Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Pkk Kâfirleri, Çeşitli Şehirlerde Sürüler Halinde Muslümalara Saldirıyor

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Takvahaberden haber atmak istemiyorum ama güncel olduğu için Adana'da olan kardeş varsa açıklamalarını bekliyoruz... Yardımcı olmak veya en azından duyurmak için burada konu açıyorum...

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili beldesinde PKK destekçileri selefilerin evlerini ateşe verdi ve dükkanlarına molotof attı. Selefilerin sessiz kalacağını sanan PKK yoğun direnişle karşılaştı.

Olay bugün(6 Ekim) akşam saatlerinde meydana geldi.

Seyhan'ın Küçükdikili beldesinde 21:00 sularında PKK'nın şehir yapılanması YDG-H teröristleri selefi müslümanların evlerini ateşe verip dükkanlarına molotof attı.

Daha önce de bölgede bir selefiyi linç eden PKK, bu defa sert bir direnişle karşılaştı.

Takva Haber'e ulaşan haber kaynakları, bölgede silahlı çatışma çıktığını ve PKK'lıların küçük bir grup selefi tarafından tarumar edildiğini bildirdi.

Bölgedeki hareketlilik şu dakikalar itibariyle devam ediyor.

(Güncellenecek)

* Yeni bilgi: PKK'lıların sokak aralarına kaçtığı bildirildi.

* Yeni bilgi: PKK'lıların yaralılarını hastaneye kaldırdığı ve selefilerden yaralanan olmadığı belirtildi.

* Yeni bilgi: Silah ve havai fişek kullanan PKK'lılara silah ve sopalarla karşılık verildi.

* Yeni bilgi: 500 selefinin an itibariyle bölgede olduğu bildirildi. Müslümanlar konvoylar halinde PKK'lılarla karşılaşmak için Küçükdikili'ye akın ediyor.

* Yeni bilgi: Çevik kuvvet olay başlattıktan 2 saat sonra bölgede barikat kurdu. İlk dakikalarda aranan polisin "kendi başınızın çaresine bakın" dediği iddia ediliyor.

* Yeni bilgi: Çevik kuvvetin gelmesiyle birlikte, beldede çoğunlukta olan PKK sempatizanları tekrar bir araya geldi.

* Yeni bilgi: Molotoflarla yakılan 3 dükkandaki yangın söndürüldü. Bölgedeki halkta terör örgütü PKK'ya tepki gösteriyor.

* Yeni bilgi: Çevik kuvvet olay yerine barikat kurdu. Gruplar dağılmamakta ısrarcı.

* Yeni bilgi: Diğer bölgelerden konvoylar halinde beldeye intikal eden selefilerin sayısı bine yaklaştı. İddilara göre PKK'lılar destekçi toplamaya çalışıyor.

* Yeni bilgi: Olay mahaline tomaların geldiği ve 4 yaralı PKK'lının hastanedeki tedavisinin sürdüğü bildiriliyor.

* Yeni bilgi: Olaylar Seyhan'ın merkezine de sıçradı. Seyhan'ın Gülbahçesi mahallesi ve Kıbrıs caddesinde toplanan PKK'lılar Selefilerden tarafından dövüldü.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar sadece Adana degil diyarbakirda öyle, savas alani gibi...

Kobani düsünce iceriden saldirmaya basladilar. Rabbim müslümanlara yardim etsin, bu illerde yasayan arkadaslariniz varsa uzaktaysaniz uyarin yakindaysaniz destek cikin Allah icin müslümanlara.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH kafirleri kahru perişan eylesin amin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
t.c gibi tilki görmedim her türlü işine geliyor

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hic bir tv canli yayinda göstemiyor sanki yok gibi.
SC20141006-225422-1.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adanada 1000 kişiye çıkmış selefiler deniyor. PKK lılar tartaklanıp dağıtılmış.
İstanbulda sokaklarda örgütlenmeler var.
Twiterdan takip ediyorum.

Kuyrukları kesilince oraya buraya saldırıyorlar. Direk hedefleri islam.
BzSrASDIUAAhIAx.jpg

Adana

BzSiWSyCQAEHMAr.jpg

BzSsFzTIAAAYA5S.jpg

BzSrpi0IAAESRYt.jpg

istanbul

Moderatör tarafında düzenlendi:
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suphan Allah Allah'ım yok et bunları yok et...

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyipten aldıkları destekle hepten azdılar. Allah sonunu hayretsin bu gidişatın amin ...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bikaç twit

esenyurt alev alev yaniyor banka sub iett otobusleri marketler

an itibariyle diyarbakırda silah sesleri yükseliyor hayır ola inşeAllah
Diyarbakirda bu gece çatışma olmayan cadde çok az.

Şu an resmen pkklı kafir sürüsü doğu illerinde sokak sokak ehli tevhidin evlerine saldırıyor, cemaatlere ateş açıyorlar.

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar sadece Adana degil diyarbakirda öyle, savas alani gibi...

Kobani düsünce iceriden saldirmaya basladilar. Rabbim müslümanlara yardim etsin, bu illerde yasayan arkadaslariniz varsa uzaktaysaniz uyarin yakindaysaniz destek cikin Allah icin müslümanlara.
Evet diyarbakirda var canli sahidim suan silahlar patliyor muslumanlar hedefte

Üst Ana Sayfa Alt