Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nureddin Yıldız'a Soruşturma

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
ilahiyatçı ihsan da bi ara hırpalandı. halbuki bunlar isim vermeden kime oy kullanacağını bile söylüyor millete.yine de yaranamamışlar anlaşılan. Nureddin hocanın hakka hidayet olmasını dilerim Allah tan. bu kaçıncı gündem oluşu ve her seferinde evlilik kadın konularında söyledikleri çarpıtılarak linç ediliyor. Keşke tevhid inancı nı beyan etse.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilahiyatçı ihsan da bi ara hırpalandı. halbuki bunlar isim vermeden kime oy kullanacağını bile söylüyor millete.yine de yaranamamışlar anlaşılan. Nureddin hocanın hakka hidayet olmasını dilerim Allah tan. bu kaçıncı gündem oluşu ve her seferinde evlilik kadın konularında söyledikleri çarpıtılarak linç ediliyor. Keşke tevhid inancı nı beyan etse.
Başka konu kalmamış gibi gündemi yataktan çıkarmadıkları için bunlar başlarına geliyor. Bir ara daha çok çirkinleşmişlerdi bazı hoca(!)lar, söylemeye haya edemeyeceğim noktalara gelmişti. Bunlar soruşturan milyonlarca insanı, bu şekilde uzaklaştırıyorlar. Çiftleşmekten başka gündeminiz yok, ben sizi nasıl ciddiye alayım diyen deist gençler var. Bunları kazanamayız bu şekilde. İslam'ı evden çıkarıp caddeye, meclise, avm'ye hakim kılmak istiyoruz ama bir avuç hocadan başka kimse daha gündemini yataktan çıkaramıyor.

Ben bekar olarak haber sitesi açmaya korkuyorum cinsel konulara ve görsellere maruz kalmamak için, vallahi dini sohbetlerde cinsel içeriğe maruz kalıyorum.

Allah istikametimizi düzeltsin, dalaletten kurtarıp hidayete erdirsin. Bu yol, yol değil.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin hocayı eleştirmiyorum, gündemi yataktan ve evden çıkaramayan bütün hocalara sitem ediyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Burada israrla yatak muhabbeti yapan genci 3 gün süre ile banliyorum.

Nurettin hoca hakkinda olumsuz konusanlari en azindan tagutun onun hakkindaki durumu belli iken konusup ve dahi sevinenleri anlamakda zorlaniyorum.

Ya adami tanimiyorsunuz ya sohbetlerinden bi habersiniz ya da neye sevinip neye üzüleceginizi akidede bilmiyorsunuz.

Adamin bu saldirilara maruz kalmasinin tek sebebi bana göre, selefi salihini övmesi, insanlari kurana ve sünnete davet etmesi. Sofi dünyasi ve medyasi bakti nurettin yildiz insanlari kurana sünnete davet ediyor, ibn teymiyye gibi alimleri övüp üstüne cübbeli gibileri takip edilmez dedikden sonra saldirilarina son hizla devam ettiler.

Nurettin hoca gibi dili tatli olup insanlara hitap edip ehli sünnet cizgisinde yüreyen baska bir hoca var mi? Var ama sayi olarak kimlere hitap ettikleri belli.

Ondan dolayi sofiler ve sistem nurettin hocayi hedefe almis iken meseleyi kisir döngüye cevirip hocayi elestirenleri esefle kiniyorum ve hoca hakkinda edep sinirini asan kisileri de banlayacagimi bildiriyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Tağut kanalların müstehcen dizi,program,filmlerini gündeme taşısak burdan köye yol olur. Yahu şuan gündemde olan asansörde kola reklamı konuşsak yemedikleri nane yok

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suan nuretttin hocanin hatalarini konusup gündem etme zamani degildir suan hocayi sofilere ve sisteme yedirmeme zamanidir.
Valla abi olayın sofilerle alakası yok. Şu an seküler laik rejim ben cemaatim diyen ben islamiyim diyen her gruba ayar çekiyor.
Yine Diyaneti müslümanların bilirkişi si ilan edip oradan dizayna başladılar.
Sofide olsan selefide olsan farketmez. Şu an mevcut düzene reaksiyon gösterecek bütün yapılar torpuleniyor.
Selefi olursun rejime direk tehditsin o zaman saldirirlar. Sofisindir bu seferde soylemlerin onların İslamına zarar verir yine tehditsin.
Benim inancım Diyanet ve ilahiyat üzerinden kanalize edilmeye çalışılan yeni bir islam modeli. Sünnet hadis diyorlar cunup geziyorlar.

A Çevrimdışı

Abdulhakim35

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaklaşan seçimlerde oyu arttığı her kesimce açıkça görülen tayyibin oylarını düşürmek için fetöcü hesaplar tarafından bu tip videolar sosyal medyaya sürülüyor, dinsizler de bunları yayıyor. Amaç "İslamcılara oy vermeye devam ederseniz ey kadınlar kocalarınızdan dayak da yersiniz, asansöre de binemez evlerinizde hapis hayatı yaşarsınız, bu sebeple oyunuzu chpkk ya verin." algısını yerleştirmek.

Bunu farkeden Tayyib: "ey milletim, ben bu tip fetvalardan beriyim, bunlar cahildir, siz oyunuzu bana vermeye devam edin" demek istercesine 4 gün önce bu çıkışı yapmıştır.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Hasan el Bennaninda(rha) dediği gibi "siz evlerinizde islam devleti kurun ki Allah cc sokaklarinizi islamlaştırsın"
Her şey Ailede bitiyor toplumun yapisini, çekirdeğini aile oluşturur nurettin yildiz hocanin da bu konu üzerine çok durmasi da bundan dolayidir, islam düşmanları biliyorki aile islamlaşırsa toplum ıslah olur aile yapisi düzelirse toplum düzelir bu yüzden dizilerde özellikle son dönemde aile yapısı hep bati tarzindan aktarılır böylece islamda aile ahkaminin mahiyetini bozarak hedeflerine en kestirme yoldan ulaşmaya çalışıyorlar

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız’ı doğru bulmuyordum. O yüzden bu karara karşı çıkmayacağım.

Din adamı olacak kişi mutlaka sevgi dili ile konuşmalıdır. Merhametsiz her yorum batıldır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Din adamı olacak kişi mutlaka sevgi dili ile konuşmalıdır. Merhametsiz her yorum batıldır.

Allame seyh cool bin coollugiller bin coolumsu da fetvayi verdi tamamdir.

La havle ittequllah yaw

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Valla abi olayın sofilerle alakası yok. Şu an seküler laik rejim ben cemaatim diyen ben islamiyim diyen her gruba ayar çekiyor.
Yine Diyaneti müslümanların bilirkişi si ilan edip oradan dizayna başladılar.
Sofide olsan selefide olsan farketmez. Şu an mevcut düzene reaksiyon gösterecek bütün yapılar torpuleniyor.
Selefi olursun rejime direk tehditsin o zaman saldirirlar. Sofisindir bu seferde soylemlerin onların İslamına zarar verir yine tehditsin.
Benim inancım Diyanet ve ilahiyat üzerinden kanalize edilmeye çalışılan yeni bir islam modeli. Sünnet hadis diyorlar cunup geziyorlar.

Ilımlı islamdan sonra ki islam modelini nasıl tasavvur ediyorsun peki abi?

Bu guncelleme bilinçli söylenmiş bir kelam ise hangi islamin alt yapısının temeli atılıyor ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

652_320_20622166-mustafa-islamoglunun-basari-sirlari.jpg

böyle mi ?

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ilımlı islamdan sonra ki islam modelini nasıl tasavvur ediyorsun peki abi?

Bu guncelleme bilinçli söylenmiş bir kelam ise hangi islamin alt yapısının temeli atılıyor ?
Ilımlı islam da; hoşgörü, alttan alma, dinler arası diyalog vardı. Böyle kanımiza girmeye başladılar. Ama mevcut dünyada baktık ki Humanist davrandikca diyalog dedikçe müslüman kanı daha fazla dökülmeye başladı. Müminler daha fazla reaksiyon gösteriyor ve işin asıl yüzünü görmeye başlıyor. Bu tutmadı ılımlı islam söylemleri hoşgörü söylemleri tutmaz oldu anladık ki böyle bizi kandiriyorlar.

Yeni imaj asrı saadete dönelim. Sünnete kurana sarılalım. Ama hangi sünnet hangi kuran. Geleneksel değil. Yeni birsey lazım. Seküler rejime uygun aklı on planda tutan bir kanala itmeye başladılar. Diyeceksin bu yokmuydu zaten vardı. Evet vardı ama sistem bunu desteklemiyordu. Çünkü feto diyalogcuydu.
Üst el şimdi yeni bir oyun kuruyor. İnsanların nefsine ağır gelenin haram olanın mubah olduğunu söyleyen artık dinin yeniden yazılmasını emreden bir el.
Diyalog döneminde haram haramdı ama Humanist davranmak lazımdı. Şimdi haram haram değil bilakis yapmak yobazlik oldu.
Küçük bir örnek verelim. Bu zamana kadar sayın başkan kadınlarla tokalasiyordu biliyorlardı haram ama susuyorlardi. Şimdi susmayacaklar diyecekler ki din güncellendi tokalasmassan yobaz olursun. Bu aslında hep vardı ama artık üst el bunu resmilestirecek.
Bu söylemi planlı alt yapısı hazırlanmış paket olarak üst el tarafından sayın başkan dili ile ilan edildi.

Üst Ana Sayfa Alt