Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nasip - Ibretlik Hikaye

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Geçmiş zamanda ülkenin birinde semerci ustası ile çırağı yaşarmış birgün usta çırağına ben namaz kılmaya gidiyorum sen sen ol oturup semer diktiğim eski semeri satma demiş usta gidince bir kervan gelmiş işnin acele olduğunu hemen gitmeleri gerktiğini söylemiş çırak tamir edilecekleri onarmış yeni semerlerdende satmış yalnız bir semer daha lazım demiş kervancı başı çırak sağa sola koşturmuş ama semer yokmuş kervancı başı çırağa oğul ben şu eski semere yeni semer parası vereyim bunuda bana sat demiş çırakta ustam bir semer daha yapar onun üzerinde semer diker demiş kar ettiğini düşünerek semeri satmış ustası gelmiş bir bakmı semer yok oğul semer nerde diye çırağa sormuş çırakta iyi bir paraya sattığını söylemiş usta hay Allah ben sana satma demiştim demekle yetinmiş ay geçmiş yıl geçmiş aynı kervan aynı güzergahdan geri dönmüş geri dönerkende o semerciye uğramak zorunda kalmış alışverişi yapmışlar usta eski semerini tanımış ama bir söz söyleyememiş tam dükkandan çıkacakları vakit kervancı başı dönmüş şu eski semeride onarıver demiş ustada semerin çok eski olduğunu o eski semeri kendinin alıp kervancı başına eski semer parasına yeni bir semer vereyim demiş kervancı başı bu teklifi memnuniyetle kabul etmiş çırakta içinden ustasına kızmış ben o eski semeri sattım o geri aldı diye kervan gittikten sonra usta çırağa bir falçata vermesini istemiş usta falçatayla keçeyi kestikce arasından kalıp kalıp altınlar çıkmış çırak hayretle ustasını seyrediyormuş gördünmü oğulbir ömür boyu birikimim bu semerin arasındaydı naspse gelir hintten yemenden nasip değilse ne gelir elden sana semeri bu yüzden satma demiştim demiş

F Çevrimdışı

Filistinim

Üye
İslam-TR Üyesi
semerci de az kirli çıkı değilmiş hani :)

espirisi bi yana, benim abimin de bisikleti "kayboldu" yıllar evel, yaz tatillerinde çalıştığı işlerden biriktirip almıştı, gittiği gibi geldi , hâlâ duruyor evde emektar :)

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
ya annemin başından da bole bi şey geçmiş ama fırsat bulursam uzunca anlatırım

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah razı olsun. güel birisaldi. helalinden kazandıktan sonra nden olmasınki ::

Üst Ana Sayfa Alt