Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Menzil Şeyhi ile Ağa Rant İçin Mahkemede!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ŞEYH İLE AĞA KAPIŞTI

images

İş Mahkemeye Düştü

Menzil Şeyhi Abdülbaki Erol, Gerger’deki akarsulara göz dikti. İki yıl önce Gerger-Kanboğazı vadisindeki suyu aldı. Yetmeyince bu yılın başlarında Gergerin Gürgenli köyü Geznik mezrasının suyunu Heşürlü Sadık Ağadan satın aldı. Ağa–Şeyh satışına, köylüler karşı çıkınca Ağa ile Şeyh kapıştı. Uzlaşma olmayınca iş mahkemeye düştü. 28 Eylül’de Şeyh ile Ağa Gerger Asliye Hukuk Mahkemesinde karşı karşıya gelecek.

DAVAYI MENZİL ŞEYHİ AÇTI

Heşürlü Sadık Ağa ile anlaşamayan Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol, Av. Ali Yücel aracılığıyla Gerger Asliye Hukuk mahkemesinde 75.000 Bin TL alacak davası açtı. Şeyh avukatı ayrıca tapuda yapılan satış sözleşmesinin feshi tescil ve iptal işleminde de bulundu. 2010/50 esası ile açılan davanın ilk duruşması 28 Eylül 2010 günü yapılacak.

ŞEYH İLE AĞA ARASINDAKİ SATIŞ

Menzil Şeyhi, Gergerli Sadık Ağa Sadık Kızılkaya’yı dergahına çağırdı. Gaznik su kaynağı önündeki arazisini satın aldı. Sonra Şeyhin temsilcisi Nevşehir nüfusuna kayıtlı Celil Öztürk ile Sadık Kızılkaya arasında 29.09.2009 tarihinde Tapu Müdürü önünde 101 ada 19 parsel 29.015 m2.lik yerin satışı Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol’a resmiyette 5.000 TL ama fiiliyatta 75.000 TL satışı yapıldı. Satış bedelini satıcı Kızılkaya Gerger Ziraat Bankasında aynı günü nakten aldı.

İHTİLAF NERDEN ÇIKTI

Menzil Şeyhinin temsilcileri tapu satışından sonra Kütüklü köyünün Geznik mezrasına gidip dolaştılar, kaynak suya baktılar. Daha sonra Adıyaman Tapu Kadastroya gidip harita ve pafta üzerinde satın aldıkları araziyi araştırdılar. Bu arada kaynak suyunun tapu içinde olup olmadığını araştırdılar. Ancak kaynak satılan yerin dışında hazineye ait başka bir parselin içinde olduğu görüldü.

TAPUDA KAYDIRMA

Şeyhin temsilcileri satın aldıkları yerin kaynak hududu hazine arazisi. 101 Ada’daki 19 nolu parselin kaynak suyu içine alacak şekilde kaydırılmasının yollarını araştırdı. Kadastro yetkilileri kaynak suyunun 19 parselin içine alınması için sudan yaralanan tüm köylülerin rıza göstermesi gelip imza vermesi gerekir denildi. Şeyh tekrar Ağaya geldi. Ağa’da ben kaynağı sana sattım. Sadece kaynakta hakkım olan 4 gün 4 gecelik su hakkımı sattım. Kaynak tüm köyün ortak malıdır dedi.

KÖYLÜ ŞEYHİ REDETTİ

Menzil Şeyhinin temsilcileri bu defa köylüye gidip muvafakat istedikleri, köylü de muvafakat vermediği gibi karşı çıktılar. Şeyh kaynağı alamayacağını anlayınca satıcı hakkında mahkemede dava açtı.

SADIK AĞA NE DÜŞÜNÜYOR?

“Ben Şeyhe 29.015 m2.lik arazimi ve köy suyundaki su hakkımı sattım. Satışı Şeyh istedi. Önce dergahına çağırdı. Ardından temsilcilerini köye gönderdi araziye baktı. Suya baktık, anlaştık. Bu yeri sattım. Gidip Tapu’da satışını yaptık. Satış tamamen iki tarafın rızasıyla yapıldı. Bedeli olan 75.000 TL Gerger Ziraat Bankasından aldım. Şeyhin amacı arazi değil, su olduğunu görüyorum. Suda köyün ortak malı. Şeyh pişman olmuş kabul etmedim üstüme geldiler. Şeyh seni cazalandırır dediler. Bu durumu karşısında korktum gelin tapumu geri verin, bende paranı geri vereyim dedim. Ancak Şeyh temsilcileri, sen parayı ver tapu intikalini bir müddet sonra veririz dediler. Kabul etmedim. Onlar da dava açtılar. Şeyhin meramı arazi değil kaynak sularıdır.” Dedi.

ÖNCE KENBOĞAZI SONRA GEZNİK

Menzil Şeyhi iki yıl önce Gerger’e girdi. İlk defa Kenboğazı Vadisindeki suyu aldı. 40 km uzunluğundaki hatta Menzile akıttı. O yetmeyince şimdi su kaynakları bol olan Gergerin Nemrut havzasına göz dikti. Geznikte arazi aldı. Ancak Geznik suyunu almak Kenboğazı kadar kolay olmadı. Köylü karşı çıktı. Suyu götürmekte yetti. Kenboğazı suyunu bir minare yapımı karşılığında almıştı.

ÜÇ BORU HATTI

Geçen yıl Gerger’in Kenboğazı suyunu menzile akıtan Şeyh kurduğu 40 km. uzunluğundaki şebeke hattına üç ayrı boru döşemişti. Birinci boru küçük ikincisi orta üçüncü de büyük çaplı boruydu. Kenboğazı suyunu küçük boru hattı ile akıttı. Diğer iki boru hattı şimdilik açık duruyor. Alacağı yeni yeni sularla peyder pey bu iki hattı da devreye sokacağı söyleniyor.

DEVLETTEN MENZİLE ÖZEL TESİS

Devlette Menzil için tüm imkanlarını cümetçe seferber etti. Önce 30 km.lik hatta Narince’deki Kırkgöz kaynağında su verdi. İkinci olarak yüzün üzerinde sondaj kuyusu açtı. 2.000 bin dönüm arazi sulama imkanına kavuştu. Ardında üçüncü olarak 40 km. uzunluğunda Kenboğazı–Menzil isale hattını kurdu.
Ayrıca,
Bir de sulama göleti yaptırdı. Su konusunda devlet tüm imkanlarını Menzil özeli için harcadı.

PARA KAYNAĞI KAMARLAR

Şeyhe Geznik suyunu satan Sadık Kzılkaya satış bedelini de Gergerli ve Şeyh müridi Kamar Gıdanın sahiplerince gönderildiğini söylüyor. Ayrıca suyu da ilave eden Sadık Ağa Kamar kardeşlerden H.Osman Kamar, İstanbul’da vefat etti. Naaşı Şeyh talimatıyla Menzil’de defnedildiği bildiriliyor.

ŞEYHİN RÜYASI BÜYÜK SULAR

Gerger ilçesinin en büyük akarsu kaynakları Hızorı, Heşür, Peşval ve Şevkanda olduğunu, Menzil Şeyhinin nihayi hedefi de Hızorinin Kunyareş, Pışvalın Çelçavi, Şevkanin Diran suyu olduğu bildiriliyor.

MENZİLİN KOVDUĞU ÇELİK AİLESİ

Menzil köyünün asıl yerlilerinden olan Çelik Ailesi, 1993’te zamanın Şeyh’i Mahmut Reşat Erol tarafından köyde kovulmuş, 2000 dönüm arazisi 70 Bin Lira gibi cüzi bir bedelle satışa zorlanmıştır. O zaman Menzil’in tamamı Şeyhin olmuştu.

DÜŞÜK BEDEL

75.000 Bin TL’ye yapılan satış, tapuda 5.000 TL olarak düşük gösterilerek daha az harç ödenmiş. Asıl satış bedeli 75.000 TL olarak alıcı tarafından satıcıya ödenmiş.

HAZİNE YERİNİ KAPMAK

Menzil Şeyhi dilekçesinde, 14 dönümlük ve su kaynağının içinde bulunduğu Hazine parselini de bir şekilde adına satış ve tesçilini iştemiş, başaramayınca satıcıya yüklenmiş. Git burayı adına tapulat, sonra bize devret demiş. Satıcı da benim böyle bir yükümlülüğüm yok deyince, Şeyh susuz araziyi almaktan geri caymış.

VADİYİ KURUTTU

Kenboğazı suyunun 3 ayrı boru hattıyla Menzil’e akıtıp Kenboğazı Vadisini baştan aşağı kuruttu. Kuşlar bile içecek su bulamıyor.

İLK MAHKEME BUGÜN (28.09.2010)

Menzil Şeyhi ile Gergerli Sadık Ağa (Sadık Kızılkaya) arasındaki tarihi davanın ilk duruşması bu gün Gerger Asliye Hukuk Mahkemesi salonunda yapıldı. İlk duruşmaya Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol ile vekil avukatı Ali Yücel katılmazken, davalı Sadık Ağa (Sadık Kızılkaya) ile avukatı Suphi Derviş Yılmaz hazır bulundu.

EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI

Davalı vekili avukat Yılmaz, mahkemeye sunduğu 2 sayfalık dilekçesinde şöyle dedi;
“Tapu Müdürlüğü önünde rızaya dayalı bir satış yapılmıştır. Satıştan 1 yıl önce, davacı tarafı caymış ve bazı haklı olmayan afaki nedenlerle dava açmıştır. Şeyhin amacı arazi değil, Su’dur. Evdeki hesap çarşıya uymayınca, afaki nedenleri ileri sürüp bu davayı açmıştır. Köylü suyu vermeyince o da caymıştır.” Dedi.
Davacı gelmeyince ve mazeret bildirmeyince hakim davayı müracata bırakmak isterken Davalı avukatı davanın devamını isteyince duruşma 11.11.2010 tarihine bırakıldı.

AĞA SADIK KIZILKAYA'NIN GÖRÜNTÜLÜ BEYANI

8208

ŞEYHİN MAHKEMEYE VERDİĞİ DİLEKÇE

19a11c2a.jpg

b70cbde0.jpg

AĞANIN MAHKEMEYE VERDİĞİ DİLEKÇE

bd10e415.jpg

fc9156e9.jpg

6c033e09.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Müridi çoğaldı diye mekan açıyo

menzil topraklarını genişletiyor

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evt kardes katiliyorum ... Dünya ...
bu isin bide ahireti var bakalim ordada yerleri boyle genis olacakmi

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu vatandaşı senelerce bilmeyerek ibadetlerime ortak etmiştim yani ibadetlerim sırasında ihlasla Allaha yönelememiştim :'( :'( Allah beni affetsin inşaAllah

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler ben menzile gittim senelerce bu vatandaşın medreselerinde dergahında tahsil görüm çay çorba içtim şu an bunlarda fethullah cemaatı gibi fena parayı buldular zaten menzil denen yerde ne varsa bu vatandaşın malı hayvanlardan insanlara tarlalardan bağa bahçeye her yeri parsellmişler inanınki kast sistemi gibi cahil halk resmen yemiyo içmiyo hizmet diye bu vatandaşın tarlasında filan çalışıyor

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlara resimlerini gösteriyordum çocuklar haklı olarak olum adamın üstü başı jipi mipi ne iş nereden geliyor bu değirmenin suyu diyorlardı bende tövbe edin tövbe diyordum ya hay gidi günler Elhamdulillah anladık kimin hizbullah kimin hizbuşşeytan kimin evliyaullah kimin evliyauşşeytan olduğunu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Elhamdulillah , Rabbim kendisine yönelene Hidayet yollarını açar.

".....De ki: “Muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi dalalette bırakır ve O'na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir) (Ra'd 27)

O Çevrimdışı

OKTAY ALİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
siz güya islam adına hareket ettiğinizi zanneden gafiller böyle büyük bir islam aliminin gıybetini yapmaktan utanmıyor musunuz. bu zat ve ailesi yıllardır Allah için insanların kurtuluşu için çalışmaktadırlar ve benim gibi milyonlarca kişinin islama yönelmesine vesile olmuşlardır.Hem yukarıda açıkça görüyorsunuz ki araziyi satan kişi 54 dönüm satıyorum diyerek hileyle 19 dönümü satmaya çalıimıç.Yine iyi biliyoruz ki bu zatın amacı sizin delisi olduğunuz dünyayı, rantı elde etmek değil milyonlarca kişinin ziyaret yeri olan Menzil'deki su sıkıntısını gidermektir.Lütfen insaflı olun ve bu ümmet için çok önemli olan böyle zatları güya tevhid bahanesiyle eleştirmeyin.Kendiniz bir sürü uyduruk hocayı takip etmeye şirk ve kula kulluk demiyorsunuz da Allah'ın rızası için sevilen bu zatlara düşmanca bakıyorsunuz. İslamı iyi öğrenin!

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanaAllah ...

biri gidiyor diyeri geliyor bu nasıl iş ya...

''İnsanlara iyiliği emredip dururken kendinizi unuttunuzmu? halbuki kitabıda okuyup durursunuz hala akıllanmayacakmısınız''(bakara suresi 44. ayet)

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siz güya islam adına hareket ettiğinizi zanneden gafiller böyle büyük bir islam aliminin gıybetini yapmaktan utanmıyor musunuz. bu zat ve ailesi yıllardır Allah için insanların kurtuluşu için çalışmaktadırlar ve benim gibi milyonlarca kişinin islama yönelmesine vesile olmuşlardır.Hem yukarıda açıkça görüyorsunuz ki araziyi satan kişi 54 dönüm satıyorum diyerek hileyle 19 dönümü satmaya çalıimıç.Yine iyi biliyoruz ki bu zatın amacı sizin delisi olduğunuz dünyayı, rantı elde etmek değil milyonlarca kişinin ziyaret yeri olan Menzil'deki su sıkıntısını gidermektir.Lütfen insaflı olun ve bu ümmet için çok önemli olan böyle zatları güya tevhid bahanesiyle eleştirmeyin.Kendiniz bir sürü uyduruk hocayı takip etmeye şirk ve kula kulluk demiyorsunuz da Allah'ın rızası için sevilen bu zatlara düşmanca bakıyorsunuz. İslamı iyi öğrenin!

Allah'tan kork birilerini savunma adina nasilda KISILERE IFTIRA ATIYORSUN (bu zatın amacı sizin delisi olduğunuz dünyayı, rantı elde etmek değil)..

durustlukten bahseden zavalli .. sen biraz durust olsaydinda bizde senden durustlugu ogrenseydik .. kimin dunya delisi oldugunu bilmem ama hamdolsun SENIN GAFIL OLDUGUNU biliyorum ...

A Çevrimdışı

Alonehacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yasin Suresi 9. ayeti kerimesinde Allah (C.C.) Şöyle buyuruyor :

وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لاَ يُبْصِرُونَ

"Hem önlerinden bir sedd ve arkalarından bir sedd çekmişiz, kendilerini sarmışızdır da baksalar da görmezler.."

Haliniz buna benziyor, Sevmesen de Yerme.. Gerçi "Kırmızıyı Nasıl Anlatırsın Doğuştan âma olana ?"

Muhabbet ve dua ile Allah hidayet versin..

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler düşünsenize adamlar burdan gidiyorlar sırf Allah rızası için şeyhe hizmet için oda inşaatta , fırında, bahçede,tarlada,mutfakta, helada, v.s çalışıyorlar... ve bunu ibadet şuuru ile yapıyorlar bunu kendilerine şeref sayıyorlar.... Ve bu şeyhler de buradan rant elde ediyor keselerini dolduruyor makamlarını yükseltiyorlar....

Üst Ana Sayfa Alt