Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Modern Cahiliye Sistemi

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Modern müşriklik cahiliye müşrikliğini anladık ta modern müşriklik te ne oluyor diyeceksiniz değilmi?
bu zamanın müşrikleri müşrik olduğunu kabul etmiyor çünkü insanlar diyor ki cahiliye müşrikleri putlara tapardı ama şimdiki insanlar puta tapmıyor ki peki ne yapıyor?

bir hadis-i şerif'te Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyuruyor:

"Ümmetimle ilgili olarak korktuklarımın en korkutucusu Allah 'a şirk/ortak koşmalarıdır. Dikkat edin; ben size 'onlar aya, güneşe ve puta tapacaklar' demiyorum. Fakat onlar (hakimiyet hakkını bazı fertlerde, zümrelerde meclis ve toplumlarda görecekler), Allah 'tan başkasının emirlerine ve arzularına göre iş yapacaklardır."

(İbn Mace, hadis no: 4205)

işte bu ümmetin şirki de budur ve şirk koştuğunu inkar edenleri görmemek mümkün değil bu ümmetin şirkleri nelerdir?

1-hakimiyet hakkını Allah'a değil de tağut kanunları ile yönetilen ve yönetecek olan Allah dışında bir meclis otorite içerisinde insanları yönetecek ve küfür kanunlar çıkartacak insanları oy dediğimiz yani "rey" ile çoğunluk mantığı ile hareket eden insanlar bunu yapmalarına rağmen derler ki hayır şuan ki düzen çok iyidir oy vermezsem olmaz diyen insan topluluğu peki bu sözün arkasına yıllaraca sığınan insanlar ne kazandı? Allah Resulü (s.a.v.) 23 yıl boyunca mücadele etti hiç onun hayatında müşriklere boyun eğdiğini gördünüz mü? mümkün müdür bu yani onların kanunlarını kabul ettiğini haşa onlara biat ettiğini gören varmı? peki bu insanlar kaç yıldır demokrasi diyerek yırtınıyor? 60 sene bu millet şu demokrasi mikrobundan ne gördü sorarım size hiçbişey değil mi? bazen diyorum ki bu insanların kalplerinin üstünde kilit mi var bakın bu dediğim ayet-i kerim'dir neden hala sonuca gidemiyeceğiniz bir yolda ben oy vermezsem zihniyetine bürünüyor bu insanlar diliniz ile biz Peygamber (s.a.v.) yolundayız diyenler hayır kusura bakmayın sizin yolunuz Allah Resulünün (s.a.v.) yolu değildir çünkü Peygamber s.a.v. hiçbir zaman müşrikleri deslemedi tağut kanunlarını onaylamadı niye hala küfrünüzde diretiyorsunuz? Allah Resulünün (s.a.v.) hayatına ya tam anlamı ile vakıf değilsiniz yahut vakıf sınızda bilerek sapıyorsunuz şimdi burda onca ayet getirecem yazacam hadis getirecem yazacam ve bu kadar açık delillere karşı utanmadan sıkılmadan burda cahil cahil konuşan insanları görmemek mümkün değil! alışmışlar çünkü hakikat acıdır bunu herkes kabul etsin

"Kavmi onunla tartışmaya başladı. O da onlara dedi ki: "Beni doğru yola eriştirdiği halde Allah hakkında benimle mücadele mi ediyorsunuz? O'na ortak koştuklarınızdan hiç korkmuyorum, ancak Rabbimin dilediği şey hariç. Rabbim ilmiyle her şeyi kuşatmıştır. Hiç düşünmez misiniz?" (EN'AM SURESİ:80.AYET)

kimse çıkıpta partisini liderini burda savunmasın!

"Hakkında hiçbir delil indirmediği halde, siz Allah'a ortak koşmaktan korkmuyorsunuz da, ben sizin ortak koştuklarınızdan nasıl korkarım?" Eğer bilirseniz söyleyin, bu iki topluluktan hangisi güven içinde olmaya daha layıktır?" (EN'AM SURESİ:81. AYET)

Tevbe suresi 31-“ Onlar, ALLAH`dan başka bilginlerini ve rahiplerini de kendilerine Rab edindiler, Meryem oğlu Mesih`i de. Oysa onlar bir olan ALLAH`a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. ALLAH`dan başka hiçbir ilâh yoktur. O, müşriklerin ortak koştuğu şeylerden de münezzehtir.”

“Tay kabilesi reisi olan Adiyy bin hatem şöyle der:
Mekke fethedildiği gün ben Hırıstiyan olduğum için Mekke’den kaçtım .Bacım ise müslümanlara köle oldu . Zamanla rasulullah bacımı serbest bırakarak azad etti . Bacımda islamı tanıdığı için müslüman oldu . Bunun üzerine Mekke dışına çıkarak beni aradı ve akrabalarımın yanında beni buldu ve
“ müslüman olduğunu , İslam dininin çok güzel bir din olduğunu , islam’ı bize yanlış anlatmışlar, eğer Hz. Muhammed’den özür dileyip müslüman olursan senin için çok iyi olur . Hem mekke senin yurdun , kabile reisi olman itibariyle bir sürü malında vardır.Tekrar söz sahibi olabilirsin “
diyerek beni ikna etti . Bende geri geldim .Mescidde Rasulullah’ı etrafında sahabelere “Onlar, ALLAH'dan başka bilginlerini ve rahiplerini de kendilerine Rab edindiler,”Tevbe 31” ayetini okurken gördüm ve boynumda gümüşten bir Hac olduğu halde yanına geldim .
"Ey ALLAH’ın rasulu ; ben eskiden Hırıstiyandım ve Hırıstiyanlığı iyi bilirim . Biz hiç bir zaman alimleri , rahipleri rab edinmedik , onlara ibadet te etmedik dedim . Bu ayette ALLAH (c.c.) ne demek istemiş dedim .
Bunun üzerine Hz. Muhammed s.a.v : “Ey Adiyy ! çıkar o boynundaki putu“. (Bende çıkardım ). “Ettiniz Adiyy , ettiniz “ dedi. “O rahipleriniz , alimleriniz , okumuş insanlarınız size ALLAH’ın kitabına muhalif olarak helal ve haram (yasak serbest) koymadılar mı ?” Bende evet ya rasulullah ; onlar okumuş kimselerdi, böyle yaparlardı . Bunun üzerine :
“ işte onların bu yaptıkları (ALLAHın kitabına muhalif ) Rabb’liktir . Sizinde onların dediklerini benimsemeniz , uymanız onlara ibadetinizdir“ dedi

(İbn Kesir Tefsiri , C .7, sayfa 3456) Aynı zamanda hadistir: İmam Ahmed; Tirmizi ,Cem’ul-Fevâid, IV, 68 ve İbn Cerir)

MAİDE 49- "Aralarında ALLAH`ın indirdiğiyle hükmet. Onların keyiflerine uyma. ALLAH`ın sana indirdiğinin bir kısmından seni saptırmalarından sakın. Eğer ALLAH`ın hükmünden yüz çevirirlerse, bil ki ALLAH, bir kısım günahları sebebiyle onları musibete uğratmak istiyor. Muhakkak ki insanların çoğu yoldan çıkanlardır."

50- "Yoksa cahiliyye hükmünü mü arıyorlar? kesinlikle bilen bir toplum için ALLAH`tan daha güzel hüküm veren kim olabilir?"

AHZAB 36- Bununla beraber ALLAH ve Resulü bir işe hükmettiği zaman, inanmış mümin bir erkek ve inanmış mümin bir kadın için, o işlerinde başka bir tercih hakkı yoktur. Her kim de ALLAH ve Resulüne asi olursa açık bir sapıklıkla sapmıştır."

sofiler demokrasi havarileri hadis inkarcıları neden hakikat karşısında kör? başlıca sofiler uydurma kaynaklara inanan şeyhim demiş se doğru demiştir zihniyetine bürünen bu topluluk hakikatı anlatan insanlara sen vehhabimisin? diyen ve selefilere taş atan zihniyet kitaplarında bile şeriattan bahsedip tağutları ulu'l emr gören bir topluluk bu çok garip neden cihad etmiyorsunuz bunlara karşı denilince en büyük cihad nefisledir sözüyle karşılaşmamak mümkün değil! demokrasi havarilerine gelince bunlarda küfür sistemini ayakta tutmak için tağutları ayakta tutan zümredir ne zaman onların partilerine liderlerine laf atılsa sanki adam imanını kaybetmiş gibi canı yanarcasına karşıdakine "düzgün konuşun! öyle kolaymı herşey zamanla olacak başbakanıma laf atma!!" derler peki birgün olsun bu başbakanım Allah'ın indirği ile mi hüküm veriyor yoksa tağut hükümler ile mi? birgün olsun ey particiler bunu sordunuz mu kendinize? zalimin yanında olup ona laf söyletmeyen hangi partiden olursanız olun ey demokrasi havarileri küfre rıza göstermek küfürdür! zalimin yanında olmak kişiyi zalim yapar bunu hiç düşünmediniz mi? peki ya siz hadis inkarcıları sizler insanlara hizmet ettiğinizi söylüyor ama tağutların yanında yer alıyor yönetim hadislerini inkar ediyorsunuz fitne hadislerini inkar ediyorsunuz! tek kur'an yeter diyorsunuz haşa "KUR'AN'DAN BAŞKA İKİNCİ KAYNAK YOKTUR" diyorsunuz ve sünneti inkar ediyorsunuz hadis alimlerine dil uzatıp ama suriyedeki şialara ehlibeyt mektebi diyorsunuz halbuki ençok hadis onlar uydurur Hz.Ali (r.a.) hakkında en çok hadis uyduran taife şialardır her neden se bunu birgün olsun dile getirmediniz! işte hakikat karşısında kör olan bu zamanın insanları bunlardır!!!

O da şöyle der: “Rabbim! Dünyada gören bir kimse olduğum hâlde, niçin beni kör olarak haşrettin?”

Allah, “Evet, öyle. Âyetlerimiz sana geldi de sen onları unuttun. Aynı şekilde bugün de sen unutuluyorsun” der.

(TAHA SURESİ:125,126.AYET)
alıntı

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhi cok güzel özetlemişsin olayı

Üst Ana Sayfa Alt