Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Osmanlıca Yazıyı Tercüme Edebilir misiniz?

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpeg
image.jpeg
Selamun aleykum ve rahmetullah Burda ne yazdığını tercüme edebilen var mı acaba

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 58
avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpeg

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 56
Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
mezat pazarlarına sor bunu kardeşim.
istersen internetten mezat yaz, çıkan numara ile konuş herhangi bir uygulamadan görselini yolla, sana ne olduğunu açıklarlar.
veyahut ibb kütüphanesini ara , yetkili kişilere mail at sana ne olduğunu açıklayabilirler.
benim zannımca fıkıh kitabı bu,

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpeg
Selamun aleykum ve rahmetullah Burda ne yazdığını tercüme edebilen var mı acaba

"Akaide dair olan risaleler keyfiyet-i itikada müteallik mesaile münhasır olmak lazım geleceğine binaen (nitmet-i İslam) namıyla yazılmış olan şu risalecikte akaid-i sacide-i ehl-i sünneti, halas-ı vecihle gösterib İslamın esası ve fevainden bir nebzesi ekletilmiş ve ibadat ve sailin tadad-ı furuz ve vacibatı ve beyan-ı süneni ve müstehabat ve bunların tarifatı kütüb-i fıkha yani keyfiyet-i imla müteallik resaile bırakılmıştır"

Diğerlerini bir ara hallederim inşallah

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
"Akaide dair olan risaleler keyfiyet-i itikada müteallik mesaile münhasır olmak lazım geleceğine binaen (nitmet-i İslam) namıyla yazılmış olan şu risalecikte akaid-i sacide-i ehl-i sünneti, halas-ı vecihle gösterib İslamın esası ve fevainden bir nebzesi ekletilmiş ve ibadat ve sailin tadad-ı furuz ve vacibatı ve beyan-ı süneni ve müstehabat ve bunların tarifatı kütüb-i fıkha yani keyfiyet-i imla müteallik resaile bırakılmıştır"

Bunu bende cozdum ama
Ilk foto kelimei sehadetli olani anlamadim bazi harflerini ilk ona bakiver sana zahmet

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Diğerleri farsçaymış osmanlica değil

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kaldığın yerden ben devam edeyim inşaAllah ahi;)
"Zükur-u Rüşdiyye Mekteblerinin ikinci senesine mahsus olarak Mearif Nezaret-i Celilesi tarafından kabul olunmuştur."
"Matbaa-i Amirenin mührü olmayan nüshalar sahtedir."
"Her hakkı mahfuzdur. 1316"

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaldığın yerden ben devam edeyim inşaAllah ahi;)
"Zükur-u Rüşdiyye Mekteblerinin ikinci senesine mahsus olarak Mearif Nezaret-i Celilesi tarafından kabul olunmuştur."
"Matbaa-i Amirenin mührü olmayan nüshalar sahtedir."
"Her hakkı mahfuzdur. 1316"

O kısım ne işe yarar ki diye düşünmüştüm :)