Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Peygamber (s.a.v)'in Gölgesi Yok muydu?

S Çevrimdışı

Salih63

Üye
İslam-TR Üyesi
Herkese hayırlı akşamlar dilerim inşallah. Bugün iş yerinde birlikte çalıştığım benden yaşça büyük biri Resulullah in gölgesinin olmadığını ifade etti bazı yerlerde de ben gölgesinin bazen yere düşmedigini okudum.Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kardeş varmıdır inşallah cevaplarsa

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rasulullah (s.a.v. )'i övecegim diye insanüstü özellikler uyduran bazı sapkın tasavvuf ehlinin (Cemalnur Sargut gibi) delilsiz , bâtıl iddialarindan biridir gölgesi olmadığı görüşü.
Rasulullah (s.a.v.), yaratılış olarak topraktan yaratılmış her insan gibi anne babadan doğarak fıtrata uygun yaratılmıştır. Rasulullah (s.a.v.), melek olmadığı için nurdan yaratılmamışdır.

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ
( سورة الكهف من الآية :110 )
"(Ey elçi! O muşriklere) de ki: Ben, ancak sizin gibi bir insanım.Yalnız bana (Rabb'imden) ilahınızın bir tek ilah olduğu vahyediliyor..." (Kehf Sûresi: 110)

Üst Ana Sayfa Alt