Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ne Güzel Cahildik

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kulağa hoş geliyor. Bizim etrafımızdaki insanlar yamyam gibiydi, benim ailem dağınık ve problemli diye aileleri benle oynamamalarını söylerlerdi çocuklara. Bende grokoromen güreş yapıyor olmanın verdiği güç ile dışlanmışlığa tepki olarak hepsini döverdim. :D

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Alketa ben civcivciydim ) babam bana rengarenk civcivler almıştı onlarla oynardım. Sonra öldüler tabi çok üzülmüştüm. Benim çocukluğumda hep sokaklarda geçti. Evin büyüğü olmam münasebetiyle kardeş belam vardı maalesef. Bazen oyuna öyle bi dalardım ki "Oraya otur, bir yere gitme" dediğim kardeşimin yokluğunu çok sonra fark ederdim. Deli gibi arardım aynı zamanda kafamda eve nasıl giderim vs gibi düşünceler. Umudumu kesip eve gittiğimde kardeşimi evde bulurdum sonra ben göndermişim gibi davranırdım )

Nehir kenarına gitmek yasaktı malum kuzenlerle beraber gidip ıslanırdık. Islandıktan sonra ah vah eder pişman gibi davranır kuruduktan eve giderdik bir daha gitmeyeceğiz der yine giderdik. Yedi kule, can (yakan top), saklambaç, yakalamaca, evcilik, misket, top sektirmece, kemer, istop, üçgen, maç, simit onlarca oyun oynardık. Bir keresinde patlamış olan futbol topunu yırtıp yerde olan koca taşa geçirmiştim. Arkadaşlara ben kaleye geçiyorum bana gol atamazsın diyordum. E tabi gaza gelen arkadaş canı acımış olarak ayrılıyordu yanımdan .D

İşte öyle.. Herşeyden önce masumduk. Tek derdimiz akşam ezanının daha geç okumasıydı. Ve ben masum olmayı özlüyorum.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa ben civciydim ) babam bana rengarenk civcivler almıştı onlarla oynardım. Sonra öldüler tabi çok üzülmüştüm. Benim çocukluğumda hep sokaklarda geçti. Evin büyüğü olmam münasebetiyle kardeş belam vardı maalesef. Bazen oyuna öyle bi dalardım ki "Oraya otur, bir yere gitme" dediğim kardeşimin yokluğunu çok sonra fark ederdim. Deli gibi arardım aynı zamanda kafamda eve nasıl giderim vs gibi düşünceler. Umudumu kesip eve gittiğimde kardeşimi evde bulurdum sonra ben göndermişim gibi davranırdım )

Nehir kenarına gitmek yasaktı malum kuzenlerle beraber gidip ıslanırdık. Islandıktan sonra ah vah eder pişman gibi davranır kuruduktan eve giderdik bir daha gitmeyeceğiz der yine giderdik. Yedi kule, can (yakan top), saklambaç, yakalamaca, evcilik, misket, top sektirmece, kemer, istop, üçgen, maç, simit onlarca oyun oynardık. Bir keresinde patlamış olan futbol topunu yırtıp yerde olan koca taşa geçirmiştim. Arkadaşlara ben kaleye geçiyorum bana gol atamazsın diyordum. E tabi gaza gelen arkadaş canı acımış olarak ayrılıyordu yanımdan .D

İşte öyle.. Herşeyden önce masumduk. Tek derdimiz akşam ezanının daha geç okumasıydı. Ve ben masum olmayı özlüyorum.
Ve anne dayağından başka acımız yoktu..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Alketa ben civciydim ) babam bana rengarenk civcivler almıştı onlarla oynardım. Sonra öldüler tabi çok üzülmüştüm. Benim çocukluğumda hep sokaklarda geçti. Evin büyüğü olmam münasebetiyle kardeş belam vardı maalesef. Bazen oyuna öyle bi dalardım ki "Oraya otur, bir yere gitme" dediğim kardeşimin yokluğunu çok sonra fark ederdim. Deli gibi arardım aynı zamanda kafamda eve nasıl giderim vs gibi düşünceler. Umudumu kesip eve gittiğimde kardeşimi evde bulurdum sonra ben göndermişim gibi davranırdım )

Hey gidi civcivler hey =))

Ya sen çeteyi anlat hele çeteyi
Ne kapilarin zilleri telef oldu :D

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Hey gidi civcivler hey =))

Ya sen çeteyi anlat hele çeteyi
Ne kapilarin zilleri telef oldu :D
Anlatırım da çoğunu hatırlamıyorum ))
Gizliden sinemaya gitmiştik bir keresinde.
Kırmızı başlıklı kıza .DD

Bir kere gizliden lunaparka gitmiştik. Luna park dediğime bakma küçük birşey. Galeria diye bir alışveriş merkezi vardı onun arkasına bayramlarda kurarlardı luna parkı. Bizde kararlaştırdık bir bayram ailemizden gizli gideceğiz.
Neyse bir bayram zamanı üçümüz koyulduk yola. Geldik gördük hayran kaldık. Tabi cebimizde beş kuruş para yok ama bir kuzenimde (en büyüğümüz) az bir şey vardı ve sadece tek bir jeton alınabiliyordu. Hepimiz üzgünüz tabi ne yapacağız diye konuşuyoruz. En son da para kiminse jeton onun hakkıdır diyerek yolladık onu. İçimiz buruk tabi, giden kuzenimde üzgün. Gondola bindi ama adam akıllı eğlenemedi bile kardeşim. Her neyse biz onu izlerken arkamızdan bir abi 30 u aşkın yaşı var. Bize iki jeton uzattı. Yanlış hatırlamıyorsam işi çıkmıştı neydi yada bilmiyorum belki olanları gördü de verdi. Kuzenim indikten sonra biz bindik. Eğlenerek bitirmiştik günü. Allah o abiden de razı olsun ya aklıma geldi bak ))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Anlatırım da çoğunu hatırlamıyorum ))
Gizliden sinemaya gitmiştik bir keresinde.
Kırmızı başlıklı kıza .DD

Bir kere gizliden lunaparka gitmiştik. Luna park dediğime bakma küçük birşey. Galeria diye bir alışveriş merkezi vardı onun arkasına bayramlarda kurarlardı luna parkı. Bizde kararlaştırdık bir bayram ailemizden gizli gideceğiz.
Neyse bir bayram zamanı üçümüz koyulduk yola. Geldik gördük hayran kaldık. Tabi cebimizde beş kuruş para yok ama bir kuzenimde (en büyüğümüz) az bir şey vardı ve sadece tek bir jeton alınabiliyordu. Hepimiz üzgünüz tabi ne yapacağız diye konuşuyoruz. En son da para kiminse jeton onun hakkıdır diyerek yolladık onu. İçimiz buruk tabi, giden kuzenimde üzgün. Gondola bindi ama adam akıllı eğlenemedi bile kardeşim. Her neyse biz onu izlerken arkamızdan bir abi 30 u aşkın yaşı var. Bize iki jeton uzattı. Yanlış hatırlamıyorsam işi çıkmıştı neydi yada bilmiyorum belki olanları gördü de verdi. Kuzenim indikten sonra biz bindik. Eğlenerek bitirmiştik günü. Allah o abiden de razı olsun ya aklıma geldi bak ))

Helal olsun abiye.
Ya okuyunca aklıma şey geldi.
Bir aksam üstü, esti boyle teyzem ablamlar filan lunaparka gidelim
Anneannem dedi bende gelecem.
Neyse gittik.
Biz de siz gibi gondola binmeye karar vermiştik.
Ben bu tip aksiyonlu şeyleri severim sevmesine de midem hassas. Indikten 3- 5 dakka gecmeden ne var ne yok çıkıyor bunyeden.

Anannem önce sen binme boşver dedi.
yalvar yakar derken, bende bineyim madem dedi
Bindik
Gondoldaki demirli kilitler var ya
Annaennem o vakitler biraz tontik olduğundan demirli kapi kapanmadi.
Karnini icine cekiyo filan derken,bir taraf kilitlendi ama yok annenemden dolayı tam kapanmiyor kilit
Görevli abi,
- teyze inin yoksa calistiramayiz dedi
oyle oturdu, boyle oturdu yok olmadi.
Ben ve anneannem indik teyzem ablamlar bindi.
Ben uzulunce - balerine binelim mi dedi
Olur dedim hemen
uzulmem 2 saniye sürdü
Bindik,kilidi de kapandi filan ama ben kenarda duvar dibi gibi iste yerde oturdum anenannem hemen yanımda.
Çalıştı filan
Balerin hizlanip aşağı yukari döndükce ben anneannemden dolayı ezildim.
Bitmiyor da Ya Rabbim nefes alamıyorum.
Anneannemin ay gitti cocuk demesiyle bir sure sonra durdu
Cok gecmeden dünyayı kusmustum

Bu da boyle iğrenç bi cahildik ama mutluyduk anisi olarak kalsin burada :D

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Helal olsun abiye.
Ya okuyunca aklıma şey geldi.
Bir aksam üstü, esti boyle teyzem ablamlar filan lunaparka gidelim
Anneannem dedi bende gelecem.
Neyse gittik.
Biz de siz gibi gondola binmeye karar vermiştik.
Ben bu tip aksiyonlu şeyleri severim sevmesine de midem hassas. Indikten 3- 5 dakka gecmeden ne var ne yok çıkıyor bunyeden.

Anannem önce sen binme boşver dedi.
yalvar yakar derken, bende bineyim madem dedi
Bindik
Gondoldaki demirli kilitler var ya
Annaennem o vakitler biraz tontik olduğundan demirli kapi kapanmadi.
Karnini icine cekiyo filan derken,bir taraf kilitlendi ama yok annenemden dolayı tam kapanmiyor kilit
Görevli abi,
- teyze inin yoksa calistiramayiz dedi
oyle oturdu, boyle oturdu yok olmadi.
Ben ve anneannem indik teyzem ablamlar bindi.
Ben uzulunce - balerine binelim mi dedi
Olur dedim hemen
uzulmem 2 saniye sürdü
Bindik,kilidi de kapandi filan ama ben kenarda duvar dibi gibi iste yerde oturdum anenannem hemen yanımda.
Çalıştı filan
Balerin hizlanip aşağı yukari döndükce ben anneannemden dolayı ezildim.
Bitmiyor da Ya Rabbim nefes alamıyorum.
Anneannemin ay gitti cocuk demesiyle bir sure sonra durdu
Cok gecmeden dünyayı kusmustum

Bu da boyle iğrenç bi cahildik ama mutluyduk anisi olarak kalsin burada :D
yaşlı kadını oralara kadar sürüklersen olacağı bu )))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Evde sinekleri yakalayip kanatlarini koparir Ilginc deneyler yapardik:) cahildik ama egleniyorduk
Sinek yakalayip kanat yolmak da ata sporu idi herhalde yaw.

Karıncaları yapraklara koyup suya bıraktığımı hatırladım. Ne güzel yüzüyorlardı...
Birkaç saniye...

En azindan siz bir sandal yapmışsınız.
Bir umut söz konusu

yaşlı kadını oralara kadar sürüklersen olacağı bu )))

Cahildim o_O

Üst Ana Sayfa Alt