Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Menzile Bağlı Sofilerin Kestiği Kurban Yenir mi?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bizzat gördüm annemin babamın kabire gidip namaz kılıp dua ettiklerini kendilere hakkı anlattığımda bana sapık dediler kabul etmediler çok zoruma gitti hemen sonra ortaya et yemeği kondu ve bi lokma dahi almadım

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim inandığımız alemlerin Rabbi olan Allah tüm eksikliklerden münezzehtir.
Onların inandığı tanrı kimi zaman şeyhleri, kimi zaman bir türbe, kimi zaman ruhlar aleminden herhangi birisi olduğu için sadece basit bir kuldur veya put gibi bir binadır.

Bizim inandığımız alemlerin Rabbi olan Allah sadece O'ndan yardım isteyip, sadece O'na kul olmamızı ister.
Onlar ise türbelere, şeyhlerine, ona, buna, tağuta, devlete vs kul olurlar.

Daha yüzlerce madde var ancak bu benim gözümden. Onların gözünden ise biz Allah'ın arşa istiva ettiğini söylediğimiz andan itibaren aynı o şekilde aynı tanrı'ya inanmıyoruz diyorlar. Kısaca siz onların etlerini yemeyi tartışın onlar sizi direk tekfir ediyor.
Yani kur-an ı indiren Rabbe inanmıyorlar öyleyse neden kendilere müslüman diyorlar başka bir tanrı bulmuşlar kendilere müşrik bile değiller Allahı tamamen inkar ediyorlar

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yani kur-an ı indiren Rabbe inanmıyorlar öyleyse neden kendilere müslüman diyorlar başka bir tanrı bulmuşlar kendilere müşrik bile değiller Allahı tamamen inkar ediyorlar
Inkar ediyor demiyor araci kiliyorlar demek istemiş. ama vur deyip öldürmüş bence kendi gözüyle. menzili bilmiyorum ama menzilli bi abla tanidim yakin zamanda. bazi degisik seyler var seyhlerine bagliliklari. cok samimiyetim olmadigi icin detayli bir sey sormadim. ama cocuklarini okula falan gondermemiş hiç mesela.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Inkar ediyor demiyor araci kiliyorlar demek istemiş. ama vur deyip öldürmüş bence kendi gözüyle. menzili bilmiyorum ama menzilli bi abla tanidim yakin zamanda. bazi degisik seyler var seyhlerine bagliliklari. cok samimiyetim olmadigi icin detayli bir sey sormadim. ama cocuklarini okula falan gondermemiş hiç mesela.
Eskiden mahmutçular da okula göndermiyordu çocuklarını zaten ama çocuklarını okula göndermemelerinin sebebi ne aceba

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akide yönünden sakıncali taraf ağır basiyorsa ki tarikat ehlinde genel gozlenen davranış şirk skintisidir ben yememeyi tercih ederim şaibeli şeyden uzak durmak lazım

Üst Ana Sayfa Alt