Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Kgb ve Cia Ajanlarının Sonu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rus - KGB ve ABD - CIA Ajanlarının SONU

Veziristan'da Özbek Cundullah Arasına Kafirlerce Gönderilen Casusların Yakalanışı ve İnfazı !

Rusya İstihbarat Örgütü KGB'nin Ajanı CASUS Hayrullah Sultan'ın Yakalanışı

Rus KGB örgütünde Ajan olarak görev yapan Hayrullah Sultan isimli Özbek asıllı Kafir, Çecen Mucahidlerin (24 Ekim 2002) Moskova Tiyatro Baskını ve (1 Eylül 2004) Beslan Okul baskınlarında görev almış ve mucahidlere karşı çatışmaya girmiştir.
2007 yılında Rusya, Veziristan Cihad eden Uzbek gurubu Cundullah'ın Emiri olan Şehid Muhammed Faruk Tahir'in öldürülmesi için, özel olarak eğitilmiş ve kendi ırkından olan Hayrullah Sultan'ı , Cihada katılmak isteyen sözde bir musluman olarak "Musab" namıyla Cundullah gurubunun arasına göndermiştir.
Bir yıl boyunca mucahidlerle beraber yaşayıp ibadetler(!) eden, gece yarısı kalkıp mucahidlerin kirli çamaşırlarını yıkayarak sevgisini ve güvenlerini kazanmaya çalışan, Hatta girdiği bir çatışmada hafif şekilde ayağından yaralanan bu şahıs; Bir türlü Tahircan'ı öldürebilmeek için fırsat bulamamıştır.
Kendisini Uzbek cemaatine davet eden arkadaşı (casus) İmameddin'in korkması üzerine yaklaşık 1 yıl sonra Cihaddan geri dönmeyi istemesi üzerine şüphelenen Cundullah cemaatinin istihbarat birimlerince sorgulanması sonucunda, diğer arkadaşı Casus Hayrullah Sultan'ın (Musab) ismini vermiş, bunun üzerine yakalanmıştır. Yaklaşık 6 ay sorgu ve tutukluluktan sonra itiraflarla dolu VCD'ler hazırlandıktan sonra, boynu kesilmiştir.
Not : Vcd ler Rusya devletine ve çeçen mucahidlere yollanmış.

Düzenlenen videoda, Ayrıca Amerika'nın Afganistandan 40 kişiye yakın Türkmen'i, Casusluk yapmak için Cundullah'a göndermiş. Gönderilen bu Türkmenler yaklaşık 6 ay kadar Cundullah cemaatinde bulunmuş, arasından 13 yaşlarında bir çocuk (Z.) Cundullah cemaatini tanıyıp , ABD'nin anlattığı gibi İslam dışı bir amaçlarının olmadığını, gayelerinin İslam olduğunu anlaması üzerine itiraf etmiş, ve diğer akraba ve komşusu olan Türkmen casusları ele vermiştir. Türkmenlerden de bir kısım ele başlarının boynu vurulmuş, bazıları ise kovulmuştur. İtirafçı cocuk Özbeklerin arasında görev almaya devam etmiş, muslumanlarca sevilmektedir.

Videoda devamında Casus Hayrullah Sultan, Rusyada ve Özbekistanda işlediği bir kısım cinayetleri ve Çeçenlerle girdiği çatışmaları ayrıntılı bir şekilde anlatmakta, çizdiği krokilerin gerçek krokilerle bir e bir uyuşması da hayret verici bir şeydir.

Özbekistanda, Cundullah mucahidlerin cihadi harekete çıkmalarına vesile olan Selefi imamları AbdulVeli Kari(Hafız) ise zindana atılmış, akıbetinden haber alınamamaktadır.
Rusya tarafından görevlendirilen Casus Hayrullah Sultan (Musab), Abdul Veli Kari isimli Alimin Camisini ateşe vermiş , oğlunu öldürdüğünü de itiraf etmektedir .

Zanjirband Killer Qissasi (Hapisanenin Kafir Ustadı)

Full İzle İndir

:
https://archive.org/details/killer_14

Mucahidlerin Yakaladığı KGB Ajanının Sorgu ve İnfazı 1
1. Vcd

Mucahidlerin Yakaladığı KGB Ajanının Sorgu ve İnfazı 2

2. Vcd

Mucahidlerin Yakaladığı KGB Ajanının Sorgu ve İnfazı 3

3. Vcd

Mucahidlerin Yakaladığı KGB Ajanının Sorgu ve İnfazı 4

4. Vcd

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin
Türkmen , ABD - CIA CASUSLARI

Muqaddima

Josus Abdulfattoh 1. Bölüm

Josus Abdulfattoh 2. Bölüm

Josus Dovud 1. Bölüm

Josus Dovud 2. Bölüm

Josus Dovud 3. Bölüm

Josus Zubayr 1. Bölüm

Josus Zubayr 2. Bölüm

Josus Zubayr 3. Bölüm

Josus Zubayr 4. Bölüm

1. CASUS : https://archive.org/details/josus-1
3. CASUS : https://archive.org/details/josus-3
4. CASUS : https://archive.org/details/josus-4
5. CASUS : https://archive.org/details/josus-5
6. CASUS : https://archive.org/details/josus-6
9. CASUS : https://archive.org/details/josus-9
12. CASUS: https://archive.org/details/josus-12
15. CASUS : https://archive.org/details/jhuf.net-josus-15
17. CASUS : https://archive.org/details/josus-17
19. CASUS : https://archive.org/details/jhuf.net-josus-19
20. CASUS : https://archive.org/details/josus-20
11-13-18. CASUS : https://archive.org/details/josus-99#

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
herşey tamam da bu kafa kesme işi bir türlü içime sinmiyor öldürmenin bir adabı yok mudur ! dinimiz herşeye müdahale etmişken bu konuda bir fetva bir üslp yok mudur ?

bu hadise doğrumudur ?

hz. muhammed, hendek savaşı ertesinde mekkeli müşrikler ile görüştükleri gerekçesiyle, yahudi ben-i kurayza kabilesinin erkeklerini medine'de pazar yerine toplatıp, çırılçıplak olarak soydurmuş, aralarından ergenlik tüyleri http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=pubic+hair çıkanları pazar yerine kazdırdığı hendeğe çömeltip allahuekber nidaları eşliğinde kafalarını hz. ali başta olmak üzere müslümanlara kestirmişti. hatta kureyza kabilesinin reisinin başını bizzat peygamberin kendisi kesmişti. genç erkek ve kadınları ise köle ve cariye olarak ayırmıştı.

Abdulmuizz Fida

Admin
ENFAL 12- İşte o anda Rabbin meleklere şöyle vahyediyordu: Ben sizinle beraberim, muminlere sebat verin. Kâfirlerin yüreğine korku salacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, parmaklarına, parmaklarına vurun".

MUHAMMED 4- Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onlara üstün geldiğiniz zaman bağı sıkı bağlayıb esir alın. Sonra harp ağırlıklarını atıb, savaş bitince de onları ya karşılıksız olarak, ya da fidye ile salıverin. Allah'ın emri budur. Eğer Allah dileseydi onlardan başka türlü de intikam alırdı. Fakat böyle olması sizi birbirinizle denemek içindir. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmaz.

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Enfal 12
Hani Rabbin meleklere: «Muhakkak ben sizinle beraberim; haydi iman edenlere destek olun; Ben kâfirlerin yüreğine korku salacağım; vurun boyunlarına! Vurun onların bütün parmaklarına! diye vahyediyordu.

Muhammed 4
Onun için küfredenlerle muharebeye tutuştuğunuzda hemen boyunlarını vurmaya bakın! Ta kuvvetlerini derinden kırıp tepeleyinceye kadar (üstünlük sağladığınızda) bağı sıkı basın (sıkıca bağlayın kalanlarını); harp ağırlıklarını atana kadar (savaş sona erinceye değin), sonra ister karşılıksız salıverin, ister fidye karşılığında. Böyledir bu; şayet Allah dilese kesinlikle onlardan intikamını alır, ancak sizi birbirinizle imtihan edecek. Allah yolunda öldürülenlere gelince, onların amellerini asla boşa çıkarmaz.

A.Fida
"Allah her şeyin üzerine güzellik yazmıştır. Bir şeyi öldürdüğünüz zaman güzel öldürün; bu şeyi boğazladığınız zaman güzel boğazlayın, eziyet vermemek için bıçağı bileyin ve hayvanın kolay ölmesini sağlayın." (Ebû Dâvud, Edâhî, 12; Tirmizî, Diyât, 14; Muslim, Sayd, 12).

ben ayetlerden direk boyunlarını alın bıçakla kesin bir hayvanı keser gibi bir anlam çıkaramıyorum !

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim tamam diyelim ki videoda ki kardeş(izlemedim) kafire acı cektirdi öyle öldürdü yanlış yaptı kabul ettik ne olacak? sen kestiğinde acıtmadan kesersin olmadı ensesine kurşun sıkarsın olmaz mı?Yani niye basit bir meseleden tartışma çıksın ki ?

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer İbnu’l-Hattab (radiyallahu anhu) Kadisiyye savaşında Sa’d İbn Vakkas (radiyallahu anhu) zor durumda kalınca; Onun yardımına Amr İbn Madi Yekrib’i ve Tulayha İbn Huveylid’i; “ben sana her biri “bin kişi” olan iki adam gönderiyorum” diyerek yardıma gönderdi.

Ömer’in emri üzerine bu iki kahraman sahabi Farisle başlayan dehşet savaşa mücahidleriyle katıldılar.

Amr İbn Ma’di Yekrib, Farisle karşılaşmada, kafirlerin saflarına dalıyor ve kılıcıyla kâfirlerin kellelerini buğday başağı gibi biçiyordu. Bir ara okunun kınına bir ok isabet ettiyse de ölmedi. Bu oku fırlatan mecusiye yetişti ve ona bir mızrak vurarak yere düşürdü ve onu Müslümanların safları arasına çekti ve kellesini kesti. Ve Müslümanlara da seslenerek düşmanın saflarına dalan bütün mücahidlerin aynı şekilde yapmasını gerektiğini çok yüksek bir sesle sahabelere ilan etti. Bunun üzerine Mecusilerin ordusu dağılmaya başladı ve yüzbinlerce cesed bırakarak Kadisiyye’de (İslamı'ın Mecusi İmparatorluğuna son verdiği en büyük savaş) tarihlerinin en büyük hezimetini yaşadı ve kâfir İmparatorlukları tarihin karanlığına gömüldü.Nihavned savaşında şehid düşen Amr Hıms’a defnedilmişti.....(alıntı)

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
madem ki ben ensesine kurşun sıkabiliyorum o mücahidler neden sıkamasın değil mi
hem ulusal medyada haber söz konusu oluyorlar güzel islamı öyle bir hareketle karalamak
müslümana yakışır mı !

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ömer İbnu’l-Hattab (radiyallahu anhu) Kadisiyye savaşında Sa’d İbn Vakkas (radiyallahu anhu) zor durumda kalınca; Onun yardımına Amr İbn Madi Yekrib’i ve Tulayha İbn Huveylid’i; “ben sana her biri “bin kişi” olan iki adam gönderiyorum” diyerek yardıma gönderdi.

Ömer’in emri üzerine bu iki kahraman sahabi Farisle başlayan dehşet savaşa mücahidleriyle katıldılar.

Amr İbn Ma’di Yekrib, Farisle karşılaşmada, kafirlerin saflarına dalıyor ve kılıcıyla kâfirlerin kellelerini buğday başağı gibi biçiyordu. Bir ara okunun kınına bir ok isabet ettiyse de ölmedi. Bu oku fırlatan mecusiye yetişti ve ona bir mızrak vurarak yere düşürdü ve onu Müslümanların safları arasına çekti ve kellesini kesti. Ve Müslümanlara da seslenerek düşmanın saflarına dalan bütün mücahidlerin aynı şekilde yapmasını gerektiğini çok yüksek bir sesle sahabelere ilan etti. Bunun üzerine Mecusilerin ordusu dağılmaya başladı ve yüzbinlerce cesed bırakarak Kadisiyye’de (İslamı'ın Mecusi İmparatorluğuna son verdiği en büyük savaş) tarihlerinin en büyük hezimetini yaşadı ve kâfir İmparatorlukları tarihin karanlığına gömüldü.Nihavned savaşında şehid düşen Amr Hıms’a defnedilmişti.....(alıntı)

savaş esnasın da boyunundan vurabilirsin hem o kargaşada acaba neresinden vurayım diye düşünmek mantık dışı olur
ama esir alıp savunmasız bir şekildeyken boyundan kesersen bu zannetmiyorum hiçbir din de olsun !

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sen onların çektikleri acının yüzde kaçını çektin ?eğer o acıları sen çekeydin boğazından önce kollarını bacaklarını keser boğazınıda kör bıçakla keserdin ...Ama pc başında sağımızda biküvi solumuzda kahve meşrubat ben sıkardım onlar niye sıkmadı demek kolay hele bir git oralara öyle konuş mücahidler hakkında heleki böyle ufak meselelerde ileri geri konuşmak bizlere yakışmaz

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
savaş esnasın da boyunundan vurabilirsin hem o kargaşada acaba neresinden vurayım diye düşünmek mantık dışı olur
ama esir alıp savunmasız bir şekildeyken boyundan kesersen bu zannetmiyorum hiçbir din de olsun !

Subhenallah bedir esirlerini hatırla hz.ömer ne demişti bir hatırla?ve Allah onu tasdik etmedi mi?Ayrıca bu din zan dini değildir.Zannetmiyorum da ne demek kardeşim?

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
haklısın kardeşim elbette dediğin gibidir
imkan olsa ben de o kafirleri öldürmek isterdim. Ama bizlerde hep islamiyeti güzel ahlak güzel fıtrat üzerine kurulu olduğunu bildiğimiz için bu tarz görüntüler görünce biraz yanlış geliyor Allah c.c hü bize o acıları yaşatmasın ama dinim için Allah rızası için de öldürmek gerekirse de bu tarz bir infaz yapmazdım...

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Subhenallah bedir esirlerini hatırla hz.ömer ne demişti bir hatırla?ve Allah onu tasdik etmedi mi?Ayrıca bu din zan dini değildir.Zannetmiyorum da ne demek kardeşim?

kardeş burada ki zannetmiyorum dan kasıt yani hiçbir dinde boyunlarından kesin cevazı yoktur demektir
ihtimal manası çıkmaz Türçenin dil yapısından kaynaklanan bir durum yanlış anlaşılmaya müsait sonuçta

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haklısın kardeşim elbette dediğin gibidir
imkan olsa ben de o kafirleri öldürmek isterdim. Ama bizlerde hep islamiyeti güzel ahlak güzel fıtrat üzerine kurulu olduğunu bildiğimiz için bu tarz görüntüler görünce biraz yanlış geliyor Allah c.c hü bize o acıları yaşatmasın ama dinim için Allah rızası için de öldürmek gerekirse de bu tarz bir infaz yapmazdım...
Amiin ....Eywallah ahi böyle demek daha güzel işte (allahualem) Allah bizleri birleştirsin müminleri küfre karşı tek yumruk yapsın inş. şeytan bazen öyle noktalardan geliyor ki ...rabbim korusun bizleri ...önce şeytan yaptıklarını yanlış gösteriyor mucahidlerin veya mucahidleri ufak tefek yanlışlarını bizim gözümüzde büyütüyor sonra cihadı küçümsetiyor sonra oluyorsun bilmem kim gibi gibi maazallah

Abdulmuizz Fida

Admin
Güzel kesmek, bıçağı keskinletib (bilevleyib) hızlı şekilde enseden kesmektir. Yoksa adam (kafir) öldürmenin sünnete uygun olan hükmü, Kılıçla boynun vurulmasıdır!

Kafirlerin, munâfıkların kınayıb eleştirmesine bakarsan, Onlar arenada şevk ve zevk halinde kudurarak Boğa şişlerken, sen Kurban kesemezsin.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
slow kardeş savaş stratejileri ehr devir değişebilir alimler caizliğine göre yeni stratejiler geliştirebilir esirlerin kafası kesilmesine gelince müslümanlar savaşda üstün durudma değilse caydırıcı maksatla kafa kesebilir duygularına hareket etme duygularımızha hareket edersek kaybedenelrden oluruz Allah ve resulu bu koun hakıdna ki emirleri nelerdir ne uygulanmıştır bunalra bakmaklazım üstün olunduğu vakit elbete kimse kimsein kafasını kesmiyor.Ancak üstün değilken bu tarz durumlar mecburidir artı bazı kişiler duygualrına yenik düşüp bu nasıl bir msülüman ki adamın kafasını kesiyor diyor bu yalnıştır kişinin kendi ruh haliyle ve korkaklığı ile kendisini mücahit ile kıyaslaması saçmalıkdır savaş esnasında gayet normal şeylerdir bunlar zaten mantıklı düşündüğün zman hayatında hiç kimseyi kesmemiş hatta hiç ceset görmemiş kişilerin bu şekilde ürküp korkup bu nasıl bir vahşet dir demeleri normaldir ırakda olsun başka müslüman cihad toprakalrında kafası kesilen kafirleri izleyen kafir askerinin nasıl ağlayıp korktukalrını ve savaşda esir düşme korkusu ile donlarına işediklerini biliyoruzbirde eğer duygualrına yenik düşüyorsan birde ailesine tecavüz edilmiş çolık çocuk demeden ailesi katledilmiş kişiye kendini empati yap ne yaparsın zaten helal çerçevede yapılıyro bunlar mücahitlşerin bu konuda ahram işlediği yok

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
eevt en güzeli sünete uyan kılıçla boyun vurulmasıdır ama ne edeceksin savaş stratejsidir caydırıcı ve korkutucu maksatla bıçakla kesilmeside caizmiş

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siz ey iman edenler!
Öldürme olaylarında adil karşılık olan kısas, size farz kılındı. Hüre karşı hür, köle için köle, kadın için kadın öldürülür. Bununla beraber kim öldürülenin kardeşi veya velileri tarafından affedilirse, o zaman affedenin dinin öngördüğü diyeti istemesi, affedilenin de onu güzelce ödemesi gerekir. Bu Rabbinizin cezayı bir hafifletmesi ve acımasıdır. Buna rağmen bir kimse bilerek ve isteyerek hak ve adalet sınırlarını aşarsa pek acıklı bir azap vardır. Bakara / 178

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş ne senin ilmin nede burdaki kimsenin ilmi ictihat yapmaya yetmez islam alimlerinin bu konu hakındaki görüşelrini araştır bu ayet savaşla alakalı ayet değildir.

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Konu hakkında Seyyid Kutup'un çok güzel bir saptaması var.
"-Kaynaklar birbirine karıştı! Daha sonra gelen nesillerin beslenme kaynaklarına Grek felsefe ve mantığı, İran düşünce ve mitolojisi, Yahudi hurafeleri, Hristiyan metafiziği ve başka kültürlerin, medeniyetetlerin tortuları karıştırıldı.
Bu yabancı unsurların tümü Kur'an-ı Kerim tefsirine, Kelam ilmine, Fıkıh usulune de karıştırıldı.
Ve işte o ilk nesilden sonra gelen nesiller, o karma karışık kaynaklarla muhattap oldular." Der.