Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Ölüye (Kâbir Başında) Kur'an Okumak, Dua Etmek, Kâbir Ziyareti (Kitab)

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun Abdulmuizz Fida akhi. Ben bidatçı-hurafeci bir ailede büyüdüm gerçekleri yeni yeni öğreniyorum bu gerçekleri öğrenmem de sizin de katkınız var.

öğrenmek için soruyorum. ne anladın. yani hurafeci ve bidatçi bir ailen var onlardan farklı olarak ne yapacaksın veya ne yapmayacaksın bundan sonra.
sormamın nedeni bir araştırma. teorikten çok pratikte ne yaşandığını bilmek istiyorum.

Yasir El-Qureyşi Çevrimdışı

Yasir El-Qureyşi

Hasbunallahu Ve Nimel Vekil
İslam-TR Üyesi
öğrenmek için soruyorum. ne anladın. yani hurafeci ve bidatçi bir ailen var onlardan farklı olarak ne yapacaksın veya ne yapmayacaksın bundan sonra.
sormamın nedeni bir araştırma. teorikten çok pratikte ne yaşandığını bilmek istiyorum.
Belki biliyorsundur: böyle sofiliği destekleyen, türbe gibi bidatları destekleyen tağutu reddetmeyen insanlar var, benim ailemde onlardan işte. Hangi bidatları işliyorsa yapmayacak, hangi konularda yanlış yapıyorlarsa onun doğrusunu yapacağım. Onlara zamanında nasıl bir bidat işlediklerini anlatmaya çalıştım ama beni dinlemediler.

Gerçekleri öğrenmem ise şöyle oldu: ben eskiden böyle her şeyi diyanet ve onun gibi sitelerden öğrenirdim ama geçen Nisan ayında nasıl bir bidat içerisinde olduğumu öğrenmeye başladım.

Ha birde Abdulmuizz Fida yazmışım özür dilerim Abdulhak ile Abdulmuizz Fida'yı hep karıştırıyorum profil fotoğrafları aynı olunca :D
Allah razı olsun Abdulmuizz Fida akhi. Ben bidatçı-hurafeci bir ailede büyüdüm gerçekleri yeni yeni öğreniyorum bu gerçekleri öğrenmem de sizin de katkınız var.

Üst Ana Sayfa Alt