Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İzmitte Gezilecek Yer Tavsiyeleri

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we Rahmetullah.
1 hafta sonra Kocaeli tarafına yolculuk var. Gitmişken merkezde biraz gezmek istiyorum. Kocaeli Merkezinde(İzmit), gezilecek, görülecek yerler neresidir? Yada yenilip içilecek şeyler :)

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve rahmetullah
Yenilip içilecek pek bir şey bilmiyorum. Yeni Cuma camii var meşhur orada. Onun dışında pek bilgim yok.
İstabula'da uğrama niyetin varmı?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Araç var mı ?
Gece kalacak mısın ?
Kamp tarzımı günü birlik gezi mi ?
Orman, baraj ,dere vs mi yoksa tarihi yerler mi ?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Gezmek için yok :)

Gece kalacak mısın ?

Kalabilirim ama zannetmiyorum.

Kamp tarzımı günü birlik gezi mi ?

Günübirlik gezi

Orman, baraj ,dere vs mi yoksa tarihi yerler mi ?

Orman, dere vs tarzı yerleri az çok biliyorum zaten. Daha ziyade tarihi ve turistik yerler. Yada hiç olmazsa "Şurda oturup bir çay içeyim" diyeceğim bir yer.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we Rahmetullah.
1 hafta sonra Kocaeli tarafına yolculuk var. Gitmişken merkezde biraz gezmek istiyorum. Kocaeli Merkezinde(İzmit), gezilecek, görülecek yerler neresidir? Yada yenilip içilecek şeyler :)

Kocaeli merkezi tam bilmem de o guzergah uzerinde gebzeye daha yakin
Coban mustafa pasa kulliyesi var.
Caminin avlusu cok genis ama cami kucuk ic mimarisi guzel, misirdan filan getirilmis yazilar

Eskihisar kalesi var ama her zaman acik olmuyor ben giremedim iceri,
Osman hamdi beyin evi var atolyesi bir de bambu bilmem nesi bahcesi mi ne vardi.

Adamin evi avlusu bahcesi filan yasamis bu hayati.

Balli kayalar filan vardi ama orasi ben gittigimde sel mi ne olmustu camur deryasi gibi bir sey olmustu simdi nasil bilmem ama sana uzak mi duser bilemedim hepsi bi guzergah yonunde ilerliyorsun.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karamürsel sahilini tavsiye ederim, Değirmendere sahilini de tavsiye edecem ama sahilin dogu kısmı barlar ve publarla dolu halıdereye bakan kısmı güzeldir aile çay bahçeleri vardır.

Yuvacık Barajını geçince tabelalara dikkat et ailecek orman içinde parkurlu yolların oldugu gezebilecegin mekanları gösterir. Geçen hafta gittiydik çok güzeldi. Yanlız yemegi sofrası pahalıdır.

Yine karamürselde aşıklar tepesi var iznik yolundan gidiliyor. Orada tüm körfez ayagının altında güzeldir. Fırsat buldukça giderim.

Not: kocaeliliyim

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karamürsel sahilini tavsiye ederim, Değirmendere sahilini de tavsiye edecem ama sahilin dogu kısmı barlar ve publarla dolu halıdereye bakan kısmı güzeldir aile çay bahçeleri vardır.

Yuvacık Barajını geçince tabelalara dikkat et ailecek orman içinde parkurlu yolların oldugu gezebilecegin mekanları gösterir. Geçen hafta gittiydik çok güzeldi. Yanlız yemegi sofrası pahalıdır.

Yine karamürselde aşıklar tepesi var iznik yolundan gidiliyor. Orada tüm körfez ayagının altında güzeldir. Fırsat buldukça giderim.

Not: kocaeliliyim

Allah razı olsun dediğin ter merkezde değilmi :)

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yuvacık izmite yakın ama karamürsel biraz uzak 30 km civarı yol katetmen lazım

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değirmenderenin dedigim kısmında gayrı meşru işler çok hocam ama halıdereye bakan kısmı sakin ve güzeldir

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kocaeli merkezi tam bilmem de o guzergah uzerinde gebzeye daha yakin
Coban mustafa pasa kulliyesi var.
Caminin avlusu cok genis ama cami kucuk ic mimarisi guzel, misirdan filan getirilmis yazilar

Eskihisar kalesi var ama her zaman acik olmuyor ben giremedim iceri,
Osman hamdi beyin evi var atolyesi bir de bambu bilmem nesi bahcesi mi ne vardi.

Adamin evi avlusu bahcesi filan yasamis bu hayati.

Balli kayalar filan vardi ama orasi ben gittigimde sel mi ne olmustu camur deryasi gibi bir sey olmustu simdi nasil bilmem ama sana uzak mi duser bilemedim hepsi bi guzergah yonunde ilerliyorsun.
Kaleye kapılar kapalı olsa bile çıkılabiliyor. Çokta birşey yok içeride. Fakat mermer sütunlar hala yerlerde duruyor.

BallıKayalar hala güzel. Mağarasında kalmışlığım, kayalıklardan iple inmişliğim, deresinde yüzmüşlüğüm vardır.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kalabalıklardan kaçmaya başladım. Hem ailece de rahat oluyor. Çoluk çocuk sahibi yaşlı adamın hali böyle olur. Bu gidişle bir fiat doblo bir de atlet almam lazım.

Yaşla alakası yok :) Senin yarı yaşnda olmama karşın bende normalde bende doğal güzellikleri severim

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hikayesi bu

28383