Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Neden Myanmar ? Farkli Açıdan ...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kral ile Soylu'nun savaşında arada kalan Müslümanlar.. ''ARAKAN''

Myanmar katlediliyor. Herkes Müslümanlara yapılan zulmü konuşuyor. Kimsede şu soruyu sormuyor : '' Batı medyası neden bu katliamı gündeme getirdi?'' Musul'da, Yemen'de binlerce müslüman katledilirken neden gündeme getirmediler?

NET SÖYLÜYORUM..

TÜRK BASINI, İktidar yanlısı veya Muhalif farketmez: BBC, Reuters manşet atmadan hiçbir olayı gündeme getirmez...Siz bakmayın bunların Batı basınını eleştirdiklerini. En kritik konularda bir anda ortak şekilde birleşiyorlar.

Myanmar petrol ve gaz bölgesi, Tarım Bölgesi, Haşhaş bölgesi..Uzak Doğu'nun en zengin tarım alanları orada..Budist çetelere verilen milyonlarca dolarlık paralar ve taşeronların müslümanlara yaptırdığı zulümler. Budist Yönetimi ise ''Katil'' Batı bunun propagandasını yapıyor. Demek ki ABD oraya çökecek. 2 yıl önce Myanmanar Uzak Doğu'nun Parisi imiş. En refah bölgelerinden biriymiş. Bir Ekonomik tetikçi gelmiş, ortalığı karıştırmış, bölgede ne varsa özelleştirmiş. Yönetimi de kendilerine bağlamışlar. Şimdi o yönetimi Diktatör ilan edip heryere çökecekler.

BANU AVAR'ın yazısını okudum. Orada kendisi de yazmış.

Wall Street Journal Myanmar için ‘Asya’daki Son Büyük Pazar!’ diye başlık atmış. Küreselcilerin ağzından bal damlıyormuş.

ABD en büyük hedeflerinden biride Petrol taşımacılığın en önemli istasyonlarından Bengal Körfezine donanmasını yerleştirmek. Oradan Hindistan ve Çin'i tehdit edebilecek ve Petrolün güzergahını kontrol edebilecekti. Bu körfez nerede? Bangladeş! Peki en büyük petrol taşıyıcısı kim? Rockefellar Ailesi. Yani ABD'de Sermaye Patronu!

Benim yorumum ise asıl hedefin bu olmadığıdır. Tüm mesele Hindistandaki Toryumdur. Kan, Hintli Müslümanların üstüne sıçrayacak. Onları ayaklandıracaklar. BATI, Hindistan'a çökecek ve Toryum'a dokunacak. Mesele budur.İlk ateşi Arakan'da yaktılar. Devamı gelecek. Biz ise izleyeceğiz. En acısıda budur.

**Mert Adaş**

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana göre olayları komplocuların klasik "yeraltı kaynakları" tezine göre değerlendirenler boş konuşuyorlar. Kalıplaştırdıkları bu içi boş tezlerini de güya analizci görünmek için kullanıyorlar. Bunlar boş oldukları kadar da kolaycı kafasız adamlar.
Kafirlerin Müslümanları öldürmeleri için yer altındakilerine gerek yok. Onlar kalplerdeki serveti yok edemediklerinden Müslümanları öldürüyorlar. Gerisi boş ...

Üst Ana Sayfa Alt