Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Nefis Terbiyesi Hakkında

L Çevrimdışı

lokallokal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
<b> Mevlana, Mesnevi'sinde diyor ki: Altı delik testiye su doldursan ne fayda
nokta.gif
. yani demek istediği şu; kalbini temizlemedikçe, nefsini dizginlemedikçe ibadet etmen sana bir fayda vermez.

Benim sorunum da tam bu işte. Nefsimi kontrol edemiyorum. 17 yaşındayım ve cinsellikle ilgili duygularım hat safhada. ve buna karşı gelemiyorum.
smilie48.gif
İbadet etmeyi, tamamen Allah'a teslim olmayı o kadar çok isiyorum ki
nokta.gif
. ama nefsim müsaade etmiyor. Bana öneriniz nedir? </b>

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Öncelikle Mevlananın mesnevi adlı sapık müstehcen eserini okuma kardeşim bu nefsini daha fazla körükler !

ALLAH (c.c) bizlere şöyle buyurmakta :

30- Mü'min erkeklere gözlerini harama bakmaktan sakındırmalarını ve mahrem yerlerini korumalarını söyle. Bu onlar için en güvenceli arınma yoludur. Hiç şüphesiz onlar ne yaparsa Allah ondan haberdardır.

32- Aranızdaki bekârlar ile iyi davranışlı köle ve cariyelerinizi evlendiriniz. Eğer bunlar fakir iseler, Allah'ın lütfu ile zenginleşirler. Allah'ın nimeti boldur ve O herşeyi bilir

33- Evlenme imkanı bulamayanlar, Allah'ın lütfu ile kendilerini zenginleştirene kadar namuslu kalmaya özen göstersinler, zinadan kaçınsınlar. Ödeyecekleri belirli bir bedel karşılığında özgürlüklerine kavuşmak üzere sizinle sözleşme yapmak isteyen elinizin altındaki köleler ile, kendilerinde iyi insan olma belirtileri gördüğünüz taktirde sözleşme yapınız. Allah'ın size bağışladığı servetinizden onlara yardım ediniz. Namuslu kalmak isteyen cariyelerinizi dünyalık çıkarlarınız uğruna fuhuşa zorlamayınız. Kim onları zorlarsa bilsin ki, uğradıkları zorlamadan sonra Allah onlar hakkında affedicidir ve merhametlidir. (Nur suresi)

ALLAH Resulu (a.s) bizlere şöyle nasihat etmekte :

İbni Mes'ud'dan rivayet edildiğine göre Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

Ey Gençler! Sizden evlenmeye gücü yeten evlensin. Çünkü evlilik gözü harama bakmaktan korur. Tenasul uzvunu zinadan alıkoyar. Evlenmeye gücü yetmeyen de oruç tutsun. Çünkü orucun şehveti kıran bir gücü vardır."(Ebu Davud, Nikâh,1; İbn-i Mace, Nikâh,1)

Hz. Peygamber de şöyle buyurmaktadır:

"Üç kişiye yardım etmeyi yüce Allah üzerine almıştır. Allah yolunda cihad eden kişi, karşılığını ödemek koşulu ile özgürlük için sözleşme yapan köle, bir de iffetini koruyarak evlenmek isteyen bekar?" (Tirmizi ve Nesai)

Zinâ eden erkek, zinâ eden veya müşrik bir kadından başkası ile evlenemez; zinâ eden kadınla da ancak zinâ eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.” (24/Nûr, 3).
Sadece evlenecek kızın değil; erkeğin de bekâretinin bozulmamış olması gerekmektedir. Nâmussuzluk, zinâ ve fâhişelik sadece bayanlar için bir suç değil; bu ayıp ve günahlar, bu rezillikler aynen erkekler için de geçerlidir. Yani zinâ eden bir erkek de orospudur, fâhişedir, nâmussuzdur. Kızda aranan iman, başından zina geçmemiş olma ve edep, hayâ, nâmus, dâmat adayında da aranacak ilk vasıf olmalıdır. (Ahmet kalkan)

Muvahhid Aileye Giden Yol :

https://www.islam-tr.org/konu/muvah...-evlenmek-uzere-olanlara-yeni-evlilere.19789/

Not: Kendi adıma sana nasihat olarak arkadaş çevreni kontrol etmeni,yaz ayları münasabeti ile insanların sahillere alış veriş merkezleri ve benzeri yerlere gitmemeni tavsiye ederim. Nitekim şuan içerisi dışardan daha hayırlı bir durum

Üst Ana Sayfa Alt