Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsrail Güney Sudan'da üs inşa edecek

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
savas-ucagi.jpg
El-Alem televizyonunun Londra’da yayımlanan el-Kudsu’l- Arabi gazetesine dayandırarak yayınladığı habere göre İsrail, Güney Sudan’daki el-Vahde ve Eali en-Nil kentlerinde birer hava üssü inşa edecek.

Sudan’da yayımlanan el-İntibahe gazetesi de İsrail’in ayrıca Namoli kentinde bir elektrik santrali inşa edeceğini belirtti.

İsrailli uzmanların elektrik santralinin tamamlanması için iki ay süre verdiklerini belirten gazete, İsraillilerin ayrıca kara birlikleri için bir askeri üs, bir askeri hastane ve mayınlarla ilgili çalışmalar yapacak bir araştırma merkezi kuracağını ve savaş uçağı pilotlarını Sudan’da inşa edeceği hava üslerinde eğiteceğini bildirdi.

Sudan parlamentosu daha önce İsrail istihbarat servisi Mossad’ın güney Sudan’daki Cuba kentinde bir bölge merkezi kurma kararından duyduğu endişeyi dile getirmiş, bu girişimin Sudan’ın güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit olduğunu bildirmişti.

Kaynak : pressmedya.com
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt