Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muhammed Ebu Said el Yarbuzi - sohbet kayıtları

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Said el Yarbuzi yi nasıl tanırsınız...ben daha dün akşam tanıdım...yani bi abi internette videolarını izletti...Daha önce hiç tanımamıştım...

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Özel mesaj atamadığımdan burada kısaca belirteyim

Ebu Said El-Yarbuzi kendilerini selefe nispet eden bir grubun hocasıdır. Bana göre Tevhidi tam anlayamamış
hakimiyet konusunda yanlış görüşleri olan birisidir. Oy vermeye cevaz verir, cehaleti her anlamda mazur görür.
Tasavvufcularla çok uğraşır hatta tekfir eder ama aynı tutumunu daha hayati meselelerde göstermez.

Başka şeylerde var ki bazı kardeşlerin hassasiyeti nedeniyle susmayı tercih ediyorum.

Sohbetlerini dinleyin ve kendiniz karar verin.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve teala razı olsun..... dinlerim biraz ama o kadar detaylı değil... uslup güzel ses tonu süper ancak yinede afiften itici bişeyler geldi bana o yüzden sorma gereği duydum....

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Said el Yarbuzi yi nasıl tanırsınız...ben daha dün akşam tanıdım...yani bi abi internette videolarını izletti...Daha önce hiç tanımamıştım...

Selamun aleykum.
Kendisini bu sene ziyarete giden ve pişman olan biri olarak, fazla üstünde durma derim.
Yıllık iznim mahvoldu. Allah rızası için gittiğimde hiçbir şekilde adam yerine konmadığımı gördüğüm için ancak 6 gün dayanabildim ve yarpuz'dan alelacele ayrıldım. Daha önceden aldığım dönüş uçak biletimin de yanması cabası.
Diyeceğim o ki; müslümanlara daha ehemmiyet veren hocaları takip etmeye çalışmak gerek
Allah hepinizden razı olsun..

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasiye küfür diyen ama kötünün iyisini seçmek için oy kullanın diyen birisi.

Müslim genç Çevrimdışı

Müslim genç

Üye
İslam-TR Üyesi
Müşriktir, demokratik selefilerdendir. Kötü niyetli tağutları reddeder fakat niyeti iyi olan tağutları reddetmez. Allah azze ve celle bu hâl üzere devam ettiği sürece yaptığı bütün amelleri boşa çıkartmıştır. Allah ile beraber haram , helâl belirleme yetkisini kendinde gören, yeşil tağutları çok sever. Allah svt kendisine hidayet etsin.

Üst Ana Sayfa Alt