Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müziği Neden Bıraktım?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Müziği Neden Bıraktım? – Kısa Film –

Allah(s.v.t)’ın elçisi Hz. Muhammed(s.a.v)’in şöyle dediğini duydum; Benim ve insanların örneği ateş yakan bir adamdır…
…Ve ateş yanmaya başladığında etrafındakiler, gece kelebekleri ve diğer böcekler içine düşmeye başladılar…
…Adam onları engellemek için elinden geleni yaptı ama başa çıkamadı, ateşe düşmek için acele ediyorlardı adeta.’
Böceklerin cehaleti insanlığın örneği olarak gösterilebilir
Böceğin onun sonunu getirecek parlak ışıklara aldanması gibi, insan da kendisini mahvedecek bu dünyanın parlak ışıklarına aldanır
Geçmişte birçok insan aldanmış olsa da, bazıları onları yutmadan önce ateşten kaçmayı başarmıştır
Adım Aiman, 26 yaşındayım
Bir kaç sene önce gece kulübü menajeri ve dansçıydım, sosyal medyada ünlüydüm.
Hayatta doğru olmayan her şeydim
Şeytan gözümü kör etmişti, o ihtişam o şatafat..
Kendi kendime; dansçı olduğum için bir çemberin ortasında zıplamak, tüm gözlerin üzerimde olması, insanların alkışlayıp coşması…
…işte ihtişam budur, ‘İşte heyecan bu!’ diye düşünürdüm
Adım Nour, önceden Noah olarak tanınırdım
Aiman en yakın arkadaşım, liseden beri tanışıyoruz
Birlikte geceleri dışarı çıkardık, her şeyi birlikte yapardık, tanıtımlar, festivaller, her şeyi yani
Oradayken eğleniyorsun. Ortamın havası, seninle ilgilenen kızlar, ışıklar, müzik..
..hızlanan kalp atışların, tüylerinin diken diken oluşu… Herkesin peşinde olduğu o güzel hisler işte
Ve şeytan gerçekten etrafımdaki her şeyi daha da güzel gösterdi, kadınlardan paraya, daha fazlasını istemeye
O kadar güzel gösteriyordu ki, hep daha fazlasını istiyordun ve birazına sahip olduğunda yetmiyordu yine daha fazlasını istiyordun
Kendi kendime; ‘Her gece dışarı çıkabilirim, çarşambadan pazar gecesine partilere katılırım, takılırım, yeni insanlarla tanışıp sosyalleşirim..
…kimseye zarar vermiyorum ki’ derdim. Aslında kendime zarar veriyormuşum
Bitmeyen partiler, müzik ve dansla dolu bir yaşam tarzıyla, Aiman ve Nour’un parıltı ve ihtişamın arkasındaki boşluk hissini farketmeleri uzun sürmedi
Gece çıkıyorsun, geziyorsun, çok güzel bir gece geçirdiğini düşünüyorsun ama başını yastığa koyduğunda kalbindeki boşluğu hissediyorsun
Yatıp uyuyorsun ve yaptıklarının ne kadar boş olduğunu farkediyorsun
Çok büyük bir gece geçirdim, ertesi gün otelde uyandığımda yarım saat oturdum ve düşündüm
Yaşamak bu mu yani? Bu kadar mı? Pazartesiden cumaya çalış, cumartesi dışarı çık..
Sonra, bundan daha fazlası olmalı diye düşündüm
Bir zaman geldi ve kendi kendime farketmeye başladım; ‘Ne yapıyorum ben? Amacım ne?…
…En baştan bu ortamda neden bulunuyorum ki?’
Farketmeye başladığımda, o günü hala hatırlıyorum, gece gezmesinden yeni gelmiştim, uyuyup uyanmıştım, şaka değil, yarım saat yatakta düşünerek oturdum
‘Öldüğümüzde ne olur? Ölümün ta kendisi, gelip seni götürdüğünde, sonrasında ne olur?’
‘Çoklukla övünmek sizi, kabirlere varıncaya (ölünceye) kadar oyaladı.’ (Tekasür Suresi, 1-2. ayetler)
İşte o zaman değişmeye ve farketmeye, bir iki derse katımaya başladım
Kararımı verdiğim sıralar, büyük ihtimalle bir önceki yıl da katıldığım müzik festivallerinden birine gitmeyi planlamıştım. Biletim de vardı
Bilet bendeydi, bir hafta önce satmam için 500 dolardan fazla teklif ediyorlardı, hatta bazı arkadaşlarım öğrendiklerinde parayla geldiler
Sosyal medyada artık gitmek istemediğimi duyurmuştum. Ama gerçekten bıraktığımı hissettirecek tek yolun bileti yakmak olduğunu biliyordum
Ben de yaktım. İşten bir gün sonra, bir araba parkında yere attım, birinden çakmak alıp tutuşturdum
Belki de hayatımın en iyi hissiydi, bugüne kadar ki en iyi histi
Değişimlerinin üzerinden çok geçmeden, Aiman ve Nour fedakarlıkların yapılması gerektiğini…
…ve şeytanın her kapı eşiğinde onları beklediğini farkettiler
Bu durumla ilgili bir şey farkettim, şeytanın, iblisin seni tehdit ettiği şey; yalnız kalmak
Yani, çevrendeki insanlardan koparsan kimsen kalmaz diye tehdit eder. Bu da tamamen yanlış
Bir noktada arkadaş, kardeş olarak sadece ben ve Nour kaldık
Ama sonra, İslam’la birlikte ve dinimizin gereklerini yerine getirdikçe, kardeşliğimizin büyüdüğünü farkettik
10 20 oldu, 20 30, 30 40 oldu, 40 anlataöayacağın kadar büyük bir sayıya ulaştı
Bazen kendi bölgenden tamamen uzak bir yerde camiye gittiğinde seni daha önce gören ya da senin gördüğün biriyle karşılaşıyorsun
Yanına gelip ‘Seni hatırladım kardeşim, şu konuşmada, şu yemekte, ya da şu bağış etkinliğinde karşılaşmıştık’ diyor
Bu harika bir his. Çünkü Bu insan yanıma sadece ‘merhaba’ demek için geliyor
Benden para, ün, ya da gitmek istediği bir mekana onu da sokmamı istemiyor. Sadece konuşmak istiyor çünkü İslam’ın özü budur – sevgi
İnancın tatlılığı yavaş yavaş kalplerine düşüyordu, ve üç yılın sonunda çabaları meyve vermeye başlamıştı
Elhamdülillah, Allah(s.v.t)’ın izniyle, geçen üç yıl benim için çok güzeldi. Elhamdülillah, 2011’de Allah(s.v.t) beni Hacc’a çağırdı
Bu hiç unutmayacağım bir deneyimdi, annemi de yanımda götürmüştüm. Elhamdülillah, Allah(s.v.t)’ın dinini duyurmak için dünyanın birçok ülkesine gittim
Fransa, Yeni Zelanda, Avustralya çevresi
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), bize, cahiliye döneminde hayırlı olanlarımızın İslam devrinde de hayırlı olduğunu öğretti
Bunun tam olarak ne anlama geldiğini anlamak için, yolculuklarında daha sonra ne olacağına bakmamız gerekir
Geçen sene, kardeşim Nour’la birlikte her sene yapılan büyük müzik festivallerinden birine gittik
İnsanlara gitmemelerini söylemek için oradaydık. Onları kurtarmak için
Eskiden, onları festivale çağırırdım, girip eğlenmeleri için, indirimler ve daha fazlası için
Önceden yaptıklarımızı telafi ederiz diye düşündük, önceden onları bu ortama çağırırdık. Şimdi de gidip…
…insanlara uzak durmalarını söyleyecektik. Kendilerini nasıl bir duruma soktuklarını anlatmaya çalışacaktık
Çünkü biz de aynı yoldan geçtik, nasıl olduğunu biliyoruz, aynı şeyleri yaşadık
Aiman ve Nour böyle bir değişim geçiren ilk kişiler değiller, ve kesinlikle son da olmayacaklar
Ancak, çabalarına rağmen hala birçok Müslüman aynı tuzaklara batıyor, bu aldatıcı dünyanın parlak ışıklarına düşüyorlar
Müslüman erkek kardeşlerin, bazen müslüman kız kardeşlerin de, hala bu işte olduklarını bilmek kalbimi yakıyor
Allah(s.v.t)’a dua edip onları doğruya iletmesini dilemekten başka bir şey yapamayacağımı bilmek de içimi yakıyor
Çünkü bu halde ölürsek, gaflet halinde, umursamazlık halinde, sonumuz ne olur?
O yüzden şiddetle ısrar ediyorum çok geç olmadan Allah(s.v.t)’a dönün
Kaçın, ateşten kaçın, çünkü buna değmez