Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

M. Emin Akın Hoca Gözaltına Alındı!

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Mehmet Emin Akın Hoca, dün sabah saatlerinde "Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçundan gözaltına alınmış.

muhyiddin-ibn-arabi-500-muctehid-imamin-kafir-dedigi-birisidir-mehmet-emin-akin_8717774-56190_640x360.jpg

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Rabbim hocanın ve esaret altında olan bütün müslümanların yardımcısı olsun. Bu hayırlı ayda gecelerinizde Müslümanları unutmayın inşaAllah.

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Alçak tağutlar.

Nisa Suresi 56.Ayet: Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar! Allah daima üstün ve hakîmdir.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Mehmet Emin Akın Hocanın gözaltına alınmasından önceki son yazısı:

الحمد لله رب العالمين و الصلاة والسلام على المبعوث رحمة للعالمين محمد الامين و على آله و صحبه أحمعين
………………………………………………………………………………………….
[Allah’a ve ahiret gününe iman eden kardeşlere ve dostlarıma] Tanımadığım ve kendileriyle hiç bir ilmi meseleyi müzakere için bir araya gelmediğim ve şahısları hakkında hiç bir bilgim ve hiç bir seyyiem olmamasına rağmen “Seleficilik – Kralcılar- beni ve bazı Müslümanları; Müslümanların önünde tekfirci diye yaftalamak isteyen ve bize hakaret edenlerin asıl amacı; tahrif edilen ve bir Kelam Mezhebine ve cedeline dönüştürülen Meliklerin dini üzere olma akidesini bu ülkede yaymak isteyenlerin demokrasi ve aleni şirk ve küfr olanı gizleme çabasıyla hayatın lezzetlerini ve hazlarını yitirmeme ve zalim krallarına kulluk etme adına bizleri karalamadır.
Bu karalamalar; Allah’ın dinini tahrif eden ve saptıranlara yönelecekken ne yazı ki bize yöneliyor.
Çünkü Tevhid adına, demokrasi ve Allah’ın dini dışında hüküm koyma ve bu hükümlerle insanları yönetme ve gerekirse; Allah’ı tevhid edenleri de mahkum etmenin Kur’an’a ve Sünnet’e aykırı olmadığı, haşa Kur’an ve Sünnet’in zalim melikler ne diyorsa buna uygun indiğini söylemeseler de dini bu minvalde tahrif edip zalimlere arka çıkıyorlar.
Böylece Hakk olan sözün bedelini ve külfetini yüklenmemek için zalimlere ve hatta kendi akidelerine; İngiliz dini, sapkınlık, Mezhepsizlik diye lanetleme bulunanlarla aynı safta durmayı tercih edebiliyorlar.
Bu fakir bu ülkede tekfir meselesinde en çok korkan ve bu konuda en son sözü alacak olan kimse konumunda iken, bizi İslam düşmanlarına ihbar eder mahiyette “tekfirci” göstermeye çalışan münafıklaşmış selefilere diyeceğim odur ki;
‘Allah’ın dinini hevanıza göre te’vil etmeyin. Siz Kur’an’ı en az bilen ve Kur’an’ın fıkhından en uzak olan bir zümresiniz, fakat diliniz baldan daha tatlı zehiri engerek yılanının zehirinden daha öldürücü. Hem utanmazsınız hem de vicdansız.
Ben Allah’ın kitabı ve Rasul’ün Sünnetini tahrif ve inkar edenlere karşı bu ülkede en azından üzerime düşen Hakk sözü söylemeye kendimi adamış iken, kendini bilmez Zahirici ve selefi müsveddesi adamların bizi tekfirciliklten başka bir isimle isimlendirmemesi asıl onların bizi tekfir etmeleridir.
Zira bir insan mü’mine kafir ve iman olana da küfr derse o kişinin kendisi İslamdan çıkar. Bunu Allah’ın Rasulü (sallalahu aleyhi ve sellem) bize çok açık bir dile ifade etmedi mi?
O halde sorun ne?
Kendilerini tekfir ettiklerim -varsa onlar kimse, bu iftira çetesinin ve kubur farelerinin çıkıp bunların adlarını ve avukatlıklarını yaparak vermeleri gerekmez mi?
Sonra kendisi tekfir ettiğimiz kimler varsa; önce bunların bizi Allah’a şikayet edip bizden hüccet istemeleri ve bizi açık bir münazaraya davet etmeleri gerekemez mi?
Bu sermaye selefileri ve sefihler; bu ülkede önceleri; Allah semada değildir diyenin kafir olduğunu herkese öğretiyorlardı. Bu halkın çoğu da buna inanmıyor. Hatta devlet yönetenler bile.
Şimdi ne oldu kim kimi tekfir ediyormuş?
Bunlardan birisine sormuştum: (1996-Ankara) “Bu halk, Allah semadadır meselesini anlayamaz ve yanlış idrak eder neden “Sema”nın “uluvv” demek olduğunu bu sözün bir çok insanın zihnini bulandıracağını bunu daha anlaşılır bir dille izah etseniz olmaz mı diye itiraz etmiştim. Bilmiyorum sonradan nasıl bir yol izlediler.
Bu insanlar bir zamanlar İmam Malik’in kadına dübüründen yaklaşmaya bile fetva verdiğini söyleyerek -hemde kadınların huzurunda bunu söyler- İmamları, alimleri rab edinmek işte budur. Onları taklid ederseniz onları Rab edinmiş olursunuz diyorlardı.
Şimdi ise siyasette karar sahibi olanlar haramla da amel etseler Kur’an ve Sünnet dışı bir yasayla da hükmetseler bunu kabul ediyorlar?
Bunun İslam’a muhalif olmadığını söylüyorlar. Allah’ın gökte olmadığını söyleyene kafir diyorlar, fakat kendilerinin yaptığına bir bakın.
Bu mübarek Ramadan ayında bunları yazmak istemezdim; fakat yabancı istihbarat örgütlerine ve İslam düşmanlarına malzeme verircesine bizleri zindanlara tıkıp kendileri elvan elvan sofralarıyla telezzüz edip zevk sürmek istiyorar.
Bu sahte seleficilik tacirleri bizi zindanlara mı tıkmak isteyip sefa mı süreceklerini zannediyorlar.
Soruyorum onlara; siz Maturdilerin ve Sufilerin gözünde nesiniz?
Yiğitseniz bunu açıkça konuşun ve yazın?
Onlar sizi açıkça söylemeseler de kafir ve sapkın görüyorlar. Neden Harem İmamlarının ardında kıldıkları namazları iade ettiklerini bilmiyor musunuz?
Tekfir ettiğiniz sufiler de AKP ye oy verdiler siz de.. Allah’tan mı korkuyorsunuz yoksa sistemden mi?
Evet M.Emin Akın’a, ancak fıkhî mezhepleri inkar eden ve selefin fıkhına sırt çeviren; Şia ve Zahiri mezhebinin ve Mutezile akılcılığının bir karşımı olan uydurma seleficilik taraftarları iftira ediyor.
Neden mi çünkü ben Fıkıh İmamlarımızın Sahih Sünnete aykırı olmadığı sürece taklidini “ittiabı’nı caiz görüyorum.
Subhanallah Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen parlamentoya girmeyi oylayıp da; Mezhep İmamlarımıza uymayı sapıklık, taklid ve hatta onları Rab edinme edinme diye niteleyenler; acaba hangi akıl ve hangi hikmet ve hüccetle benim tekfirci olduğumu söylüyorlar.
Gerçekten bunlar selefin akidesi üzere olan kimseler mi, yoksa selef akidesinin sırtındaki keneler mi?
Ebu Hanife’ye sapık diyen bir sefih halâ Ankara’da yaşıyor ve kimse ona dil uzatamıyor. Demokrasi’ye destek veren ve Beşşar Esed’in yerinde ben olsaydım, ben de o mücahid dediğiniz teröristlerle savaşırdım diyen bir meczup ve sapkın da selefi olduğunu söylerken, ben “Eh l-i Sünnet mezhebinden başkasını kabul etmem fıkhî mezheplere uymak ehl-i sünnet olmak demek değildir” diyenlerin AKP’yi seçmenin nasıl Kur’an ve İslama aykırı olmadığı hakkında döktükleri dil, inandıkları ve yaymaya çalıştıkları garabet akideyle ters düşmesine rağmen, utanmadan hakkımda tekfir yaftasını neden dillerinden düşürmüyorlar?
Ebu Hanife’yi taklid onu Rab edinme, demokratik yasamaya ortak olma ise selefiliğe uygun.
Doğru belki de Sisi selefiliğine uygundur.
Bu zümre Suud krallarına ve onların ekmeğini yiyen alimlerin peşinden giden bir taifedir ve burada bizi rejime ve yasalara gammazlayarak bizlerden kurtulmak istiyorlar..
29.05.2017
Pazartesi;
06:30

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hakki haykirmasiyla tanidigim, sohbetlerini zihnime kazircasina tekrar tekrar dinledigim, dinleyecegim, dinlettirecegim degerli hocam. yolu, yoldaki serefi, yolun insana verdigi serefi onda gorebildim. vallahi "hocam" derken gozum doluyor. ne zamandir kitaplari basilmiyor, sitesi kapatildi, twitteri kapatildi, neden kimse ses etmiyor diye satasip duruyordum ona buna. gozalti hic surpriz olmadi.
Allah ona yardimci olsun dua edecegiz.
Rabbim teala bu ayda ona yasatilan zulm ile onun mukafatini, serefini artirsin, yasatanlara da veyl olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH in izniyle yakinda cikacaktir abdulkadir sen gibi butun bunlarin anlami hakki fazla haykirmayin boyle sesinizi keserizdir.oysaki yaniliyorlar
İceri aldiklari disari cikinca dinini daha fazla haykiriyor emin hocamda boyle olacaktir.hayati sedef geldi bir an aklima harfi harfine anlatmisti.ne yasadigini.
Amaclari belli usaklarin

hakki dile getirmekten uzaklasip kendi bidati batillarina baglamak.
ALLAH zulcelal de elbette buna musaade etmeyecektir.
Hasbunallahi ve nimel vekil.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir yandan mezhep imamlarını savun bir yandan saray seleficikleriyle mücadele et ve diğer yandan khayırda öncü olmaya çalış. Hoca 36 yaşında , 63 yaşında olan biziz!

Bu konuşması hâlâ hafızamdadır...

Allah'ın indirdiği kitapta bulunan birşeyi gizleyerek onu birkaç para karşılığında satanlar var ya, onlar karınlarına ateşten başka birşey indirmiyorlar. Allah Kıyamet günü onlarla konuşmaz ve kendilerini günahlardan arındırmaz. Onları acı bir azap beklemektedir. Bakara/174

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ehli sünnet mutedil hocalar arasinda, hakki hak bilip, bildigini dobra dobra konusan, birilerine yaranmayi asla düsünmeyen, adam gibi adam deyip türkce sorunsuz sekilde gerektiginde sert gerektiginde yumusak hitap edebilen cok ender hocalar arasinda bana göre suan bu dediklerimle beraber yasayanlar arasinda türkler arasinda ilk 3 e girecek niteklikde.

Allah ondan razi olsun ve tez zamanda Rabbim benzerlerini daha iyileriyle bu ümmete nasip etsin.

Üst Ana Sayfa Alt