Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Komik Zeka Soruları

E Çevrimdışı

ehl_i sünnet

Üye
İslam-TR Üyesi
NEDEN BOZULAN OTOBÜSÜN YOLCULARI BİZİM OTOBÜSÜMÜZE AKTARILDIGINDA ONLARA MÜLTECİLERMİŞ GİBİ BAKARIZ=)

NEDEN HER GÖRDÜGÜMÜZ HARİTADA TÜRKIYE Yİ ARARIZ?MİLLET OLARAK KAYBOLMA KOMPLEKSİMİZ Mİ VAR=)

NEDEN İNSANLAR BIRBIRINE SARILINCA SAGA SOLA SALLANIRLAR=)

NEDEN OGRENCILER İLKOGRETIMIN BESINCI SINIFINA KADAR OGRETMENE ‘OGRETMENIM’ DIYE SESLENIRKEN ALTINCI SINIFTA BIR ANDA ‘HOCAM’ DIYE SESLENMEYE BASLARLAR=)

NEDEN SINAVLARDA ‘4YANLIS BIR DOGRUYU GOTURUR’ SEKLINDE BIR UYGULAMA İLE OGRENCILER CEZALANDIRILIRLAR? ‘4 DOGRU BIL 1 DOGRU DA BIZDEN’ SEKLINDE BIR KAMPANYA BASLATILARAK ZEKAYA VE RISKE GIRME CESARETINE ODUL VERILMEZ=)

NEDEN DUKKANINI KAPATIP GIDEN ESNAF KAPIYA ’10 DK SONRA DONUCEM!’ YAZAR? NE ZAMAN GITTIGINI NERDEN ANLARIZ=)

NEDEN İNSANLAR KAPALI BİR ALANDAN YAGMURLU BIR YERE CIKTIKLARINDA KAFALARINI EGERLER? BU YAGMURA DUYULAN SAYGIDAN MIDIR YOKSA ONDAN TIRSTIGIMIZDAN MI=)

TELEVIZYONA CIKAN INSANLAR NEDEN KENDILERINI TUM TURKIYENIN IZLEDIGI HISSINE KAPILIP ‘SU ANDA 70 MILYON BIZI IZLIYOR!’ TARZI CUMLELER SARFEDERLER=)

NEDEN ‘GOZLERINDEN OPERIM’ DENIR? İNSAN VUCUDUNDA OPULECEK DAHA UYGUNSUZ BIR YER VAR MIDIR? KIMSE KIMSEYI GOZUNDEN OPMUS MUDUR=)

CUMARTESI VE PAZARTESININ NEDEN KENDI ISIMLERI YOKTUR=)
NEDEN BAZI KIZLARIMIZ ŞİRİN Bİ HAYVANCAGIZ GORDUKLERINDE ‘AY INANMIYORUM’ DIYE BAGIRIR? INANILMAYACAK OLAN NEDR=)

DOLMUSLARDAKI FIYAT TARIFESINDE EN KISA MESAFE NEDEN ‘İNDİ_BİNDİ’OLARAK TABIR EDILIR? ONCE INILIP SONRA MI BINILIR? BIR TERSLIK YOK MUDUR=)

BİR BİLGİSAYAR PROGRAMI KURARKEN NEDEN ‘KABUL EDIYORUM’ YA DA ‘KABUL ETMIYORUM’SECENEKLERI VARDIR? O KADAR PARAYI BAYILIP BIR BILGISAYAR PROGRAMI SATIN ALDIKTAN SONRA ‘KABUL ETMIYORUM’SECENEGINI ISARETLEYEN SAF KISILER MEVCUT MUDUR=)

BULMACALARDA BORU SESININ KARSILIGI NEDEN HEP ‘Tİ’DİR? BULMACAYI HAZIRLAYAN ARKADASLAR HIC ‘Tİ’ DIYE BORU SESI DUYMUSLAR MIDIR=)

NEDEN ILANLAR DA ‘DOKTORDAN TEMIZ ARABA’ DİYE YAZILIR?HIPOKRAT YEMININDE ‘ARABAMI TAMIZ KULLANACAGIM’ SEKLINDE BIR MADDE MI VARDIR?

BIRINE BIR MAKINENIN CALISMADIGINI KANITLAMAYA CALISIRSANIZ NEDEN O MAKINE BIRDEN CALISIVERIR?SIZE BIR GICIGI MI VARDIR=)

TELEFONDA YANLIS NUMARA CEVIRDIGINIZDE NEDEN ASLA MESGUL CALMAZ=)

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
KOMİK ZEKA SORULARI

NEDEN BOZULAN OTOBÜSÜN YOLCULARI BİZİM OTOBÜSÜMÜZE AKTARILDIGINDA ONLARA MÜLTECİLERMİŞ GİBİ BAKARIZ=)

Misafir misafiri ev sahibi hiçbirini sevmezde onadn:D

NEDEN HER GÖRDÜGÜMÜZ HARİTADA TÜRKIYE Yİ ARARIZ?MİLLET OLARAK KAYBOLMA KOMPLEKSİMİZ Mİ VAR=)

Çünkü ülkkemizi seviyoruz haritada ilk görmek istediğimiz yer doğal olarak vatanımız olacak.

NEDEN İNSANLAR BIRBIRINE SARILINCA SAGA SOLA SALLANIRLAR=)

B ağrına tam basabilmek için

NEDEN DUKKANINI KAPATIP GIDEN ESNAF KAPIYA ’10 DK SONRA DONUCEM!’ YAZAR? NE ZAMAN GITTIGINI NERDEN ANLARIZ=)

Ayak izlerindeki sıcaklıktan:p

NEDEN İNSANLAR KAPALI BİR ALANDAN YAGMURLU BIR YERE CIKTIKLARINDA KAFALARINI EGERLER? BU YAGMURA DUYULAN SAYGIDAN MIDIR YOKSA ONDAN TIRSTIGIMIZDAN MI=)

gözü ıslanırsa görmez de ondan.gözünü ıslatmamak için:D

TELEVIZYONA CIKAN INSANLAR NEDEN KENDILERINI TUM TURKIYENIN IZLEDIGI HISSINE KAPILIP ‘SU ANDA 70 MILYON BIZI IZLIYOR!’ TARZI CUMLELER SARFEDERLER=)

Kendilerini böyle motive ederler:D

NEDEN ‘GOZLERINDEN OPERIM’ DENIR? İNSAN VUCUDUNDA OPULECEK DAHA UYGUNSUZ BIR YER VAR MIDIR? KIMSE KIMSEYI GOZUNDEN OPMUS MUDUR=)

Evet ben en sevdiklerimin gözünden öperim çünkü en hassas en kıymetli şeydir göz.

CUMARTESI VE PAZARTESININ NEDEN KENDI ISIMLERI YOKTUR=)

Çünkü onlar yahudi ve hristiyanların günüdür isimlendirerek kıymet vermiş oluruz:D

NEDEN BAZI KIZLARIMIZ ŞİRİN Bİ HAYVANCAGIZ GORDUKLERINDE ‘AY INANMIYORUM’ DIYE BAGIRIR? INANILMAYACAK OLAN NEDR=)

Kendisinişirin sanan bayan daha şirin birini görüp kıskançlık krizine girmiştirde ondan:D

BULMACALARDA BORU SESININ KARSILIGI NEDEN HEP ‘Tİ’DİR? BULMACAYI HAZIRLAYAN ARKADASLAR HIC ‘Tİ’ DIYE BORU SESI DUYMUSLAR MIDIR=)

Evet boruya eğilip tii dersen sende duyarsın:D

NEDEN ILANLAR DA ‘DOKTORDAN TEMIZ ARABA’ DİYE YAZILIR?HIPOKRAT YEMININDE ‘ARABAMI TAMIZ KULLANACAGIM’ SEKLINDE BIR MADDE MI VARDIR?

Doktorlar mikroplardan arınmış varlıklardır:D

BIRINE BIR MAKINENIN CALISMADIGINI KANITLAMAYA CALISIRSANIZ NEDEN O MAKINE BIRDEN CALISIVERIR?SIZE BIR GICIGI MI VARDIR=)

Sizden elektirik almış olabilir:D:D

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yok yahu çaktırmayın bazılarını eledim.Verecek cevap bulamadım:D

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest

:D:D güzeldi......

E Çevrimdışı

ehl_i sünnet

Üye
İslam-TR Üyesi
bunları da yenı 'uydurdum'demeyi isterdim ama maalesef o kadar esprili bir insan olmadıgım ıcın yenı 'caldım! demek zorundayım=)
bır sorum var klavyede ehıl olmadıgım ıcın cok yavas yazıyorm ve bu kaybetgm vakıtler bnm ıcın ısraf hukmune mı gecmektedr=)ne zaman hızlı yazacagım=) neyse sacma sorular soyle ISTER GULUN ISTER GULMEYIN BEN GULMEDIM MESELA...ilk yazdıklarım kadar!belkı bırı guler hayrına=)
* Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?

* Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? O bizim geleceğimizi bilemez mi???(bu esprıden bıle falcıların dolandırıcı oldukları anlamı kolayca cıkar=)

* Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk
olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

* Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

* Birçok tüketim maddesinde `Buradan açınız` yazmaktadır, eğer `Başka bir yerden açınız` yazsaydı ne yapmamız gerekirdi?

* Eğer uçağın kara kutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce
piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

A Çevrimdışı

ammar_yasir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce
piyasaya çiktigini bilmemekte midir?
hiç büyle düşünmemiştim güzel tespit dogrusu=)

B Çevrimdışı

bernar fatma

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
müdürlerle bebeklerin arasındaki benzerlikler;
1)her ikisinin de arada gazını almalıyız.
2)her ikisi de kızdıklarında bağırır.
3)her ikisinin de suyundan akınca mutlu olur.
4)her ikisi de kendini ünlü sayar.
...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:)