Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pandemi Yıllarında Gündeme Düşenler

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210627-153448_Photos.jpg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Evet, bu videoyu dün görmüştüm ben de.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Merak edilenler arasında...

Böyle ölümcül, yüksek korkutuculukta (!) [Öyle ki turistler sahillerde korkudan tir tir titriyor] bir pandemi derdimiz varken; kenarda duran tabelalarla uğraşmak için zamanımız nasıl oldu, daha doğrusu neden öyle bir ilgimiz oluştu?

Screenshot_20210627-091343_Instagram.jpg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu gönderiyi esasen bilindik sayfalardan birinden kopyaladım ama baktım özel hesapmış, dedim isimsiz paylaşayım (Görselde adı geçiyormuş gerçi, bilenler olur...)

Screenshot_20210627-224622_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-224631_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-224639_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-224649_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-224657_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-224706_Instagram.jpg

Screenshot_20210627-225019_Instagram.jpg

Döndük dolaştık yine 5G'ye geldik. Bununla ilgili bi video vardı, onu da ekleyeyim inşaAllah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bunu diyen Sağlık Bakanımız

Screenshot_20210628-100733_Instagram.jpg

Bunu diyen de kendisi:

Ve şuan "yığınla millete" vurulan mRNA aşılarını da görüyoruz. (Diğerleri de güvenilir değil; ancak mRNA bir ayrı...)

Oldu mu şimdi?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Hakikaten, kenarından köşesinden bir sürü hava giren bu maskeler bu virüsten koruyabiliyor mu; ki virüsün boyutlarının "maskenin gözenek genişliğiyle kıyaslanması" sonucunda, alınan bu önlem için "pireden korunmak için çit çekmek" gibi bir tarif yapılıyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
“Aşı yapan hekimler yargılanacaklar” sözleriyle ilgili Dr. B. B. hakkında açıklama

COVID-19 pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor.

COVID-19’a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı “şarlatanlar”ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar.

Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar'da "Plandemi büyük buluşması" adıyla düzenlediği “miting”de “Asla ve kat'a aşı olmayın.Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!" şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.
İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
“Aşı yapan hekimler yargılanacaklar” sözleriyle ilgili Dr. B. B. hakkında açıklama

COVID-19 pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor.

COVID-19’a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı “şarlatanlar”ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar.

Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar'da "Plandemi büyük buluşması" adıyla düzenlediği “miting”de “Asla ve kat'a aşı olmayın.Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!" şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.
İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU
Kendilerine karşı olanlar şarlatanmış... Ancak bu aşıların zararı günden güne açıklanıyor, çevresinde aşı sonrası ölen yakını olan çok kişi var; bunları ne yapacağız?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210628-132756_Twitter.jpg

Hakikaten, neden antikoru var mı, yok mu diye bakılmıyor insanlara?

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ali Rıza Demircan
TBB’den Ricamız: Disiplin soruşturması başlattığınız kahraman doktorlarımızı bir an önce açıklayınız ki tebriklerimizi geciktirmeyelim

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
234823043_1950306041793738_3882672894521434191_n.jpg

Doğru bi şey olsa, insanların sağlığını düşünseler neden bu tehdit, neden hedefte. Çünkü doğruları adil bi şekilde söylüyor bazılarının işine gelmiyor...