Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nezle ve gripten kesin kurtuluş

A Çevrimdışı

abdulkahir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bismillahirrahmanirrahim elhamdulillahi rabbil alemin vessalat vesselam ala resulina muhammed ve ala sahibi
resulullah sallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur : sirke yetmiş derde devadır.
bende bu hadisi şeriften harektle kendi üzerimde deneyerek ve çevremden pekçok kişi üzerinde deneyerek nezle ve gripten ilacın kullanıldığı gün tesir eden bir tedavi geliştirdim
mevcud tıp malumunuz nezle ve gribe çare bulamamışlardır
halk arasında ilaçlı bir hafta ilaçsız 7 gün olarak bilinen bu hastalığa efendimiz 14 asır evel çare bulmuştur. işte onun hadislerinin sahih olduğu bize kadar ulaştığına da bu bir delildir
tedavi :

nezle veya grip olan kişi evela elini ve yüzünü yıkar ağazını burnunu yıkar abdestteki gibi ağazından ve burnundan su çkarır mazmaza ve istinşak yapar
sonra kurulanır ve bir bardak sirke alır eline
evela ağazını onunla bütün ağazını kapsayacak şekilde çalkalar ve suyu atar
sonra bir kere daha bardaktan bir miktar alarak bu sefer boğazına gargara yapar
sonra bu sirkeyide ağazından atar yutmaz
sonra burnuna abdestteki gibi sirkeyi alıp alıp çıkarır 3 kere
sonra yarım çay bardağı sirke içer
sonrada elini ağazını burnunu iyice yıkar kurular
işte bi iznillah hastalığı geçmiştir

çünkü bu mikroplar boğaz yolunda ve burunda pineklemktedirler
not : ameliye esnasında yanma olabilir. ancak bu sizi öldürmez. sirkede zararlı değildir deneyin göreceksiniz.

vesselam

K Çevrimdışı

KırıkGitar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun aleyküm muhterem ve pek aziz kardeşim. Şu an nezle-grip karışımlı bir hastalığa yakalandım. Ekrana zor bakıyorum. Zaten 3 gün sürüyormuş. Bu 2. gün. Ben beklemeyi tercih edeyim..:)

Maasselam..

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Kaynaginida versen daha güzel olurdu kardes, kaynagindan okumak isterim, "TIBBI NEBEVI" de geciyor mu acaba? Bal i biliyorum, 70 derde deva diye, hatta ayet var Kuran da, ama sirkeyi yeni duydum..

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben bişe diim müsadenizle;
nezle-grip olaylarında hekimler "hemen" antibiyotik verirler.
zencefille bal karışımından oluşan antibiyotik;
akciğerlerdeki iltihaplanmayı bile söker.

R Çevrimdışı

reos

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sadece bu konuya yazmak için üye oldum. çok dini birisi değilimdir. ve bu tür şeylerede pek inanmam. ancak gribimin akşama geçmesi gerekiyordu. hayat memat meselesi olan bir konu için. nette ararken bu konuyu gördüm. ne kaybederim dedim ve yaptım. oldukca kötü yaptı beni ama 10 dkya geldim kendime ve şu anda kendimi çok iyi hissediyorum :) çok teşekkürler. allah razı olsun. gripten eser yok gibi bir şey. tekrar gelirse burun akıntısı ve diğer belirtiler çekinmeden tekrar yapabilirim.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aslında başlıkta olan "kesin" lafı yanlış. şifa aramak sevap, şifa aranan öte beri araçtır.

Üst Ana Sayfa Alt