Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Lisanssız Aşı Olacak mısınız, Gerekçeleriniz Neler?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahumme amin.
İlaç kullanıp iyileşende var. Kullanmadan iyileşen de. Aşı olup ölen de var ölmeyende var. Mesela tüberküloz hastası sigara içen ve kilolu bir tanıdığım ayakta hiçbirşey olmadan atlattı.Amaşunu biliyorum. Bu hastalık ölüm için ciddi bir sebep.
Yakininiz sigara kullaniyor muydu?

Bana ilginc ve sacma gelmisti ama annesini kaybeden arkadasima; sigara icmedigi icin, sigara icmeyenlerde daha kolay akcigere yayildigini demislerdi.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakininiz sigara kullaniyor muydu?

Bana ilginc ve sacma gelmisti ama annesini kaybeden arkadasima; sigara icmedigi icin, sigara icmeyenlerde daha kolay akcigere yayildigini demislerdi.
Salgının ilk dönemlerinde bi sigara firması sigaranın koronayı önlediğine dair bir açıklama yapmıştı yaptıkları incelemelere dayanarak :D mantıklı değil ama bunu destekleyici başka emareler de görmüştüm. Bu arkadaşına yapılan açıklamalar gibi.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Salgının ilk dönemlerinde bi sigara firması sigaranın koronayı önlediğine dair bir açıklama yapmıştı yaptıkları incelemelere dayanarak :D mantıklı değil ama bunu destekleyici başka emareler de görmüştüm. Bu arkadaşına yapılan açıklamalar gibi.

Resmen ozenti cocuklarin denemeleri gibi, o igrenc seyi hayatimda 2-3 kez falan denediydim toplamda. Simdi eve paketler mi dolduralim =) Bunlarin da arkasinda sigara tuccarlari olmasin =)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Resmen ozenti cocuklarin denemeleri gibi, o igrenc seyi hayatimda 2-3 kez falan denediydim toplamda. Simdi eve paketler mi dolduralim =) Bunlarin da arkasinda sigara tuccarlari olmasin =)
Öyle denildi tabi iddiaya gülünüp geçildi. Ama şöyle olabilir senin kaplumbağalar gibi antremanlı ciğer meselesi. İçine zehir çekseler de düzenli nefes egzersizi yapıyor sigara içenler. Ne bileyim işte.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Genel anlamda aşi konusunda kafasi karisik biri degilim, yani bi tetanoz bi kuduz ya da cocukluk asilari vs karsi değilim, ama bu corona asisi ile ilgili bende çok tereddüt ettim yani buradaki herkes gibi asi taraftarlarini da, karsitlarini da okuyup kendi cevrenizi de katarak bi sonuca variyorsunuz.
Yemedim icmedim covide de gecirdim tabi epey oldu benim gerci. Sira gelinde gidip ilk dozu oldum. Bir etki metki olmadi bende. Ama covid gecirenler icin 2.doza gerek yok dediler bi ara sonra tekrar degistirdiler. 2 dozu olmayi dusunmuyordum acikcasi onu da yakin zamanda oldum. Bu sefer kuruma ya asi olacaksin ya da surekli pcr testi yaptiracaksin yazisi gelince ( tabi boyle degil daha nahif dediler :D ) onu da oldum
Artik zombi mi olurum o mu olurum bu mu olurum, doğru yanlış mi bilmiyorum.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Genel anlamda aşi konusunda kafasi karisik biri degilim, yani bi tetanoz bi kuduz ya da cocukluk asilari vs karsi değilim, ama bu corona asisi ile ilgili bende çok tereddüt ettim yani buradaki herkes gibi asi taraftarlarini da, karsitlarini da okuyup kendi cevrenizi de katarak bi sonuca variyorsunuz.
Yemedim icmedim covide de gecirdim tabi epey oldu benim gerci. Sira gelinde gidip ilk dozu oldum. Bir etki metki olmadi bende. Ama covid gecirenler icin 2.doza gerek yok dediler bi ara sonra tekrar degistirdiler. 2 dozu olmayi dusunmuyordum acikcasi onu da yakin zamanda oldum. Bu sefer kuruma ya asi olacaksin ya da surekli pcr testi yaptiracaksin yazisi gelince ( tabi boyle degil daha nahif dediler :D ) onu da oldum
Artik zombi mi olurum o mu olurum bu mu olurum, doğru yanlış mi bilmiyorum.
Henüz bir zorlama gelmedi bize. O yüzden 1. ile idare ediyorum

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Olmayacağım inşAllah
gerektiğini düşünmuyorum

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oldum 3. yüde olacağım inşaallah , yalnız bunlar bizi turkovaka mı mecbur tutacaklar ne 3. aşı iiçin randevu alamıyoruz .