Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Önce Kendimizi Düzeltelim

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sahâbeler Bedir gazvesine giderken kendilerinden çok Allâh'a güveniyorlardı. İçlerinde riya, ucb, kibir yoktu. Yırtık elbiselerle, bineksiz, çıplak ayakla hakkımüdafaa ediyorlardı.
Bedir savaşını Allâh ﷻ idare edip yönlendiriyor şeklinde inanç yerleşmişti. Amellerine dikkat ederlerdi.
Ve zafer göklerden süzülüp gelmişti o zaman.
Şimdi düşünüyorum da Allâh ﷻ bu ümmete niye zafer versin ki!
İhlassızlık, riyakarlık, gösteriş paçamızdan akıyor.
Herkes işlediği ameli duyurma, ifşâ etme derdinde. Hep bi farkındalık peşindeyiz.
Abdullah bin mübârek mübârereze de bir kâfirle savaşınca tanınmamak için yüzünü kapatırdı. Selefin ahlâkı böyleydi.
Şimdilerde Kabe'ye giden kabe de, cihada giden meydanlarda, hasta ziyaretine giden gittiği yerde fotoğraf çekerek, canlı yayınlar yaparak hayırlı amelini ifşâ derdinde.
Herkesin niyetini sorgulamıyorum aslında. Lillâh fillâh için yapmak ayrıdır ama bunu da çok abarttık artık.
Fotoğrafın haram -helal tartışmasından tâ eşleriyle fotoğraf çekip sosyal medya'ya koymaya kadar, evlilik teklifini kabe de yapmaya varıncaya kadar ki sürece geldik.
Özel meydanlarda Twitter, face kullanmakta ayrı bir muamma oldu malesef. Amelin değil de kendimizin propagandasını yaptırır olduk.
Ramazân ayında getirilen yasak işin özeti mahiyetinde.
Erkek kardeşlerimizin boy boy resim atmaları (hepsi de pürüzsüz maşallah), bayan kardeşlerimizin peçeli önden ve arkası dönük profil resimleri vs.
Amaç nedir gerçekten bilmiyorum. Kendim hariç Hüsn-ü zan ekseninde herkesi iyi görüp olumlu bir şey söylüyorum lakin çok arttı son zamanlarda.
Fıkhi polemiğe girmek istemiyorum lakin ihlasımızı zedeleyecek çok etken var çevremizde.
Bunu eleştiri olarak değil sadece toparlanalım diye söyledim.

Herkes kendisi için bir dersttir kardeşler. Kendimizi düzelterek başlayalım.

Said Özdemir

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Said abi maşaALLAH güzel bir konuya el atmış RABBİM,razı olsun kendisinden amin

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Sahâbeler Bedir gazvesine giderken kendilerinden çok Allâh'a güveniyorlardı. İçlerinde riya, ucb, kibir yoktu. Yırtık elbiselerle, bineksiz, çıplak ayakla hakkımüdafaa ediyorlardı.
Bedir savaşını Allâh ﷻ idare edip yönlendiriyor şeklinde inanç yerleşmişti. Amellerine dikkat ederlerdi.
Ve zafer göklerden süzülüp gelmişti o zaman.
Şimdi düşünüyorum da Allâh ﷻ bu ümmete niye zafer versin ki!
İhlassızlık, riyakarlık, gösteriş paçamızdan akıyor.
Herkes işlediği ameli duyurma, ifşâ etme derdinde. Hep bi farkındalık peşindeyiz.
Abdullah bin mübârek mübârereze de bir kâfirle savaşınca tanınmamak için yüzünü kapatırdı. Selefin ahlâkı böyleydi.
Şimdilerde Kabe'ye giden kabe de, cihada giden meydanlarda, hasta ziyaretine giden gittiği yerde fotoğraf çekerek, canlı yayınlar yaparak hayırlı amelini ifşâ derdinde.
Herkesin niyetini sorgulamıyorum aslında. Lillâh fillâh için yapmak ayrıdır ama bunu da çok abarttık artık.
Fotoğrafın haram -helal tartışmasından tâ eşleriyle fotoğraf çekip sosyal medya'ya koymaya kadar, evlilik teklifini kabe de yapmaya varıncaya kadar ki sürece geldik.
Özel meydanlarda Twitter, face kullanmakta ayrı bir muamma oldu malesef. Amelin değil de kendimizin propagandasını yaptırır olduk.
Ramazân ayında getirilen yasak işin özeti mahiyetinde.
Erkek kardeşlerimizin boy boy resim atmaları (hepsi de pürüzsüz maşallah), bayan kardeşlerimizin peçeli önden ve arkası dönük profil resimleri vs.
Amaç nedir gerçekten bilmiyorum. Kendim hariç Hüsn-ü zan ekseninde herkesi iyi görüp olumlu bir şey söylüyorum lakin çok arttı son zamanlarda.
Fıkhi polemiğe girmek istemiyorum lakin ihlasımızı zedeleyecek çok etken var çevremizde.
Bunu eleştiri olarak değil sadece toparlanalım diye söyledim.

Herkes kendisi için bir dersttir kardeşler. Kendimizi düzelterek başlayalım.

Said Özdemir
cezakellahu hayran . Said özdemir in çalışmalarına nerden ulaşabilirim? Daha doğrusu takip edebilirim ?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Xi Chan'da Müslüman bir Profesörün tespiti vardı. Çok benziyor birbirine.

Üst Ana Sayfa Alt