Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Pdf Kitap İsteği Olanlar ve Herhangi Bir Dökümanı Pdf'ye Çevirmek İsteyenler?

N Çevrimdışı

nrsn15

Guest
Arkadaşın bahsettikleri -fıkıh usulu- veya -tefsir- değil. Fıkıh Ansiklopedisidir.4 mezhebe göre fıkhi hükümleri açıklamış.Ama bunlar içinde sağol.Faydalansın.

Gerçi Ceziri nin 4 mezhebe göre fıkıh eseri internette var.Onu indir.O da fıkıh alanında şaheser bi eserdir.Bir de Serahsinin El-Mebsut'u var 30 küsür cilt hanefi fıkhı tercümesi o da internette vardı galiba.

evet onlar da olur çok sevinirim ikisini de indirmek istiyorum nereden bulabilirim araştırmayı düşünüyorum ama belki daha çabuk bulan olur diye sormak istedim hakkınızı helal edin

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet onlar da olur çok sevinirim ikisini de indirmek istiyorum nereden bulabilirim araştırmayı düşünüyorum ama belki daha çabuk bulan olur diye sormak istedim hakkınızı helal edin

Abdurrahman Cezirî 4 mezhebe göre İslam Fıkhı

http://www.4shared.com/rar/tOp2Qds5/4Mezheb_slam_Fkh_ACeziri.html

Yükledikten sonra şifre istyecek : Şifre : www.zamanbitiyor.com

İmam Serahsinin Mebsutu'nu İnternete yüklemişlerdi 31 Cilt. Fakat linklerini silmişler.Bulamadım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın son kısmı ise nefis tezkiyesi,tövbe ve Muhabbetullaha ulaşma sebebleri'nden bahsediyor ki tıpkı şu ayette olduğu gibi (Yüce Allah çokça tevbe edenleri ve temizlenenleri sever) Bakara ,222

Bildiğim kadarıyla kitabın Türkçe Tercümesi yok.Eğer arapça istersen aşağıdaki linkten kitabı indirebilirsin.

http://www.saaid.net/book/open.php?cat=82&book=2416

Türkçesini arıyorduk. Arkadaşım da bulamamış.Bikaç yayınevinden de araştırmış, Kitap olarak da bulamamış zaten. Teşekkürler Ahki

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türkçesini arıyorduk. Arkadaşım da bulamamış.Bikaç yayınevinden de araştırmış, Kitap olarak da bulamamış zaten. Teşekkürler Ahki

O çevrilmediyse bile piyasada tercümesi bulunan İbn Kayyim el-Cevziyye 'nin Nefis Terbiyesi ve Kalbin ilacı kitaplarını alabilir.

Piyasada tercüme edilen birçok kitap var bu sahada.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sende yaparsın kardeşim yukarıda verdiğim linke tıkla dosyayı yükle ve kimseye muhtaç olmadan chm dosyasını çevir. mobil 'chm reader' android veya ios uygulaması ile cep telefonundanda okuyabilirsin.

U Çevrimdışı

UmarIbnAbdulAziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
In shaa ALLAH Kardes ALLAH senden razi olsun ..kardes nasil yapiyorsun ...belki bende bir kactane ceviririm

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
.chm decompiler ile önce html dosyası haline getiriyorum onu da acrobat reader ile pdf yapıyorum daha sonra ayrıntılı anlatırım farklı daha kolay yollarda var ama otomatik çevirilerde hata oluyor

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Step 1 = bilgisayarda dosyayı yüklüyorsun / dosyanın bulunduğu linki veriyorsun

Step 2 = hangi formata çevirmek istediğini belirtiyorsun

Step 3 = mailadresini veriyrsun (özel mailadresin olmasın spam yollayabilirler)

Step 4 = convert tuşuna basarak çeviriyorsun

NOT: dosyanın boyutu 100 mbyi aşmaması lazım

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Step 1 = bilgisayarda dosyayı yüklüyorsun / dosyanın bulunduğu linki veriyorsun

Step 2 = hangi formata çevirmek istediğini belirtiyorsun

Step 3 = mailadresini veriyrsun (özel mailadresin olmasın spam yollayabilirler)

Step 4 = convert tuşuna basarak çeviriyorsun

NOT: dosyanın boyutu 100 mbyi aşmaması lazım

Allah -swta- razı olsun fakat şimdi denedim türkçe karakterleri başlıklarda tanımıyor yazıyı,sayfa düzenini de karıştırıyor pek sağlıklı değil belki basit .doc,.html ya da arayüzü sade olanları çevirebilirken işe yarar ama profesyonelce değil bu tür çevirilerde ne kadar manuel o kadar iyi :) calibre programı var o da kullanılabilir