Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İstanbul Feth Olundu mu Olunacak mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Başka sitelerden buraya Fitne çıkaran yazıları bilhassa İmam-ı Azam'a kafir diyen yazıları taşımayın.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
eklediğim o yazıda imam ebu hanife'ye ''kafir'' denmiyordu ki.

imam buhari ile şeyh abdülkadir geylani'nin ebu hanife'yi eleştirdiği belirtiliyordu.

Hatta o yazıyı yazan da bildiğim kadarıyla bir ebu hanife hayranıdır.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abi o yazıyı o kişiden alıntı yaptığımı nasıl anladın ? :)

Ayrıca o kişi ebu hanife'ye ''kafir'' demez , o kişi zaten bildiğim kadarıyla bir ebu hanife hayranıdır.

ALLAH (c.c.) abdülkadir geylani'ye de ebu hanife'ye de rahmet etsin.

google da daha ne marifetler var bilsen inden dışarı çık bulunduğun yerin resmini çek koordinatlarını bile bulursun google da yani bazen ÇOK TEHLİKELİ ( kafirler ile çarpışanlar için ) olabiliyor

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tek sözüm o siteden dikkat edin. Tevhid ile tasvavufu harmanlayan bir yapısı var . Tasavvuftaki bazı yanlışlıkların o sitede mudafasını görmüştüm yıllar önce. Bildiğim (hatırladığım) yusuf kerimoğlu ile bağlantısı da var. Fakat bazı meselelerde sakıncalı yazılar tesbit etmiştim .

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
evet o sitenin sahipleri İbn-i Arabiyi de Müslüman görür ve hüsn-ü zan ile bakarız derler

Ahi sanki son zamanlarda biraz üslubun yumuşamış gibi : ) Çok az bile demişsin. O sitenin sahipleri bildiğim kadarıyla (kadarıyla değil delili elimde var ),

O sitenin sahiplerinden olsa gerek ebu huzeyfeden alıntı yapayım,

Müslümanlara kafir diyen, oy vermeyi şirk gören, başbakan veya cumhurbaşkanına tağut diyenler haricilerdir.

Açık ayetlere rağmen şirki tevhid veya tasavvuf ya da keramet diye savunanlar batınilerdir.

Kafirlere kibar, müslümanlara katı olanlar...

Yine derler ki,

Parti konusunda görüşümü defaatle söyledim: Parti bir araçtır, şemsiyedir. Nüfus cüzdanı veya pasaport çıkarmakla oy vermek aynıdır. Ya nüfus cüzdanı çıkarmayın, biz de oy vermeyi gerçekten şirk gördüğünüze inanalım ve saygı duyalım ya da çekilin müslüman kardeşlerimizin yolundan!

Dört partiyi müspet buluyorum: AKP, SP, HasP ve BBP.

Tasavvuf; İslam'ın ahlak, takva, zikir, şükür, fikir ve fıkh-ı batınıdır. İsmini alsak da almasak da içeriğini almak zorundayız.

En kötü bir müslüman şahsa veya gruba karşı bile Ergenekon, medya (Aydın Doğan, Flash TV, Haber Turk vs), cunta ve kemalistlerle işbirliği yapamayız!

Ben yorum yapmıyorum, yorum yapılacak gibi değil.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
laz da değilim ama bunun akp ile bağlantısını kuramadım.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet o sitenin sahipleri İbn-i Arabiyi de Müslüman görür ve hüsn-ü zan ile bakarız derler

Tek sözüm o siteden dikkat edin. Tevhid ile tasvavufu harmanlayan bir yapısı var . Tasavvuftaki bazı yanlışlıkların o sitede mudafasını görmüştüm yıllar önce. Bildiğim (hatırladığım) yusuf kerimoğlu ile bağlantısı da var. Fakat bazı meselelerde sakıncalı yazılar tesbit etmiştim .

Yalnız ben o yazıyı o siteden (misakonline.com'dan) değil başka bir siteden alıntı yapmıştım. :)

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
burdan açıkloıyorum belki haberiniz yoktur :) istanbul fet edilmişti ta 1453 te resulullah ın kast ettiği de odur ha şimdi işgal altında ise kurtaracaklar o hadis adına yapsında belki sevap alır

Üst Ana Sayfa Alt