Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nikah Akti

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nikah Akti

بسم الله الر حْمن الر حيم

إِنَّ الْحَمْدَ لِلَّهِ نَحْمَدُهُ وَنَسْتَعِينُهُ وَنَسْتَغْفِرُهُ وَنَعُوذُ بِاللهِ مِنْ شُرُورِ أَنْفُسِناَ وَمِنْ سَيِّئاَتِ أَعْمَالِناَ، مَنْ يَهْدِهِ اللهُ فَلاَ مُضِلَّ لَهُ وَمَنْ يُضْلِلْ فَلاَ هاَدِيَ لَهُ وَأَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ.

﴿ ياَ أَيُّهاَ الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللهَ حَقَّ تُقاَتِهِ وَلاَ تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ.[آل عمران:102] ﴾

﴿ ياَأَيُّهاَ الناَّسُ اتَّقُوا رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ واَحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهاَ زَوْجَهاَ وَبَثَّ مِنْهُماَ رِجاَلاً كَثِيراً وَنِساَءً وَاتَّقُوا اللهَ الَّذِي تَساَءَلُونَ بِهِ وَالأَرْحاَمَ إِنَّ اللهَ كاَنَ عَلَيْكُمْ رَقِيباً.[النساء:1] ﴾

﴿ ياَأَيُّهاَ الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللهَ وَقُولُوا قَوْلاً سَدِيداً يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْماَلَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَمَنْ يُطِعِ اللهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فاَزَ فَوْزاً عَظِيماً.[الأحزاب: 70-71] ﴾

أَمَّا بَعْدُ: فَإِنَّ أَصْدَقَ الْحَدِيثِ كِتَابُ اللهِ وَخَيْرَ الْهَدْيِ هَدْيُ مُحَمَّدٍ (صلي الله عليه وسلم) وَشَرَّ الأُمُورِ مُحْدَثَاتُهَا وَكُلَّ مُحْدَثَةٍ بِدْعَةٍ وَكُلَّ بِدْعَةٍ ضَلاَلَةٍ وَكُلَّ ضَلاَلَةٍ فِي النَّارٍ.

Bu evrak ........................................................ oğlu .................................................................................................. ile ................................................................. kızı .................................................................................... nikahının ............................................. gram …………… ayar altın bilezik/………...… adet Cumhuriyet altını mehir bedeli verilerek akdedildiğini gösterir vesikadır.

Nikahlayan Erkeğin Nikah Şartı:

Nikahlanan Bayanın Nikah Şartı:

Nikah akdini yapan :

Nikahlayan :

Nikahlanan :

Şahit :

Şahit :

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hiç unutmuorum ; bir arkadaşın nikayında şahit olarak bulunmuştum...süleymancıların genç bir yocası ( yurt müdürü ) nikah kıymıştı mehir aktinde kıza sorunca şu kadar cumhuriyet altını deyince huca cumhuriyet ibaresini yazmasak başka birşey yazsak olmazmı demişti çok taktir etmiş bir süleymancıdan böyle bir tepkiyi asla tahmin bile etmemeiştim...rabbim onlaron ve tüm müslümanların durumunu düzeltsin...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben Allahu alim bunun aynısını selefiler arasında ilk kayseride gördüm. Çok şaşırmıştım. Üstte altın vs yetmiyor bir de altta şartlar var. Allah hayrlısını versin.

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Allahu alim bunun aynısını selefiler arasında ilk kayseride gördüm. Çok şaşırmıştım. Üstte altın vs yetmiyor bir de altta şartlar var. Allah hayrlısını versin.
ahi şartlardan kastın örenğin
kadın;ben bana nazik davranmasını istiyorum vs
erkeğinde;bana itaat etmesini sitiyorum, alime şunu şunu yapmasını istiyorum vs
gibi bir istek olduğunu duymuştum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi ben direk altınla alakalı gördüm. Ondan hafızama kayseri geldi.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şahit kısmını 4 kişi olarak yapsalar daha güzel olurdu erkek şahidin olmadığıni varsayarsak

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maşallah. abi 17 sene çok uzun zaman
Allah ayaklarını sabit kılsın

Üst Ana Sayfa Alt