Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kelime-i Şehadet Getirtmekten Vazgeçin Artik!

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
KELİME-İ ŞEHADET
GETİRTMEKTEN VAZGEÇİN ARTIK!

Bugün ülkemizde diyanete bağlı camilerdeki memurların ısrarla her konuşmalarının sonlarında:

"Allah'ım bize son nefesimizde kelime-i şehadet getirmeyi nasip eyle." dedikten sonra ardından cemaate buyrun aşk ile bir dahi diyerek hep bir ağızdan bunu tekrarlatmasına bir türlü anlam veremiyorum ama neredeyse her yerde sıkça şahit olursunuz bu duruma.

Hayatını Kur'an, Kuran'ı da hayat gibi yaşamaya calışan biri, ölürken şehadet getiremese ne çıkar veya hayattayken Kur'an'daki bir kelimeyle bile amel etmemiş olan, ölmeden önce bu cümleyi söylese ne olur?

40/Mümin Suresi 46. ayette Allah'ın bildirdiği üzere Kıyamet günü "Kendisini ve ailesini azabın en şiddetlisine sokun!" denileceği Firavun ölmeden önce şehadet getirip:

"İsrailoğullarının kendisine inandığı (ilahtan) başka ilah olmadığına inandım ve ben de müslümanlardanım."

dememiş miydi sanki? 10/Yunus Suresi 90

Tez zamanda bu yüce sözün tekrarlanmasının değil,
hayata geçirilmesinin gerektiği vurgulanmaya başlanıp halkın içine düşürüldüğü bu büyük yanılgı düzeltilmelidir, duyurulur!

Üst Ana Sayfa Alt