Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuzey Kore Lideri Müslüman Mı Oldu?

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir arkadaşım bazı arap ajanslarında böyle bir haberin geçtiğini ama hiçbir şekilde bunun medyada yer bulmadığını, yalan dahi olsa böyle bir haberin sırf reyting amaçlı paylaşılacağını(çok yalan haber var müslüman olma adına) ama hiçbir şekilde bu haberle ilgili google de en ufak bir habere dahi rastlanımamasının tuhaf olduğundan bahsetti. Tahminime gelince, bir kaç gün içerisinde Kim Jong'un öldüğü (öldürüldüğü) ve yerine başka birisinin Kuzey Kore'nin başına geçtiği haberlerini duyarsanız şaşırmayın. Tabii tamamen uydurma olma ihtimali de var. Arapçası iyi olanlar şu kaynaklara bir göz atsın:

link:

http://tounesnews.com/عاجل-الزعيم-الكوري-الشمالي-كيم-جونغ-او/

https://www.paldf.net/showthread.php?t=1164366

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Arap bir haber sitesinde kuzey Kore liderinin Yaklaşık 10 dakika televizyonda konuştuğunu,islâma girdiğini açıkladığını bildirdi.halkına islâma nasıl girdiğini anlatıyor.:rüyamda yaşlı bir bedevi benle Arapça Konuşuyordu,bana İslam'ı anlatıyordu ve ben onu anlıyordum,dedi.islamı bilmiyordum yalnızca terörle vasıflandırılmasından İslam'ı duymuştum.islamı araştırıp mütalaa ettim Allah beni İslam ile rızıklandırdı,dedi.sözlerine şöyle devam etti,Allah'ın ,Resulünün -Aleyhissalâtu vesselam- ve halkımın önünde islâma girdiğimi ilan ediyorum.dedi.ve Halkı'na İslam'ı araştırmasını tavsiye ediyor. Haber böyle!

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
أيهارالشعب الكوري الشمالي العظيم،لقد من الله سبحانه و تعالى علي أن رأيت في حلمي شيخ عربي يتحدث معي العربية و كنت أفهمه

Ey büyük Kuzey Kore halkı Ben Allah(svt) dan bir rüyamda gördüm ki Bir Arap Şeyhi Bana Arapça konuşuyor ve bende onu anlıyorum.

حدثني عن دين كنت لا أعرفه فقط أسمع به كان طالما يصفونه بالأرهاب،حتى رزقني الله الاطلاع عليه،وجدته دين أبحث عنه ،كان هذا ما ينقصني،إني أعلن أمام الله و رسوله و أمامك أيهارالشعب

Ben bu din hakkında hiçbir şey bilmiyor,Sadece kendisi için terör denildiğini duyuyorum.Allah beni onu öğrenmekle rızıklandırdı.Aradığım dini ondan buldum.Ben onsuz eksik idim.Ben Allah,Resulü ve siz halkım önünde ilan ediyorum.

أني أسلمت لله رب العالمين و سأقوم بأداء فريضة الحج،و أدعوكم للاطلاع على هذا الدين العظيم

Ben Alemlerin rabbi için Müslüman oldum.Ve Hac Farizasını eda için gideceğim.Sizleri de bu yüce dini araştırmaya davet ediyorum.

E Çevrimdışı

Ebû İsmâil el-Muhacir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Diyelim ki haber doğru o zaman şöyle diyorum halkın çoğu Müslüman olmaz hepsi Müslüman olur. Adam halkın saç traşına kadar karışıyor dinlerine karışmaz mı ? Eğer ki Müslüman olduysa onların putlara tapan sapık bir kavim olarak kalmasına müsade edeceğini mi sanıyorsunuz ? İnşaAllah haber doğrudur. Şüphesiz ki Allah dilediğini hidayete erdirir.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle bir haberin yalanlanmaması da ilginç ayrıca halan medya ya düşmemesi de garipsiyorum. böyle haberler genelde hemen tekzip edilir.

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
cok ilginc bir haber İnşAllah Dogru Bir Haberdir

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bu konuda bir habere ulaştınız mı.Gerçek olsa şimdiye kadar duyulurdu sanırım.?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geçen de bi rus için demişlerdi

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
putin denen kafirinde müslüman olduğu söyleniyordu.. bu da onun gibi yalan haber kanaatimce..

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Müslüman olduysa şeriatla hükmetmesi Lazım veya o makamdan istifa etmesi lazım Değil mi?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Eğer bu hadise gerçekse o'na rüya da görünen Cinni'dir. Tağuttan Müslüman olmaz. Şöyle Dokko Umarov (Allah o'nu hayırla mükafatlandırsın) gibi hak bir devrim yapsın; bâtıl sistemi yıkıp, İslam Şeriatını -Allah'ın izni ve keremi ile- kursun ancak o zaman olabilir.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته