Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mecmuu’l-fetava,

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Selamın aleykum, arkadaşlar/abilerim İbn-i Teymiyyen'nin Mecmuu’l-Fetava adlı eserinin Türkçe olarak PDF halini bulabilir miyiz acaba? ben de başka bir dosya olarak külliyat var lakin 3-4 ve 9 var. Bunda bir şey okurken kaynak veremiyorum karmaşık bir halde sayfa cilt numara vs yok. Bildiğiniz bir kaynak vs varsa duacınız olurum. Abi özellikle sen, sitede çokça kaynak gösteriyorsun sanal ortam da varsa inşallah bekliyorum :) ABDULHAK

Altawhed Almowahhed Çevrimdışı

Altawhed Almowahhed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mecmuu'l Feteva türkçeye yeni çevrilmeye başlandı.
1.cildi geçtiğimiz günlerde kitapçılarda 30 tl den satışa sunuldu.
Toplam 24-26 cilt olacağı tahmin edilmektedir ve hepsinin tamamlanması 3-5 yılı alacaktır.
Her yeni cilt çıktığında almak bir defada yüksek miktarda ücret vermeye gerek kalmadan bütçeyi etkilemeden almak anlamına gelir.
Ayrıca unutmayın bu tip hacimli, kaliteli ve yüksek cilt adetli eserleri basmak yayıncılar için büyük bir maliyet oluşturmaktadır.
Her yeni cilt çıktığında hemen satın alarak diğer ciltlerin daha kısa sürece hazırlanıp basılmasına vesile olacağımızı unutmayalım.

esSelâmün Aleyküm ve rahmetullah.

RahmaninKulu Çevrimdışı

RahmaninKulu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suandaki yenincikmis tercume ile seneler ince çıkmış olan (tevhid yayinlarindan) 9. Ciltlik))
1. Ciltleri bir konu altinda karşılaştırma yaptığımda pek fazla bir fark yoktu. Yeni tercumede ayetlerin metinlerininde verilmesi faydali olacaktir....
Elbette bu tur eserlerin alinnasi taraftarıyim fakat bendeki eski baski 9. Cilt aynı olacaksa (tercumede kullanılan dil farkli olabilir) 10. Cild beklerim galiba...

Üst Ana Sayfa Alt