleri sitemizde mevcuttur. Bunlardan biri internet ortamında yaygın bulunan Rabıta savunumu, Diğeri Menzil cemaatinin semerkand yayınlarından Rabıta savunumu ve İsmailağa cemaatinin Ruhu'l Furkan tefsirinden Rabıta tanım ve savunumları sitede bulunmaktadır. Aynı zamanda bizim bunların aldığı delillere reddiyemiz de renkli yazılarla verilmiştir. Akıl sahibi incelediğinde görecektir ki alakasız farklı ayet ve hadisleri yorumlarla sapkınlıklarına alet ettikleri bellidir.

Rabıtayı savunanların kendi eserlerinden mesnedsiz yazılarına, Renkli yazılar REDDİYEDİR !
https://www.islam-tr.org/konu/rabitanin-ic-yuzu-fecr-i-sadik-dogdu-maske-goruldu-kitap.8042/

Şimdi burayı incele, neleri savunuyorlar baştan bil, vereceğin cevabı da ona göre çalış. Fakat tasavvuf ehli bu konuda kitlenmişdir. Ancak rabbimin hidayet edeceği azınlığın tevhidi anlamaya nasib olacağını düşünüyorum.
ahi biliyorum konuyuda delıllerın bir kısmınıda yıne bılmedıgım var.onlarada bakcam inş..vallahi bence anlatmak lazım çünkü ben yeni başladım ve anlattıklarım allah ın izni ile tevhide tabi oldular ve özü anladılar ama nerdeyse kişi başına bir buçuk ay sörüyo gibi.

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş gitsende gitmesende onlar seni sapık ve allahın evliyalarının düşmanı olarak görecektirler.Oraya gitsen ve bütün delillerini çürütüp hakkı tavsiye etsen sana diyecekleri '' Elhamdulillah Şeyhimiz ne kadar büyükki bu kadar düşmanı var.Şüphesiz bu olay Şeyhimiz büyüklüğüne delalettir''. Ve Bu konu hakkında sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.Özelden ulaşabilirsin gerekirse.

tamam inş.. müslüman

Üst Ana Sayfa Alt