Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Önerebileceginiz türkce "davaci"lar??? ve birkac soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

NISA2010

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum we rahmetulLah,

degerli din kardeslerim,
öncelikle türkcemi hos görmenizi rica ediyorum, türkiyede yasayan biri kadar düzgün degildir sanirim.

Sitenizi "tesadüfen" buldum (ki aslinda hersey kaderdir tabi), ve sizlere bir daha dogrusu bir kac sorum olacak, yardimci olursaniz sevinirim.

1. Almanyada insanlar bütün medya propagandasina ragmen AKIN AKIN Allahin dini olan islama giriyorlar. Bunun sebeblerinden biri ilk etapta Allahin hidayeti, ikinci etapta Allahin vesile/sebep/anahtar kildigi "davacilar". Bu kardeslerimizin, yani ciddi anlamda düpe düz dava yapan, hak üzere ilerleyen/yasayan kardeslerimizin sayisi cok az oldugu ve bundan dolayi almanca islami ilim ögrenme kaynaklarimiz kisitli oldugu icin türkce vaizler, dersler aramaya basladim. Nitekim kuran ve sünnet isiginda HAKKI konustugunu sandigim "Ebu Hanzele" kardesimizin sitesini buldum (tevhiddersleri.com). Dolayisiyla sorum: Ebu Hanzele düzeyinda bana önerebileceginiz, vaizlerini dinleyebilecegim türkce alanda birileri varmi? Inanin milli görüsler, diyanetler sagolsun okadar dikkatliyiz ki türkce imamlar/hocalar konusunda, anlatamam! Yanlarina yaklasmaktan korkar hale geldik, Allah onlarida bizleride islah etsin.

2. Layikligi islami acidan ele alan bir kitap önerebilirmisiniz, türkce? Türkiyedeyken bu konuya dair tek bir kitap bulamadim, garip ve üzücü...

3. Genel bir soru: Tr de üniversite ve okullara bas örtülü gidilmiyor, anladik. Peki sokakta nikab yani pece yasagi mi var?

4. TR de sizce tamami ile kuran ve sünnete dayali bir islam egitimi alinabilinirmi? "Imam hatip" dedikleri okullar/üniversiteler bu konuda ne kadar basarili? Yoksa gercekten bunun icin misira, arabistana yada pakistana mi gidilmeli.

Umarim yardimci olabilirsiniz. Allah hepinizden razi olsun.

Wesselam

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Wa 'Alaykumu's Salam wa RaHmatullahi wa Barakatuh

Bende almanyadan katiliyorum.

1. Ebu Hanzala'nin derslerini az cok dinledim. Allah onu korusun. Ikhlasli bir abi,...
Herseye harfiyyen katilmak mümkün degil tabiki, elbette herkesin hatasi olur, ama genel olarak dinlenir ve dersleri faydalidir,...

2. Kitap bilmiyorum Abdurrahman Dilipakin kitabi disinda, ama onuda okumadim, nasil bir kitap bilmiyorum, bilen varsa bir yorum yapar insha'Allah,...

Laiklik hakkinda su iyi bir yazidir sanirim: http://www.tevhidyolcusu.com/laiklik.html

Demokrasi: http://www.tevhidyolcusu.com/akaid%20demokrasi.html

3. Hayir yasak yok sanirim, cünkü türkiyedeyken bu sene bircok niqabli/peceli hanim gördüm.

4. Sanirim "Imam hatip liseleri" bunun icin yanlis adres olur. Ama Türkiyede "Islami bir egitim" alma imkanlari mutlaka vardir, dogru adresi bulabildikten sonra. Arapca dilini örgenme konusunda elbette misir, suudi arabistan vs. daha iyi olur, bu kisiye baglidir tabiki,...

Amin Acma'in,...

Wa As Salam

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ebu hanzala ve onun gibiler tekfirde aşırı gidenlerdendir. Tavsiye etmem. ...::: CENNETE DAVET :::... bu siteye mail atıp irtibat kurabilirsiniz Almanyada da aktifler ve site olarak bu siteyi öneririz.

Türkiyede sokakta yasak yok. Bu tür yasaklar kamusal alan dedikleri yerde olmaktadır.

Arapça eğitimi için (çevremden duyduklarıma binaen) öncelikle suriye ardından mısırı tavsiye ederim. (suriye ucuz ve pratik yapabileceğiniz bir yer).

Konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt