Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalsiyum - Magnezyum - Çinko. Cal-Mag-Zınc Kapsülü

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kalsiyum - Magnezyum - Çinko

CAL-MAG-ZINCMineraller, beden i m izdeki milyarlarca hücrenin içinde yer alan ve hemen hemen her reaksiyonda rol oynayan görülmez içeriklerdir.

Enzimleri etkinleştirmekten, kimyasal reaksiyonları harekete geçirmeye ve iyi bir kemik yapısı oluşturmaktan,sağlıklı beyin fonksiyonlarına kadar bir çok konuda rol oynar.


Bu yüzden minerallerin görevleri vücudumuz için önem taşımaktadır.

Vücudumuz kendisi mineral üretemediğinden,minerali yediğimiz yiyeceklerden almak zorundayız.

Problem de burada başlar çünkü temel mineraller artık topraklarımızda eskiden bulunduğu kadar bulunmamaktadır.

Vitamin Power (Cal-Mag-Zink)kalsiyum,magnezyum,çinkoyu günlük ihtiyaç duyduğumuz oranlarda bize sunmaktadır.ÇİNKO (ZINC)

Birçok besinde fazlasıyla bulunan çinko minerali, bağışıklık sisteminde anahtar rolü oynar,vücudu zinde yapar ve daha verimli hale gelmesini sağlar. Akyuvarların, antikorların oluşmasında payı vardır. Bağışıklık sisteminin düzenli çalışabilmesi için vücutta bol miktarda çinko bulunması gerekmektedir.Yaraların iyileşmesi, görme duyusunun güçlenmesi,diyabet hastalığı,böbrek hastalığı çinko eksikliği tehlikesiyle karşı karşıyadır. Prostat bezinin fonksiyonu ve üreme organlarının gelişimi için önemli bir mineraldir.

Ciltteki yağ bezlerinin aktivitesini düzenleyerek akneyi önler, protein sentezi için gereklidir, yaraların iyileşmesini,tat ve koku keskinliğini sağlar. Vücutta vitamin E'nin uygun konsantrasyonlarının devamı için yeterli çinko alımı ve emilimi gereklidir.Çinko, vitamin A'nm emilimini arttırır. Çinko eksikliğinde, koku, tat hissi kaybı, tırnaklarda incelme ve leke*lenme,cilt problemleri,saç dökülmesi,seksüel gelişme geriliği, gece körlülüğü,hafıza kaybı,prostat bozuklukları gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

MAGNEZYUMMagnezyum hayati önem taşıyan onbir mineralden birisi, Belki de en önemlisidir.Vücudun kendisi bu minerali üretemediği için magnezyum dışarıdan alınmalıdır. Magnezyum özellikle strese ve migrene karşı iyidir ve kalbi korur. Astım ve alerjik nezleyi- hafifletir. Ayrıca cildi düzgünleştirir,saçı güzelleştirir, tırnakları kuvvetlendirir. Magnezyum 300 enzimi çalıştırır ve bununla metabolizmayı etkilemiş olur. Magnezyum toprakta ve deniz suyunda saklıdır.Vücudumuzda sürekli doldurulması gereken bir magnezyum rezervi vardır, Yani bu mineralin sayısız fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için vücuda devamlı olarak verilmelidir. Stres,gebelik ve emzirme durumunda vücudun magnezyuma olan ihtiyacı daha da artar. Ve vücut bu minerali yeteri kadar alamadığı takdirde kemiklere depo edilmiş minerale el atar.
Rezervi bittiği zaman da vücut alarm verir böylece birçok sorunla karşılaşırız. Eksikliğinde, kas-sinir uyarılarının iletimi etkilendiğinden sinirlilik ortaya çıkar. Kemiklerin şekillenmesinde karbonhidrat ve mineral metabolizmasında önemli rol oynar. Kalp-damar hastalıklarını,kemik erimesini, gebelikteki kasılmaları önleyebildiği ve kolestrol düzeyini azaltabildiği gösterilmiştir.KALSİYUM

Sağlıklı kemik,diş ve diş etleri oluşumu için çok önemli bir mineraldir. Kalp -damar hastalıklarını önlemede,kalp-ritim düzenininin devamında, kas gelişiminde önemlidir.Kandaki kolestrol düzeylerini düşürür. Kan pıhtılaşması için esastır,kan basıncını düşürebilir, kanseri önlemede, vücuda enerji sağlamada yardımcı bir mineraldir. Kalsiyum eksikliğinde, eklem ağrıları, tırnaklarda kırılma, kandaki kolestrolde artış,kalp çarpıntısı, hipertansiyon, sinirlilik, kaslarda kramplar,diş çürümeleri, dikkat bozukluğu, depresyon ya da hiperaktivite olabilir.KULLANIM ALANLARI:

Düzenli olarak kalsiyum ya da kalsiyum-magnezyum kombinasyonu kullananlarda migren ataklarının şiddetinde ve sıklığında bir azalma olabileceği gözlenmiştir. Yara iyileşmesinde etkilidir. Enzim fonksiyonları için önemlidir. Cilt problemlerinde etkilidir. Magnezyum ana geçirgendir. Hem calsiyum hem çinkonun emilimi için gereklidir. Kardiyovasküier sistem ve sinir sisteminde etkilidir. Calsiyum iskelet yapısını güçlendirir. Çinko ile birlikte kemik-kas dokusunu güçlendirir. Cal-Mag-Zınc sinir sistemi, kas dokusu ve iskelet yapısını güçlendirmekte verimliliğini arttırmada yardımcıdır. Tırnaklarda kırılmalar ve beyaz lekelenmelerde etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Saç sorunlarında kullanılabilmektedir.

Magnezyum osteoporozun önlenmesinde kalsiyuma destek olur. Mineralleri bir arada kullanmak, tek tek kullanmaya göre daha verimlidir. Bu yüzden, mineral kompleksleri tercih edilmelidir.ÜRÜN İÇERİĞİ

Her bir tablet içinde;

Calcium (as Calcium Carbonate)

Magnesium (as Magnesium Oxide) Zinc

(as zinc Gluconate)

333 mg

133 mg

5mg

ÖNERİLEN KULLANIM ŞEKLİ:

Günde 2 tablet, yemeklerden sonra bol su ile alınması önerilir
alıntı; www.birtat.com.tr
 
Üst Ana Sayfa Alt