Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namazda Elleri Kaldırma Risalesi ...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeşler, rüku öncesi ve sonrası el kaldırma konusunda bir sorun yok aksini bildiren sağlam rivayetler yok çünkü. fakat 2 secde arasında elleri kaldırma konusunda hem kaldırıldığına dair hem de kaldırılmadığına dair sahih hadisler var. burada hangisi ile amel etmeliyiz açıklık getirebilir misiniz?

edit:http://www.belgeler.com/blg/2g1s/secdeye-giderken-ve-kalkarken-elleri-kaldirmak

bu linkte de bir açıklama getirilmiş, sizlerin de yorumlarını bekliyorum

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhim soru cevaba yaz istersen ben de merak ettim daha çabuk yanıtlanır

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kuranı bütüncül incelenmediğinde hevasına uyanların kurandan bile nice çelişkiler çıkardığından habersiz değilsinizdır heralde, peygamberi(sallalahu aleyhi ve sellem) ptt memuru düzeyine indirmek ne kadar akıl karı?

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu kadarini bulabildim.

.....Fakat secdelerde bunu yapmazdı ifadesi secdelere giderken ve secdelerden doğrulurken ellerin kaldırılmaması gerektiğini gösterir. Dolayısıyla secdelerden ikinci rekata, dördüncü rekata ve teşehhüdlere kalkarken de ellerin kaldırılma*ması gerektiğini kapsamına alır. Yani namazda ellerin kaldırılması ilk tekbir, rü-kû'a gidiş ve rükûdan doğruluş ile sınırlıdır.

Belki baska noktalarda belirtilmistir, tam okumadim. Asagidaki linkten kitabi indirebilirsiniz.

Fethu'l-Bari (Sahih-i Buhari Şerhi) - İndir - DarulKitap.com

gülyarasinda video olarakta buldum.

Tacuddin El Bayburdi - Secdelerde Elleri Kaldırma Audio - ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle

Üst Ana Sayfa Alt