Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafada çıkan küçük yaralar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum rahmatullahi ve berekat akhiler

Çoktandır muzdarip olduğum bir sıkıntım var.Başımın arkasında küçük yaralar var,bunların yüzünden çok kaşıntı yapıyor bende ve kaşıdıkça saç dökülüyor cildiye bölümüne kaç sefer gittim.İlk olarak bana fungoral adında bi şampuan yazdılar.onu kullandım ama kafi etmedi.İkinci sefer gittiğimde ketoral adında bi şampuan verdi :) oda işe yaramadı.tıptan ümidimi kestim bu konuda :) sonra nette araştırırken kaşıntıya,kepeğe iyi gelen defne sabunu tavsiye eden kimselerin yorumun okuyunca bi deneyeyim dedim :)

sitelerini araştırdım antakyada doğal ortamda yapan köylü arkadaşların yapmış olduğu defne sabununu sipariş verdim Elhamdulillah ne varsa anadolunu insanımızda var :) şuan hala onu kullanıyorum doktorun vermiş olduğu şampuandan kat kat iyi ama çok küçük bi kaç tane yara var hala onlar nasıl geçicek bilmiyorum.Bu konuya ehil olan birtat abi ve gülyarası akhimin tavsiyelerini almak isterim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
haha :) yaw akhi hiç gülesim yoktu

RABBİM,ahirette seni güldürsün inş...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslüman doktor bi arkadaşım var ona sorardım fakat o görmeden bişey diyemem der... biliyorum....ama ben sana bi tavsiye vereyim....bu doktor olan arkadaşım bu işi de yapoyor....hacamat .....rasulullah hacamat sizin en iyi tedavi yönteminizdir buyuruyor...bu doktor arkadaş çoğunlukla bitkisel ilaç veriyor....bu konuda baya araştırmaları ve bilgi birikimi var....kendisi cerrah...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"“Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”
(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)"

Kan aldırmak insanı dinçleştiriyor

Özel vakumlu kupalarla kan alma yöntemi olan hacamatın, lenfatik drenajları açarak insanı dinçleştirdiği belirtildi.

Bursa'da hekim olarak hacamat yapan akupunktur uzmanı Dr. Kasım Altıntaş, hacamatın (kupa terapi) yapıldığı bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının da ciddi bir şekilde uyarılması ile farklı etkilerin ortaya çıktığını söyledi. Altıntaş, "Hangi maksat ve metotla olursa olsun, kan aldırma ile ilgili uygulamalar bir hekimin muayenesi ve tavsiyesi ile yapılmalıdır. Hekim tarafından uygun görüldükten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu sağlanır. Ardından kupalar vakumlanarak kapatılır. Kısa bir süre vakumlama işlemi yapıldıktan sonra bölge bistüri ucu ile çizilir. Buraya tekrar kupalar vakumlanarak kapatılır. Bundan sonra kupaların içine kan dolmaya başlar. Hekimin uygun gördüğü ölçüde kan alınır. Hacamat tatbik edilen bölgede mikro sirkülasyon artmakta, dolaşım rahatlamaktadır. Yöntem, kan ve dokulardan toksinlerin atılmasını sağlar. Uygulamanın yapıldığı akupunktur bölgesinin özelliği ile alakalı olarak lenfatik drenajlar açılmış olur. Böylece o organların üzerindeki stres azalır. Akupunktur etkisi, hacamatın tedavi edici özelliğini açıklayabilmektedir" dedi.

Avrupa'da kupa terapi olarak bilinen hacamatın klinik çalışmalarla ispatlanmış bir faydasının da vücudun ürettiği tabii kortizonun artması olduğuna dikkati çeken Altıntaş, "Bu da hacamat sonrası ağrılı durumların azalmasını, hatta ağrıların yok olmasını sağlamaktadır. Vücuttan kan çıkması sebebiyle yeni kan üretme mekanizmaları harekete geçmektedir. Peygamber Efendimizin özellikle tavsiye ettiği bir uygulama olması sebebiyle tıbb-ı nebevinin önemli tavsiyelerinden biri olan hacamat, insanların ilgisini çekmekte ve yaptırmak isteyenlerin işi bilen ehil hekimleri bulmakta zorlandığı görülmektedir. Hadis-i şeriflerde; uygulamanın pazar, pazartesi, salı ve perşembe günleri yapılması ve hicri ayın ikinci yarısındaki tek günlerde yapılması tavsiye edilmektedir. Hacamattan evvelki gün hayvani gıda alınmamalıdır. Tuz azaltılmalıdır. Ayrıca efor gerektiren, cinsi münasebet dahil bazı eylemlerden de kaçınılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı gün de bunlara riayet edilmeli, ayrıca sıcak banyo yapılmamalıdır. Süt ve süt ürünleri tüketilmemelidir. İşlem bittikten sonra birkaç saat bir şey yenilmemesi de önemlidir" diye konuştu.

Yöntem 60 yaşından büyüklere, adet esnasında, çocuklara, kan hastalığı olanlara tavsiye edilmezken; nisan, mayıs, haziran aylarında yaptırılan hacamatın çok faydalı olduğu belirtildi. 29 Nisan ve 3 Mayıs tarihleri hacamat için en ideal günler olarak belirlenirken, Bursa Hacamat Tedavi Merkezi - Dr. Kasım Altıntaş adresinden detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

iha

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
akhım bır abı vardı inş şimdi cennette o kullanıyordu oldukça memnundu inş vesile olur ama bize suriyeden geliyordu

akhi zahmetli olur şimdi suriyeden.

ebu el-fadıl akhi hacamat elhamdulillah güzel bi yöntem ama ALLAHu alem o safhaya varmadı sanırım. bi melhem olsa çok makbul olur :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hacamat olman için belli bi saffaya gelmesi gerekmiyorki akhi...hiçbir rahatsızlığı olmayan insanlar da hacamat yaptırıyor...sen enseden ve kafanın üst taradından yaptır bence...hem çok rahatlayacksın eminim....bu arada bi sünneti de eda etmiş 1 taşla 2 kuş vurmuş olursun...:)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu arada çörk otu yağı bütün aktarlarda bulursun...katkı falan yok rahat ol bu piyasa genelde müslümanların elinde

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyle söylüyorlar ama onun pek aslı yokmuş...zaman farketmez diyor...bizm doktor konunun uzmanı elhamdulillah...tabiki bilen birine yaptır...bunun öyle riskli bi yanı yok ama yapılan yerde iz kalmaması önemli...doktor 2-3 ayda bi kendi alnına yapıyor iz yok

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
konu nereden nereye geldi muhacir akhi bende bir araştırayım dedim ist'a yaşıyorsan bir kardeşimiz var çok güzel hacamat yapıyor inş denk gelirsin yapmayı düşünüyorsan

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim hacamat olmak isterse, ayın 17 veya 19 veya 21'ini arasın. Sakın, kan fazlalaşmak suretiyle birinize galebe çalıp onu öldürmesin."

İbnu Ömer radıyallahu anhüma (âzadlısına): "Ey Nâfî bana kan galebe çaldı, benim için bir haccâm getir, getireceğin haccâm genç olsun, yağlı veya çocuk olmasın" dedi. Devamla İbnu Ömer dedi ki: "Ben Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın: "Aç karnına hacamat olma idealdir, [onda şifa ve bereket vardır] aklı artırır. Hafızayı güçlendirir. Hafız olmak isteyenlerin hıfzetme kabiliyetini artırır. Hacamat olmak isteyen Allah'ın adıyla perşembe günü hacamat olsun. Cuma, cumartesi, pazar günlerinde hacamat olmaktan kaçının. Pazartesi ve Salı günü de hacamat olunuz. Çarşamba günü hacamat olmaktan kaçının. Çünkü o, Eyyûb aleyhisselâm'ın belaya düştüğü gündür. Cüzzâm ve alaca hastalığı da sadece çarşamba günü veya çarşamba gecesi zuhûr eder" dediğini işittim."

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
valla ben çok yapılana şahit oldum hatta asistanlık yaptım :) ama tırsıyorum kendim yaptırmadım yaptırcam ama bir gün sırf sünnetin hatrıda yaptırcam:) ama gerçekten yaptırıdığın kişi işin ehli plmalı doğramasındalr sonra baklava dilimi gibi....kalıcı izler bırakıyor....bizim bu doktorda ist de yaşıyor hatta .....cılar da yaşıyor.....aramın gerçek mesleği doğramacılık.:)...konu dediğin gibi nerden nereye geldi...hakkını helal et..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
ebu_yusuf ve ebu el-fadl akhi ALLAH razı olsun :) tamam anlaşıldı birincisi sünnet için ikincisi hatırınız için üçüncüsüde hastalığımdan dolayı inşaALLAH yapıcam :)

ama konuya başka bi yerden bakıcak olursak

yanlış yöntem yüzünden müslim kardeşinin vefatına sebep olan sahabeler vardı.hani yarası olduğu halde cünüp olmuştuda,kardeşlerine teyemmüm mü alayım yoksa su ile mi temizleneyim diyince onlar su ile demişti.

bunu anlatmamın sebebi sizleri kınamak değil,konu buraya kadar geldiği için bi hikmeti olsa gereğinden inş....dedim

ALLAH için seviyorum sizleri akhilerim :)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haydaaaa muhacir akhı rahat ol ıns sadece uzman bırıne yaptır teyemmumle geçmez bu :):)

latife bir tarafa Rabbım sana şifa versin akhim Rabbım Cennetinde hurileri sana musallat etsin ;)

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kafadaki yara veya kaşıttığınız zaman elinize geln kabuklarda;
ardıç yağlı şampuanlar iyi gelebilir. birda, saç yıkandıktan sonra saçlarınızı kurutunuz, bir akşam lavanta yağı bir akşam menekşe yağı ile masaj yap yat aşağıya.

çörek otu yağının safı iyisi falan muhabbetine gelince;
çörekotu yağının iyisi; soğuk pres çörek otu yağıdır. sıfır katkılı. ezilerek elde edilmiştir. diğer 5 veya 6 tl ye olanlar, kaynatılarak azeytinyağı ilavelidir.
çörekotu yağı bahsedilen soruna çözüm olur mu? çörekotu yağı saç için iyidir. denemeye değer. ama mikroorganizmalar, egzama, sirke vb için bahsettiğim yağlar daha faydalı olduğuna inanılır.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
el-muhacir ....akhi o bahsettiğin hadiste verilmek istenen mesaj...bilmeseydin bir bilene sorsaydınız ya....sizin bu cahilliğiniz öldürdü adamı....şeklinde Allahualem....seb bence o hadisle amel ediyorsun....bir bilen vardır diye danışıyorsun işte....selamunalykum

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamünaleyküm akhiler
benimde 4 yıl önce kafamda kaşıntılar başladı ve saçlarım dökülmeye başladı.
Daha sonra ise buna sivilce ve küçük yaralar karıştı.
Şuan kaşıntı var ama eskisi kadar değil bide saçlar da dökülüyör çok,sivilcede oluyor kendime dua ediyorum :)
ama hala öyle sizin tavsiyelerinize uyacam inşaAllah
Ama buna ilave etmek isteyen var mı acaba?
ben mardinliyim ve mardinde defne,bıttım,zeytin vs. çok sabun var ama orjinal mi değilmi bilmiyorum.
Bana önereceğiniz bişey var mı Allah Rızası için?
selamünaleyküm.

Üst Ana Sayfa Alt