Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nureddin Yıldız'a Soruşturma

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ilımlı islam da; hoşgörü, alttan alma, dinler arası diyalog vardı. Böyle kanımiza girmeye başladılar. Ama mevcut dünyada baktık ki Humanist davrandikca diyalog dedikçe müslüman kanı daha fazla dökülmeye başladı. Müminler daha fazla reaksiyon gösteriyor ve işin asıl yüzünü görmeye başlıyor. Bu tutmadı ılımlı islam söylemleri hoşgörü söylemleri tutmaz oldu anladık ki böyle bizi kandiriyorlar.

Yeni imaj asrı saadete dönelim. Sünnete kurana sarılalım. Ama hangi sünnet hangi kuran. Geleneksel değil. Yeni birsey lazım. Seküler rejime uygun aklı on planda tutan bir kanala itmeye başladılar. Diyeceksin bu yokmuydu zaten vardı. Evet vardı ama sistem bunu desteklemiyordu. Çünkü feto diyalogcuydu.
Üst el şimdi yeni bir oyun kuruyor. İnsanların nefsine ağır gelenin haram olanın mubah olduğunu söyleyen artık dinin yeniden yazılmasını emreden bir el.
Diyalog döneminde haram haramdı ama Humanist davranmak lazımdı. Şimdi haram haram değil bilakis yapmak yobazlik oldu.
Küçük bir örnek verelim. Bu zamana kadar sayın başkan kadınlarla tokalasiyordu biliyorlardı haram ama susuyorlardi. Şimdi susmayacaklar diyecekler ki din güncellendi tokalasmassan yobaz olursun. Bu aslında hep vardı ama artık üst el bunu resmilestirecek.
Bu söylemi planlı alt yapısı hazırlanmış paket olarak üst el tarafından sayın başkan dili ile ilan edildi.

Bir zaman sonra bu davada düşecek bu olayda unutturulacak.
Birileri araya girecek işi tatlıya bağladık diyecek.
Bu da medyanın oyunu denecek. Nurettin yıldız aldığı ecir ile Rabbinin rızasını kazanacak olan yine müminlere olacak.
Yeni yayın ve yayım dönemi hayırlı olsun.

Ne kadar zaman once hatirlamiyorum
Metin Akpinar'in kac sene evvel ki bir konusmasini dinlemistim, bizi kurtaracak tek sey sekulerizm diyordu. Her bir eylemi şova donusturdukleri icin millet de haliyle inaniyor
Ornegin mavi marmarayi satiyor ama kudusun baskenti olayinda yine rol caliyor
Feto davasi deniliyor ama birebir iliskide olanlar saliniyor
Ne oldugu muamma sekilde siyasiler pespese ihrac edilirken, vatan millet sakarya oluyor, nureddin yildizla din guncelleniyor her şov
Millet de cabuk unutkan ve şovu sevdigi icin de haliyle inaniyor

Halil Ibrahim Yenigün diye bir adam var eski yazilarini filan tararsan tam 12 den vuran elestirileri var hukumetle ile ilgili

Boksör Muhammed Ali nin cenazesinde de bu cb heyet vs gittiğinde
Adamlar Cb'nin buradan da bir şov yapacagini, ekmek yiyecegini bildiginden izin vermemisler
bu hamza yusuflar filan zaytuna diye sufi bir cemaat var bilirsin. Gundem de o donem gecistirilmis, bunlarda pasa pasa geri donmus ama arka planindaki orada yasanan olaylari anlatmislar sadece bu olay tum anlattiklarinin metodunu anlatiyor aslinda.

Perincek de zamaninda demisti ya koklerini kaziycaz diye adamlar janjanli sekilde milleti de uyuturak hakikatten kaziyorlar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ahmet hakan bu sefer Abdullah yolcuyu gündem etti karı kız muhabbeti

samet1905 Çevrimdışı

samet1905

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim sen bunları nere den bile çeksin bilip bilmeden cünüp geziyor diyiyorsun hem neder allahu tela bir kimseye yalan yerde iftira atanlar onlar gibidirler.

L Çevrimdışı

likopen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Yolcu ; "bir kadınla doyan erkek sapıktır ya da anormaldir. Gitsin kendini test etsin"

أ Çevrimdışı

أهل السنة والجماعة

Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız’ı doğru bulmuyordum. O yüzden bu karara karşı çıkmayacağım.

Din adamı olacak kişi mutlaka sevgi dili ile konuşmalıdır. Merhametsiz her yorum batıldır.
Cübbeli,Nureddin Yıldızı aramış görüşme yapmış ne diyorsun bu duruma Nureddin Hoca'nın kredisini artırır mı sende yoksa cübbeli sempatikliğini mi kaybeder ?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anladım ki hükümet, laiklerin gözünde itibar kazanmak için hocaları harcıyor. Bu yüzden, tağutun safına düşmemek adına sevsemde sevmesemde bu dönemde hocaları eleştirmeyeceğim. (kürtçülük ve türkçülük siyasetine bulaşanlar hariç)

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli,Nureddin Yıldızı aramış görüşme yapmış ne diyorsun bu duruma Nureddin Hoca'nın kredisini artırır mı sende yoksa cübbeli sempatikliğini mi kaybeder ?

Cübbeli’yi ben din adamı olarak değil, talk showcu olarak izliyorum. :)

Güldürüşlü ve komik buluyorum. :)

Öbür türlü kabul ederek dinlersem çok takva ehli görünse de değişik insanları dinden çıkaracak görüşleri var. Tuvalet taşını Allah’tan hesap sorduruyor mesela :D Değişik bir tip ya..

İsteyen istediği ile görüşür bundan bana ne Ben bireysel olarak değerlendiriyorum. :)

Peygamberler dışında diğer hiçkimse tartışmaya kapalı değildir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendıme hep dıyorum hıcbırsey bırakamayacagın bır yer ıcın ne kadar da dıdınıp ugrasıp ahıretı parcalıyoruz dıye.

Istıkamet uzere olmak ne guzel bırsey.

Zamanın bırınde alıme soruyorlar falan falancı senın ıcın boyle dıyormus.O zat da durmus karsısında konusan kımseye tebessum edıp gecmıs. Yoluna bakmıs Cer Cope takılmamıs ıstıkametı uzere devam etmıs gıtmıs.

Sabredenler sabretmek dayanabılmek cok onemlı bır kavram.

Cunku bu dunya bana kalmayacakkı hasmıma yada dostuma kalsa

Hepımız olup gıdecegız.KArsımızda sadece ALLAH ıcın yaptıklarımız olacak.Bırde nefs ve seytana uyup bedelını cekecegımız ısler.

Ya cennette mutlu toprakların sahıbı YAda cehennemde kacırılmıs bır fırsatı degerlendırememenın ezıklıgı ıle yanıp duracagız..

Yasamımıza cok dıkkat etmelıyız zıra veren senı hesaba cekmezmı.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Yolcu ; "bir kadınla doyan erkek sapıktır ya da anormaldir. Gitsin kendini test etsin"

"Hocamız “Hangi erkek dese ‘ben bir taneyle doydum,’ o bir sapıktır.” derken… Sohbet şeklini bilenler, üslup itibarıyla, onun -önceki sohbetlerinde de beyan ettiği gibi- “Erkek bir taneden başka evlenemez. Ne demek ikinci, üçüncü eşi almak!” diyerek aslında “sapık olduğunu, yani dinde dalalete düştüğünü vurgulamak istediğini anlarlar… Yani, bu, yüce Allah’ın, erkeğin bir ihtiyacına binaen teşri kıldığı “erkeğin çok evlilik yapabilmesi” emrini inkâr etmek anlamına gelmektedir. Yoksa tek eşlilere “sapık” deme veya “sapık” kelimesini “cinsel sapık” anlamında kullanma gibi bir amacı yoktur. Anlamak ve anlamlandırmak isteyenlerin bilgisine… " face.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Hocamız “Hangi erkek dese ‘ben bir taneyle doydum,’ o bir sapıktır.” derken… Sohbet şeklini bilenler, üslup itibarıyla, onun -önceki sohbetlerinde de beyan ettiği gibi- “Erkek bir taneden başka evlenemez. Ne demek ikinci, üçüncü eşi almak!” diyerek aslında “sapık olduğunu, yani dinde dalalete düştüğünü vurgulamak istediğini anlarlar… Yani, bu, yüce Allah’ın, erkeğin bir ihtiyacına binaen teşri kıldığı “erkeğin çok evlilik yapabilmesi” emrini inkâr etmek anlamına gelmektedir. Yoksa tek eşlilere “sapık” deme veya “sapık” kelimesini “cinsel sapık” anlamında kullanma gibi bir amacı yoktur. Anlamak ve anlamlandırmak isteyenlerin bilgisine… " face.
açıklamayı onaylıyormusun bilmiyorum ama video bütünlüğüne bakınca pek doğru bir açıklama olmamış

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
açıklamayı onaylıyormusun bilmiyorum ama video bütünlüğüne bakınca pek doğru bir açıklama olmamış

ben fikrimi beyan etmedim yani misal adem a.s. aklımda benim yani maden myle neden sadec havva yaratılmış sorusu geliyor aklıma şu an, başka misallerde bulunabilir herhalde , ama öte yandan erkek milleti tabirinin de anlamından haberdarım . benim yaptığım ortada bir kusur var ise örtme çabasıdır .

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben fikrimi beyan etmedim yani misal adem a.s. aklımda benim yani maden myle neden sadec havva yaratılmış sorusu geliyor aklıma şu an, başka misallerde bulunabilir herhalde , ama öte yandan erkek milleti tabirinin de anlamından haberdarım . benim yaptığım ortada bir kusur var ise örtme çabasıdır .
Allah razı olsun . Bu hocalar en azından videoya aldıkları konuşmalarını bu tip kafirlerinde izleyip malzeme çıkaracağını düşününüp ihtiyatlı olsalar daha iyi olur kanaatindeyim. Yoksa en azından Nureddin hoca görüşlerine tamamen katılmasamda son zamanların en mutedil ilim adamıdır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah hocanın bu imtihanını rahmete çevirsin de sistem hakkında hak olanı ortaya koysun artık inşallah. Nureddin Yıldız sevilmicek adam değil ama seçim çalışmasına da cihad diyecek kadar ileri gitmiş birisi ondan dolayı bu tarz söylemlerine buğz ediyorum fakat kafir laiklere karşı yanında olmak gerekir.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hocalar ağızları ile kuş tutup gözleri ile pişirse genede bize yaranamazlar. Bu kuş neden kemikli deriz. Bu hoca bi haram işlediği için mi soruşturma yemiş.. Eğer öyle değilse islâmın en füru meseleside olsa bir tenbihatı yüzünden giriyorsa soruşturmaya mazlumdur. Başka meselelerle bu zulmü örtmek yanlıştır.

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız denen saptırıcıyı belamı dinlemiyorum. Bu tip adamları hatta Cübbeli gibilerden daha tehlikeli buluyorum. Hakkı batıla karıştırıyorlar. Bu adama göre Mahmut denen kişi makbul biri hatta Allah’ın ayetullahıymış filan.. Saçmalıkları ve sapkın fetvaları Youtubeda duruyor..

Şirke sessiz olan bir adama hoca demek şöyle dursun, müslüman gözüyle bile bakmam.

Üst Ana Sayfa Alt