Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Niye Geldi Korona?

Muhal Çevrimdışı

Muhal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Nefis!
Hani sloganik cümleler biriktirmişti dudakların hatırlıyor musun?
"Kafirleri şöyle yapacağım böyle cezasını vereceğim"
Sonra o sloganik cümlelerin dudaklarından silindi zamanla sonra ise Allah teala korona'yı gönderdi. Senin yapmadığın şeyi başka askerleriyle halletti. Halbuki sana seslenmişti alemlerin Rabbi.

Ey Nefis!
Gün oldu sahabenin imanını sorguladın "yahu o da nasıl dayanamamış üç-beş eziyete. Ben olsam kesin dayanırdım" gibi hadsiz konuşmalarda bulunmuştun.
Korona geldi ve eziyet ihtimali dahi seni çıldırtmaya yetti.

Ey Nefis!
Ben davam için hapiste yatarım, yusufi medreseye çeviririm orayı diyordun ya hani. Korona geldi üç gün dahi evde kalmaya dayanamadın. "Sıkıldım" diye bunalımlar geçirdin. Yusufi medrese dedin, dedin de söylesene hangi amelin arttı? Günlerin bomboş geçip gitmekte.

Ey Nefis!
Korona nasıl geldiyse geldi ve kafire azap için geldi doğru ama senin için de imtihan olarak geldi.
İster korona de ister başka şey her anında olduğun gibi şimdi de imtihandasın. Peki ya ne bu pervasızlık?
Hangi filmi izleyeyim, hangi yemeği yapayım, hangi tatlıyı deneyeyim, fırsattan istifade boyuna uyuyayım, bir o yana sürüneyim bir bu yana sürüneyim diye değil bunların hiçbiri. Sen o kafanı ellerinin arasına al, günahını düşün, istiğfarda bulun, ibadetini arttır diye oldu.

#alıntı

Üst Ana Sayfa Alt