Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Lisanssız Aşı Olacak mısınız, Gerekçeleriniz Neler?

D Çevrimdışı

dishekimesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yakın zamanda aşı olmayı düşünüyorum. Evet Biontech mRNA teknolojisi kullanıyor yeni bir teknoloji fakat başka seçeneğim olduğunu düşünmüyorum. Bir pandemi dönemindeyiz ve çevremde bir sürü kişi corona oldu. Herhangi bir hastalığa benzemiyor ve vücutta ciddi hasarlar bırakıyor. Viral enfeksiyonları balla pekmezle yenemeyiz. Evet aşının da zararlı etkileri olabilir zaten kullandığımız her ilacın zararlı etkisi olma ihtimali var çünkü herkesin metabolizması genetik yatkınlığı vs birbirinden farklı ama aynı ilaçları kullanıyoruz, kişiye özel ilaç da yaygın ve gelişmiş bir seçenek değil şu anlık. Fakat yerine önerilebilecek bir çözüm yok. Bu konuda da bilim insanları doktorlar vs hariç kimseyi dinlemiyorum. Kendim bir dişhekimi adayıyım. İnsan vücudu çok komplike bir sistem dışarıdan 3-5 makale okuyan sağlık üzerinde konuşamamalı. Bir alanda uzmanlaşmak insanların yıllarını alıyor. Bu instagramda vs aşı karşıtı yazıları okuduğumda ilk düşündüğüm şey bu kişinin uzmanlık alanı nedir ? Neye dayanarak bu kadar kesin ve emin konuşuyor ? Ne biliyor ki ne aktarıyor ? Yanlış da yapıyor olsalar doğru da yapıyor olsalar işin uzmanlarını dinlemeyi tercih ederim. Ayrıca bugüne kadar insanlığın kabusu olan pek çok hastalığı bu geliştirilen aşılar ilaçlar sayesinde yendik. Bugün bazı viral hastalıkların ismini dahi anmıyor olmamızı bu çalışmalara borçluyuz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Herhangi bir hastalığa benzemiyor ve vücutta ciddi hasarlar bırakıyor.

Aşılar çok masum sanki ve hiç hasar bırakmıyormuş gibi konuşuyorsunuz
Bu konuda da bilim insanları doktorlar vs hariç kimseyi dinlemiyorum
Onları da seçerek dinliyorsunuz anlaşılan; belli ki sadece aşı yandaşı olanları dinliyorsunuz. Bilim insanı ve doktorlardan bu aşılara tepki veren sürüyle kişi var, gerçekten "dinlemek" isterseniz burada ve sosyal medyada paylaşıp duruyoruz.

D Çevrimdışı

dishekimesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aşılar çok masum sanki ve hiç hasar bırakmıyormuş gibi konuşuyorsunuz

Onları da seçerek dinliyorsunuz anlaşılan; belli ki sadece aşı yandaşı olanları dinliyorsunuz. Bilim insanı ve doktorlardan bu aşılara tepki veren sürüyle kişi var, gerçekten "dinlemek" isterseniz burada ve sosyal medyada paylaşıp duruyoruz.
Seçerek dinlemek değil ama en güvenilir bulduklarımı dinliyorum. Yaptığınız paylaşımları inceleyeceğim alternatif doktorları dinlemek adına. Öncesinde size sorayım aşı yerine ne öneriyor bu doktorlar ? Bu virüsü nasıl yeneceğimiz konusunda ne söylüyorlar ? Aşıların çok masum olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi mutlaka birilerine yan etki yapacaktır çünkü herkes farklı genetik yatkınlıklara sahip ama alternatif göremiyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Seçerek dinlemek değil ama en güvenilir bulduklarımı dinliyorum. Yaptığınız paylaşımları inceleyeceğim alternatif doktorları dinlemek adına. Öncesinde size sorayım aşı yerine ne öneriyor bu doktorlar ? Bu virüsü nasıl yeneceğimiz konusunda ne söylüyorlar ? Aşıların çok masum olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi mutlaka birilerine yan etki yapacaktır çünkü herkes farklı genetik yatkınlıklara sahip ama alternatif göremiyorum.

Daha fazlası için:

Konunun en başında paylaştığım bu linkte, bu süreci anlamak için yeterli bilgi var. Koronanın korkulacak düzeyde olmadığı ve maskenin korumadığı, üst liderler ve elitlerin maskesiz bir araya gelmelerinden belli.

Korona vakalarının yüksek olmadığı, kullanılan testin "korona tesbiti için kullanılamayacağını" söyleyen mucidinden belli.

Ölen kişilerin koronadan ölmediği, yanlış tedavi ve ilaçtan ölmesi, otopsinin yasak olmasından belli.

Her halükarda her yıl düzenli paylaşılan gripten ölümlerin, bu süreçte paylaşılmaması da bunlara eklenince...

Özetle bu hastalıktan sağ kurtulma olasılığı %99 iken, korku ile aşısına koşanların uğrayabileceği yanetkiler de daha görmezden geliniyor ve çoğu doktor tarafından "bu yanetki aşı yüzündendir" diye kabul edilip raporlanmıyorken, şifa için seçilen tarafın gerçekten şifa olacağına emin misiniz? Ruhsatsız, test aşamasında ve olumsuz yanetki vakaları görmezden gelinirken, şifa gerçekten aşıda mı?

Bir adamı arı sokar, saniyeler içinde fenalaşır, sebep: arıdan.

Adam aşı olur, saniyeler içinde ölüme giden bir hale girer, sebep: öleceği vardı.

Yani bu saçmalığı ister tıp doktoru lisansı olan, ister bilim adamı, ister kim söylerse söylesin, benim aklım var; ve "gözlem" yeteneği var ya, gözlem, bilimin iki temel kaynağından biridir. (Öteki de deney; o da toplumların üstünde yapılan şu şeyler zaten) Toplumu, yaşananları, çevremden duyduklarımı görüyor, duyuyor ve gözlemliyorum. Benimle aynı yönde açıklama yapan bilim insanları ve doktorlar da "diplomayı güvenilir bilgi için şart koşanlara" yeterli gelir inşaAllah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210701-153014_Instagram.jpg

Bu doktorun uyarılarına bakabilirsiniz, sürecin başından beri uyarı yapıyor. Diploma ise diploma. Sisteme karşı geliyor diye hakkında soruşturma açıldı. Ve ben asıl, bu sisteme karşı gelmeyen doktorlardan şüphelenirim... 1 vaka varken tüm Türkiyeyi kilitlediler, binlerce vaka varken okulları açtılar. Maskenin koruyuculuğuna bilimsel hiçbir kanıt yokken, küçücük bebelere kadar herkesi yaşamsal gereksinimimiz oksijenden mahrum bırakıp, kendileri üst düzey buluşmalarında maskesiz yer aldılar. Ve bu nasıl bir işse, aynı sahilde turistler maskesiz gezip tozuyorken, yanlarındaki Türk vatandaşlarına maskesiz diye ceza yazdılar. Ne bilimi, ne doktoru, neyin diploması, kim bunlar? Hangi akıl alabilir tüm bunları?

Bu kadar bilgiden sonra iyice araştırırsınız umarım, bir çok yanetki yaşayan için geri dönüşü olmayan bir karar çünkü. Koronadan değil, aşısından öldüler. Koronadan ölüm risk ise ve korkutuyorsa, buyrun aşısı da risk. Şimdi insanlar %99 sağ kurtulma olasılığı olan hastalığın korkusu ile, tam bir muamma olan aşıya şifa diye koşuyor. Neler neler olacak, daha kaç can yanacak, bunları ne zaman TV'lerde görebileceğiz, ve ne zaman bizden "pardon aşı öldürüyormuş, yasakladık" diye özür dileyecekler bakalım... Bekliyoruz. Hidroksiklorin için de övüne övüne "bir sürü depoladık, pozitif çıkan herkese veriyoruz, dünyada bu konuda 1 numarayız" deniliyordu, ne oldu? "Pardon, öldürüyormuş, yasakladık." Güzel, bir "pardon"unuz tüm giden canlara yeter zaten.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Korona oldum. En çok kemiklerim ağrıdı. Bal-Pekmez vesileyle (bu viral enfeksiyonu yenmedim!) Allahu teala şifa verdi. İyileştim elhamdülillah. Aşı olmayıda düşünmüyorum. Haşa kendini ilah zanneden bazı doktorlara sormak lazım. İdlib'de 5 milyon insan yaşıyor orada niye bu kadar tehlikeli değil bu hastalık? Korkuyla, medyayla tağutların sözcülüğünü yapıyorlar.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Korona oldum. En çok kemiklerim ağrıdı. Bal-Pekmez vesileyle (bu viral enfeksiyonu yenmedim!) Allahu teala şifa verdi. İyileştim elhamdülillah. Aşı olmayıda düşünmüyorum. Haşa kendini ilah zanneden bazı doktorlara sormak lazım. İdlib'de 5 milyon insan yaşıyor orada niye bu kadar tehlikeli değil bu hastalık? Korkuyla, medyayla tağutların sözcülüğünü yapıyorlar.
"İdlib cumlesi" icin duanin yaninda alkis ekliyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
D , C, B 12. Vitamin ve hormonları takviyesi yanında bağışıklık güçlendiren karışımlar (çam balı, çam pekmezi, ud-i hindi , propois , çörekotu yağı, siyah üzüm çekirdek yağı, nane yağı, zencefil , zerdeçal tozu vb) ve Allah'a tevekkül.
Yoksa aşı da olsan covide yakalanan çok var.

Bir de yakalanırsan yakalanırsın. Allah (c.c.) dilemişse hiç bir şey seni muhafaza edemez; Allah dilememişse hiç bir şey sana zarar veremez.

Covidden daha (%98,5) tehlikeli hastalıklar var ama bize moda gündemine almadıkları için aşısız durabiliyoruz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Piyasaya cıkıpta tek ve son çare aşı gibi lanse eden dunyalık marabalardan vallahi yorulduk. Dikkat etmekte fayda var nerede medya var orada hastalık var.medya neredeyse hastalıklar hep orada.bu hastalığı yayan medya yayın organları.medya cıkıp corona artık yok dese aşıya bile gerek yok bir gun tv yı telefonu elinizden bırakın aradaki farkı goreceksınız.

A Çevrimdışı

Ahmed bin Teymiyye (R.H)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında Psikolojik baskı bazen doğru olduğunu bildiğin seyden vazgeçmeni sağlayabilir. Aşı bunun gibi olabilir:unsure:. Yâni aşıyı doğru olarak bilmesen de bir takım doktorlar çıkıp bu doğru dese sen de: 'ondan daha mi iyi bilecegim' deyip olabilirsin, bu psikolojik bir ikna yöntemi olur. Asinin dogru olmadigini bilse de millet baskisiyla yaptiran insanlar olabilir. Bunun cozumu nedir acaba ?

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Asi karsitliginin temelde ki nedeni olan insan nufusunun azaltilmasi ile ilgili komplo teorisi. Bu teorinin var olduguna inaniyorum ama simdi uygulandigina inanmiyorum.
Ben Hollanda da yasiyorum burani nufusu 17 milyon yani istanbul ile nerdeyse ayni.
Cin ve hindistanin toplam nufusu 3 milyar ,nerdeyse dunya nufusunun yarisi ediyor.
Burda insanlar asi olmak ve yapmak icin bir caba var, eger kuresel sistem insan nufusunu azaltacaksa bunun esas odak noktasi hindistan ve cin olurdu.
Hollanda deli mi? zaten dunya olceginde az olan nufusunun hepsini oldurmeye, ki madem oldurecekler virus ile de yapabilirler , daha tehlikeli bir virus uretip asisini da uretip nufus azalana kadar beklerler ,istedikleri rakama gelince asi vururlar.
Ben bu pandeminin bir tatbikat olduguna inaniyorum , virusun yayilma hizi, toplumun piskolojisi, hastane ve saglik personelinin yeterliligi , ekonomik dengeler , gida ihtiyac yeterliligi , viruse mudahale hizi gibi uzayip giden bir cok neden olabilir.
Bence asi ile ilgili gereksiz bir paronaya var , ben illa olun diye bir sey soylemiyorum ama asi olanlar aptaldir sozunu da katilmiyorum.

A Çevrimdışı

Ahmed bin Teymiyye (R.H)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Asi karsitliginin temelde ki nedeni olan insan nufusunun azaltilmasi ile ilgili komplo teorisi. Bu teorinin var olduguna inaniyorum ama simdi uygulandigina inanmiyorum.
Ben Hollanda da yasiyorum burani nufusu 17 milyon yani istanbul ile nerdeyse ayni.
Cin ve hindistanin toplam nufusu 3 milyar ,nerdeyse dunya nufusunun yarisi ediyor.
Burda insanlar asi olmak ve yapmak icin bir caba var, eger kuresel sistem insan nufusunu azaltacaksa bunun esas odak noktasi hindistan ve cin olurdu.
Hollanda deli mi? zaten dunya olceginde az olan nufusunun hepsini oldurmeye, ki madem oldurecekler virus ile de yapabilirler , daha tehlikeli bir virus uretip asisini da uretip nufus azalana kadar beklerler ,istedikleri rakama gelince asi vururlar.
Ben bu pandeminin bir tatbikat olduguna inaniyorum , virusun yayilma hizi, toplumun piskolojisi, hastane ve saglik personelinin yeterliligi , ekonomik dengeler , gida ihtiyac yeterliligi , viruse mudahale hizi gibi uzayip giden bir cok neden olabilir.
Bence asi ile ilgili gereksiz bir paronaya var , ben illa olun diye bir sey soylemiyorum ama asi olanlar aptaldir sozunu da katilmiyorum.

O komplo teorisi değil :)

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müsaade ederseniz bende bir iki kelam edeyim,
Evela hayır, aşı yaptırmayacağım ama sebebi komplo teorilerinetibar ettiğim için değil, üretici firmaların ve devletin sorumluluk kabul etmiyor oluşu.
İkinci olarak, aşı pandemi bitirmez. Sadece yardımcı bir faktördür. Bütün salgın dönemlerinde böyle olmuştur, aşı ile pandemi bitirilmez. İnsanları kandırıyorlar.
Bunların dışında hayır sayın komplo teorisyeni, kimsenin sana çip falan taktığı yok. Çip elindeki aygıt zaten!
Nano çip denilen bir hadise var, onu anlatıp duruyorlar.
Ama cevaplamaları gereken çok soru var, mesela nano çip gibi son derece pahalı bir materyali milyarlarca kişiye enjekte etmek iyi fikirde nerden geliyor bu değirmenin suyu?
Hayır bay komplo teorisyeni, Bill Gates dahi buna güç yetiremez!
İkinci olarak, hadi bir kaç aile veya bilmem ne birleşti ve bu projeyi hayata geçirdiler diyelim. O çipler nerden enerji temin edecek?
Vucuttan diyecek olursan sana şunu derim, bu dediğin şeyi yapabilecek bir teknolojiye ulaşılmışsa boşa kürek çekme. Cyborg yapmak demektir bu seni ikna edip aşı yaptırmaya ihtiyacı yok bu durumda.
Hadi enerji sıkıntısınıda hallettin, o çip bedende ömür boyu kalmaz, bunu bilmen gerekir.
Hastalık varmı yokmu, ilaçlar öldürüyormu meselesine gelince:
Evet tedavi ilaçları cidden zararlı ve -benim dayım dahil- pek çok kişi ilaçların etkisi ile öldü. İlaçlar Karaciğere ve dolaşım sistemine zararlı. Dayımın mesela kalbini durdurmuştu.
Ama bu ortada hastalık olmadığını göstermez. Ortada bir hastalık var ve hayır, grip değil!
İlginç bir şey söyleyim, hastahanedeki doktor sigara içenlerin hastalığı daha rahat atlattığını, çok daha az öldüğünü ve bunun teorik sebebini bilmediğini hatta resmi ortamda söylese mesleğinden olacağını yüzme karşı söyledi.
Çünkü bu virüs doğrudan akciğere iniyor ve akciğeri ele geçiriyor. Bu tarz bir gribal enfeksiyon ben bilmiyorum, bilen varsa buyursun.
Bill Gates'e gelince, onu hiç kafanıza takmayın. Onun dünya ikinciliği, Ülkerin Türkiye birinciliği gibidir. Ondan çok daha zengin aileler ve küresel sermaye baronları vardır, sadece mallarının çoğu bilinmez ve bölünmüştür. Gates sadece vitrin süsüdür. Doları basan Rockefeller yada Dünya bankeri Rothschild gibilerinin yanında ehemmiyeti yoktur.
Peki komplo yokmu?
Var ama komployu yapanı Gateste, Jasonda yada Rockefellerde aramak yersiz. Komployu bizzat devletin icra ettiğini düşünüyorum.
İnsanları kontrol etmek, na hak yere mallarını gaspetmek ve her türlü muhalif faaliyetin önüne geçmek için bulunmaz nimet oldu bu.
Plancıyı elin Amerikasında aramak yersiz, bu hem devletin hemde Gatesin işine gelir. Birini masum diğerini güçlü göstermiş olursun.
Eğer devlet, umreden ve avrupadan gelenleri adam gibi karantina altına alsaydı böyle olmazdı, hafi onu geçtim sonrasında adam gibi salgın yönetseydi bunlar yaşanmazdı. Sebeplerini syabiöirim ama uzun gider, luzum yok.
Kısacası, düşmanı uzakta aramayalım derim Vesselam!

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müsaade ederseniz bende bir iki kelam edeyim,
Evela hayır, aşı yaptırmayacağım ama sebebi komplo teorilerinetibar ettiğim için değil, üretici firmaların ve devletin sorumluluk kabul etmiyor oluşu.
İkinci olarak, aşı pandemi bitirmez. Sadece yardımcı bir faktördür. Bütün salgın dönemlerinde böyle olmuştur, aşı ile pandemi bitirilmez. İnsanları kandırıyorlar.
Bunların dışında hayır sayın komplo teorisyeni, kimsenin sana çip falan taktığı yok. Çip elindeki aygıt zaten!
Nano çip denilen bir hadise var, onu anlatıp duruyorlar.
Ama cevaplamaları gereken çok soru var, mesela nano çip gibi son derece pahalı bir materyali milyarlarca kişiye enjekte etmek iyi fikirde nerden geliyor bu değirmenin suyu?
Hayır bay komplo teorisyeni, Bill Gates dahi buna güç yetiremez!
İkinci olarak, hadi bir kaç aile veya bilmem ne birleşti ve bu projeyi hayata geçirdiler diyelim. O çipler nerden enerji temin edecek?
Vucuttan diyecek olursan sana şunu derim, bu dediğin şeyi yapabilecek bir teknolojiye ulaşılmışsa boşa kürek çekme. Cyborg yapmak demektir bu seni ikna edip aşı yaptırmaya ihtiyacı yok bu durumda.
Hadi enerji sıkıntısınıda hallettin, o çip bedende ömür boyu kalmaz, bunu bilmen gerekir.
Hastalık varmı yokmu, ilaçlar öldürüyormu meselesine gelince:
Evet tedavi ilaçları cidden zararlı ve -benim dayım dahil- pek çok kişi ilaçların etkisi ile öldü. İlaçlar Karaciğere ve dolaşım sistemine zararlı. Dayımın mesela kalbini durdurmuştu.
Ama bu ortada hastalık olmadığını göstermez. Ortada bir hastalık var ve hayır, grip değil!
İlginç bir şey söyleyim, hastahanedeki doktor sigara içenlerin hastalığı daha rahat atlattığını, çok daha az öldüğünü ve bunun teorik sebebini bilmediğini hatta resmi ortamda söylese mesleğinden olacağını yüzme karşı söyledi.
Çünkü bu virüs doğrudan akciğere iniyor ve akciğeri ele geçiriyor. Bu tarz bir gribal enfeksiyon ben bilmiyorum, bilen varsa buyursun.
Bill Gates'e gelince, onu hiç kafanıza takmayın. Onun dünya ikinciliği, Ülkerin Türkiye birinciliği gibidir. Ondan çok daha zengin aileler ve küresel sermaye baronları vardır, sadece mallarının çoğu bilinmez ve bölünmüştür. Gates sadece vitrin süsüdür. Doları basan Rockefeller yada Dünya bankeri Rothschild gibilerinin yanında ehemmiyeti yoktur.
Peki komplo yokmu?
Var ama komployu yapanı Gateste, Jasonda yada Rockefellerde aramak yersiz. Komployu bizzat devletin icra ettiğini düşünüyorum.
İnsanları kontrol etmek, na hak yere mallarını gaspetmek ve her türlü muhalif faaliyetin önüne geçmek için bulunmaz nimet oldu bu.
Plancıyı elin Amerikasında aramak yersiz, bu hem devletin hemde Gatesin işine gelir. Birini masum diğerini güçlü göstermiş olursun.
Eğer devlet, umreden ve avrupadan gelenleri adam gibi karantina altına alsaydı böyle olmazdı, hafi onu geçtim sonrasında adam gibi salgın yönetseydi bunlar yaşanmazdı. Sebeplerini syabiöirim ama uzun gider, luzum yok.
Kısacası, düşmanı uzakta aramayalım derim Vesselam!
Elektronik bi çip olmasına gerek yer yok bu mRNAlar biyolojik çip niyetine. Virüsler zaten ateş etmiyor vücuda yabancı olarak girip organizmaya saldırıyor bir şekilde. Bir sonraki “tovit” bu mRNAlara saldıran bir virüs olabilir. Bi bakarız patır patır insanlar düşmeye başlar. Virüsün tetiği bu mRNAları görünce çekilecek olabilir bu çok basit bir şey olur onlar için

Üst Ana Sayfa Alt