Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kızılderili İtikadında Koruyucu Düş Kapanı Simgesi Bulunan Eşyaları Kullanmakta Sakınca Var mı?

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû.

Kızılderelilerin inancına göre, Düş kapanı (dreamcatcher) kötü rüyaları yakalayıp onları kötü rüyaların gerçekleşmesinden koruyor.
Kötü ruhların bebekleri rahatsız etmemesi içinde asılırmış, bunları bilmiyordum. Galiba nazar boncuğu gibi bir şey, ALLAH'u Âlem.

Sorum şu;
Düş kapanı motivi bulunan herhangi bir eşyayı kullanmakta sakınca var mı?

dream-catcher-4180255_1280.jpgdreamcatcher-3626667_1280.jpgistockphoto-640002550-1024x1024.jpg

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh kardeşim

Muşrik kafirlerin inançlarının gereklerini, simge ve şiarlarını edinmek, asmak, takmak şirktir. Üstelik Rasulullah (s.a.v.) yatarken kafir cinlerden, şeytanlardan korunmak için sünnet olan rukye dualar (Hısnu'l Muslim'de) mevcud iken!

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh kardeşim

Muşrik kafirlerin inançlarının gereklerini, simge ve şiarlarını edinmek, asmak, takmak şirktir. Üstelik Rasulullah (s.a.v.) yatarken kafir cinlerden, şeytanlardan korunmak için sünnet olan rukye dualar (Hısnu'l Muslim'de) mevcud iken!
Anlamını bilmeden kullanmanın hükmü nedir?
Evde böyle bir simge bulunan eşya vardı, anlamını bilmiyordum. Attım şimdi.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Anlamını bilmeden kullanmanın hükmü nedir?
Evde böyle bir simge bulunan eşya vardı, anlamını bilmiyordum. Attım şimdi.
Bu tür anlamını bilmeden, cehâleten yapılan işlerden vebal olmayacağına inanıyorum. Önemli olan mâlumat sahibi olduktan sonraki amelinizdir ki o da elhamdulillah mukemmel olmuş zaten .

Üst Ana Sayfa Alt