Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mümin'i Uçuruma Götüren Sözler....!!!!

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
İyi Akşamlar -------Hayırlı akşamlar
güle güle----------ALLAH'a emanet ol
Günaydın -------Hayırlı sabahlar
Teşekkürler -------ALLAH razı olsun
nasılsın? -------İyiyim elhamdülillah...!
Çok yaratıcı (!) :eek:hafalanoldum bir yeteneğe sahip...

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey insan! Bil ki, insanların ağzından çıkan ve dinsizliği işmam eden dehşetli kelimeler var"

Tehlikeli Sözler ALLAH (CC) HiTABEN;
1-Allah (c.c) bizi de gör artık
2-Burası Allah ın unuttuğu yer
3-Allah yazdı ise bozsun
4-Allah gelse seni elimden alamaz
5-Allah bizi unuttu

KADERE SARFEDiLEN SöZLER;
1-Kader utansın
2-Böyle kadere lanet olsun
3-Kaderi kötüymüş
4-Kader oyunu
5-Kadersizim
6-Kaderin kucağında oyuncak olduk
7-Kahbe kader

iNSANLARIN BiRBiRLERiNE SARFETTiği SöZLER;
1-Seninle cennete bile girmem
2-Cehenneme kadar yolun var
3-Yüzünü gören cennetlik
4-Allah belanı versin
5-Bir iş yaparken ben bunun Allah ını yaparım
6-Allah ın belası,cezası
7-Yalansız işmi var,yalandan kim ölmüş,bizde yalan çok
8-Fala inanma falsızda kalma...

(Allah korusun!)

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
İmanı tehlikeye atan diğer sözler:

1. “Seni Allah’tan çok seviyorum.” demek.

2. Bir adamı sevmediği zaman, “Cehennem’e girmeye imza verdim.” demek.

3. “Allah bize zulmediyor.”, “Ben Allah mallah tanımam.”, “Şu işe Allah’ın bile gücü yetmez.” gibi sözleri söylemek.

4. Hasta olan birisine, “Seni Allah unuttu.” demek.

5. Karısı veya başka birisi için, “Onun hakkından Allah bile gelemez, ben nasıl geleyim” demek.

6. “Allah bana merhamet etme hususunda cimrilik etti.” demek.

7. Herhangi bir şey için, “Allah’ın hiç işi kalmamış da bunu mu yapıyor veya yaratıyor?” demek.

8. Peygamberimiz’in sünnetlerinden veya hadislerinden birisini alaya alır bir tarzda “Çok dinledik bunları” demek.

9. Herhangi bir işi yapan kimseye yapmaması söylendiği zaman, “Peygamber gelse de ‘Yapma!’ dese veya gökten ‘Yapma!’ diye ses duysam yine yaparım” demesi.

10. Kendisine, “Dünya için ahiretini terk etme!” denilen kimsenin cevap olarak, “Ben veresiye için peşin olanı bırakmam.” demesi.

11. Fakir bir kişinin, “Allah falan kuluna şu kadar zenginlik veriyor; bana ise az veriyor. Böyle adalet olur mu?” demesi.

12. “Namaz ve helal olan şeyler, bana iyilik getirmiyor” veya “Ne için namaz kılacağım; malım yok, mülküm yok. Çoluğum yok, çocuğum yok” yahut “Namazı rafa bıraktım” demek.

13. “Sensiz Cennet’i de istemem, orası da benim için zindandır.” demek. (Mehmet Paksu, İnsanı Uçuruma Götüren Sözler’den)

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a.
kardeşlerim böyle kelimeler yavaş yavaş imanımız kemirir geriyede bişey bırakmazlar inş..kullanıyorsak bile sanıyorum kullanmıyorusnuzudur sinir anında bile bu kelkimerlerden ALLAH rızası için uzak durun

M Çevrimdışı

mumcusongul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çok makbule geçti. inşaallah ne dediğimizi bilerek konuşmaya öğrenerek devam ederiz. ALLAH C.C. razı olsun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
el_kıtmir ' Alıntı:
s.a.
kardeşlerim böyle kelimeler yavaş yavaş imanımız kemirir geriyede bişey bırakmazlar inş..kullanıyorsak bile sanıyorum kullanmıyorusnuzudur sinir anında bile bu kelkimerlerden ALLAH rızası için uzak durun
aleykum selam kardeş böyle sözler kişiyi yavaş yavaş değilde direk islam dairesinden çıkarır bu sözleri diyenlerin samimi şekilde tevbe etmesi lazımdır.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah muhafaza etsin .....sakıncalı sözler ........uçuruma götürmez uçurumdan aşağıya atar ...yüce allah imanımızla beraber dikkatimi artırsın..........selametle

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bazilarini yazmak bile (kendi namima) berbat bir duygu nasil desem bilmemki hani elin yazmak ister ama beynin yazdirmaz gibi...(yada kalbinmi demeliydim )

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbım bızı ıslah etsin inşallah.Farkında olmadan günahın ıcınde olmak.