Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitap tanıtım ve tavsiyelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
islami bölümlerimizde rabıta, tasavvuf, şey mürid ilişkisi tevhid akidesi gibi konularda sıkça bahsettiğimiz yorumlara bakmanızda fayda var derim sizlere :huhuuhuu benim islamla bağdaştıramadığım düşünce ve tasavvurlar mevcut o kitapta. sorun ya onlardadır yada bede. ama galiba bende değil :huhuuhuu

tabi bu senin düşüncen olduğu için açıklama yapmıyorum :)

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
senin yada senin düşüncene sahip olanların :güldüm
herkes aynı düşünmek zorunda değil...
konu baya derin olduğu için açıklama yapmıyorum :güldüm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haklısın. derin hocaların anlattığı konular çok derin olur, bizler anlayamayız, içinde boğuluruz değilmi :benkizgin

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış anladın est. :uzgunumm
ben konu baya uzun olur. burda anlatılcak bir konu değil demek istemiştim

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
farketmez. konu uzun diye anlayamayacak değiliz, yada sitemizin alanı okadar kısıtlı değil. ben içerisinde bir çok yanlışlığın barındığı bir kitabı tavsiye ettiğini düşünüyor ve sana şaşırıyorum. ahamda bak şaşırdım işte :böööö :eek:hafalanoldum

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a
tartışmaya gerek yok bu sitede rabıta tasavvuf şeyh mürit hakkında sürüsüne berekt tartışma münazara doğrular yanlışlar var islami bilgiler ve islai sohbet bölümünde
konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz....

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
sen bu kitap hakkında bu kadar şaşırırken anlatsamda anlamak isteyeceğinden şüpeliyim :güldüm

kıtmir ' Alıntı:
s.a
tartışmaya gerek yok bu sitede rabıta tasavvuf şeyh mürit hakkında sürüsüne berekt tartışma münazara doğrular yanlışlar var islami bilgiler ve islai sohbet bölümünde
konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz....

evt çok doğru

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben anlamak isterim. eğer hatam varsa müslüman olarak düzelt mek sizin vazifeniz. ama aynı şeyler senin içinde geçerli. bende anlamak isteyeceğinden şüpheliyim :huhuuhuu

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
açıkçası kimseye okumasını tavsiye etmediğim gibi, okumamasını tavsiye ederim. yinede siz bilirsiniz. benden size deli tavsiyesi :huhuuhuu

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
hiç dedim mi ben meraklı bir insannım ..şimdi sen bana okuma diyosun ama benim okuma azmimim tetikliyosun....yani bir bakıma tetikleme...samanpan dan öğrendim de....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iyide saman... da o kitabı okumamayı tavsiye ediyor. o zaman bu senin okuyacağın anlamınamı geliyor. bir gün peygamberimiz hz. ömeri tevratı okurken görüp kızıyor. onu tevratı okumaktan men ediyor. ve ona '' eğer bu gün hz musada gelecek olsa kurana iman edecektir'' diyor. hz.ömer o kitabı tetikleme mantığıyla okumalımıydı yani :huhuuhuu

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi bir normal kitapla...kuran ı karşılaştırmak nasıl bir mantık nasıl bir izan....yani olsa olsa bunu sne yaparsın....allahın sözüyle beşer sözü hiç karşılaştırılırmı...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tahrif edilmiş tevrat Allahın sözü değildiki :huhuuhuu

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
o kitapın tam olarak neresi anlaşılmadı anlayamadım fazla görüşlere zıt birşey olmadığını düşünüyorum...
okuyarakmı bu eleştiri yapılıyo acaba diye düşünüyorum :vahh
bende şiddetle kitabı tavsiye ediyorum. Kuranın tefsirini çok güzel anlatıyor.
konu istemediğim kadar uzadı :güldüm

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
tmm konuyu bağlıyom herkes eline bir kuran alsın ve yasin yada fetih suresni okumaya başlasın böylesi daha iyiy...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kitabı biraz okumuş biri olarak eleştiriyorum. daha fazlasını okumaya imanım el vermedi. o kitabı kuran ın bir tevsiri olarak kesinlikle kabul edemem. eyer o şeyler islamın özüyse yapmayarak ben imanımdan olurum. ama kesinliklede yapmam. :huhuuhuu

Üst Ana Sayfa Alt