Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Köy mü? Şehir mi?

Köyü mü daha çok seviyorsunuz yoksa şehri mi? Sebeplerini de anlatabilirsiniz.

• Köyü daha çok seviyorum

• Şehri daha çok seviyorum

• İkisini de severim.

• İkisini de sevmem. Hayalimde kurduğum ütopyayı seviyorum.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fotoram.io.jpg

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Kasaba en iyisi.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Köy deyince benim aklıma doğallık gelir. Fıtratı bozulmamış insan ve köyden bahsediyorum elbet. Gerçek köyün doğal insanı, yaptığı tatlıyı içine hiçbir zararlı madde koymadan yapandır. Meyve şerbetlerinin bile içine fabrika şekeri değil bal koyarak yapar. Doğal sabun kullanır. Zeytinyağıyla tereyağını hiçbir sıvıyağa değişmez... Bana göre asıl marifet budur. Gerçek köy insanı da budur. Günümüzde birçok köy insanı bu konulardan malesef uzakta kalmaktadır. Baklavayı belki herkes açamıyor olabilir. Ama bu içi şeker dolu baklavayı pek yiyemeyenler adına büyük bir kayıp değil. Asıl kaybı fıtratımızdan uzaklaşarak ya da uzaklaştırılarak bizler kendimize yapıyoruz/yapıyorlar.

Ve her şey iyi baklava açmak veya iyi yemek yapmak da değildir. İş sadece hamaratlıkta bitseydi hamarat olan hiçbir kadının da boşanmaması gerekirdi. Kadın "ben eşime saçımı süpürge ettim" diyor ama eşi ondan ayrılıyor. Demek ki eşi ondan saçını süpürge etmesini değil başka bir şeyler bekliyordu.

Kız erkek muhabbeti konusunda hassasiyetiniz çok ise gönderme yaptığınız mesele hassasiyetinizi bozacak kadar önemli değildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt