Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam'ın Evrimi

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu bize Allahın söyledikleri gerek deyip nasıl Allahın söylediği her şeyi yalanlayabilir bir insan,Allah azze ve celle kitabında eşcinselleri suçlu sapıklar olarak gösterirken sen nasıl eşcinselliği yaratanın Allah azze ve celle olduğunu söylersin kafir herif.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir de burasının bir forum olduğunu düşünüyordum. Farklı fikirlerin tartışıldığı ve hakikatin bulunmaya çalışıldığı bir ortam olduğunu düşünüyordum.

Ben ve görüşlerim yasaklanacaksa forum kurmanın ne esprisi var ki? Herkesin aynı fikirde olduğu bir platformun adı forum olamaz.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi fikirlerini söyle tabii ama delil de sun hicbir delil sunmadan konusuyorsun sokak roportaji yapmiyoruz
Bir de burasının bir forum olduğunu düşünüyordum. Farklı fikirlerin tartışıldığı ve hakikatin bulunmaya çalışıldığı bir ortam olduğunu düşünüyordum.

Ben ve görüşlerim yasaklanacaksa forum kurmanın ne esprisi var ki? Herkesin aynı fikirde olduğu bir platformun adı forum olamaz.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eşcinsel mısınız bilmem ama sevgili lafını sevmemenizi anlıyorum. Çünkü içiniz kin nefret ve öfke dolu. Sevgiden pay almadığınız belli.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün dinlerin meşruiyetini kabul etmeni mi söyliyeyim,beşerin teşri koymasını meşru kabul etmeni mi,yoksa Allah azze ve cellenin ayetlerinin zamana göre değişebilir olduğunu iddia etmeni mi :unsure:

Adamın her sözü küfür her sözü.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi fikirlerini söyle tabii ama delil de sun hicbir delil sunmadan konusuyorsun sokak roportaji yapmiyoruz

Allah bana akıl fikir vermiş tutarlı olduktan sonra başka bir kaynağa ihtiyacım yok. Sizin yukarıdaki tutarsız sözlerinizin kaynağı olsa ne olur ki? Her sözünüz birbiriyle çelişiyor.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Allah'ın sözlerini yalanlamiyorum. Tarihsellik diye bir olgu var. İsa peygamber kurban kesmiyordu diye ona kâfir diyebilir miyiz? Ya da namaz kılmıyordu diye bugünkü anlamda. Allah'ın bütün sözleri söylendiği zaman ve zemine uygun düşünülür. Kimisinin yerini daha iyisi alır. İlk paylaştığım ayette olduğu gibi.

Ayrıca bana kâfir demeniz sizin Allah'a ortak koştuğunuzu gösterir. Çünkü hüküm Allah'ındır.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrica sözleri küfür olan sizlersiniz. Kafir hakikati örten anlamına gelir. Allah'ın dininin bu yeryüzüne egemen olacağına ilişkin hakikati ne idüği belirsiz inançlarla örten ve erteleyen sizlersiniz. Bu dine, bizlere, çocuklarımıza ve binlerce yıllık birikime ihanet ediyorsunuz.

P Çevrimdışı

pasifist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Olsun. Saygı duydum müdahalenize.

Ben zevk aldım sizinle konuşmaktan.

Teşekkürler.

Allah ibadetinizi kabul etsin.

İbadetiniz barış ve cennete vesile olsun.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
SubhanAllah.. Allah'ın adıyla Allah'a savaş açanlar nasıl da acayib bir sapkınlığa düşmüşler..

Burası İslami bir forum, burada helal dairesinde her konu konuşulur ve çözüm için araştırma yapılır.. Ama İslami bir forumda; Allah ile Resulü ile ve ayetleriyle alay etmeye çalışanlar asla barınamaz!!

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Düzeninize çomak soktum galiba.

Cevap veremiyorsaniz susmayi deneyebilirsiniz.

Beğenmiyorsanız okumanayi deneyebilirsiniz.

Beni susturabilirsiniz. Ama bir gün bu sözlerle en acı bir şekilde muhattap kalacaksınız. Çünkü hakikat susmaz. Er ya da geç konuşur.

Allah'ın Barış'ı üzerine olsun.

Ben bu özgüvene bayılıyorum. :D
Hangi düzene nasıl bir çomak soktuğunu düşünüyor acaba
Yani nasil pasifist onu da anlamadım.
Boyle çığırtkan pasifist mi olur.
Yani beslendiğiniz bariscil safsatacilardansaniz o zaman tamam.
Gorunurde cicek cocuk gercekte kasaplik
Lakin fazla trolsunuz ve fazla heyecana kapiliyorsunuz
olmuyor
Beceremiyorsunuz.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah.. Allah'ın adıyla Allah'a savaş açanlar nasıl da acayib bir sapkınlığa düşmüşler..

Burası İslami bir forum, burada helal dairesinde her konu konuşulur ve çözüm için araştırma yapılır.. Ama İslami bir forumda; Allah ile Resulü ile ve ayetleriyle alay etmeye çalışanlar asla barınamaz!!

Abi binbir tane ceşiti var
Neye şaşırıyorsunuz ben de onu anlayamıyorum.
Misal adamlar kendi kendilerine yeni dinler uydurup kiliseler inşa ediyor kendi düşüncelerini empoze ediyorlar.
Az da olsa bunlara uyan kitleler de var.

Bu sahis trol ama.
Daha ilk mesajinda beni ucurun sinyalini vermiş. :D

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Guncellemeden kastın inkardan yalanlamaktan sapkınlıktan yeni bir din üretmekten başka bir şey değil

Bu senin savunduğunu güncelleme şeysini zamaninda lut kavmi denedi Allah'u Teala orasinin altını üstüne getirdi ot bile bitmiyor şuan orada
Sizin yüzünüze başımıza taş yağacak diye korkuyoruz Allah'tan kork şu günahı savunduğun yetmezmiş gibi şunu Allah'ın helaliymiş gibi tanitma lut kavminin kafirleri bile bu kadarini söylemeye cesaret edemedi bunu nasil bir sapıklıktır. Allah'tan hidayet iste. SubhanAllah.. daha da yazmicam

Son düzenleme:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Abi binbir tane ceşiti var
Neye şaşırıyorsunuz ben de onu anlayamıyorum.
Misal adamlar kendi kendilerine yeni dinler uydurup kiliseler inşa ediyor kendi düşüncelerini empoze ediyorlar.
Az da olsa bunlara uyan kitleler de var.

Bu sahis trol ama.
Daha ilk mesajinda beni ucurun sinyalini vermiş. :D
Her çeşidine sürekli tanık oluyoruz, lakin her seferinde de "bir insan bu kadar beyinsiz ve cüretkar olabilmeyi nasıl başarabilir" diye hayretimiz tazeleniyor maalesef..

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pasifist bey ya da bayan.. nasıl hitap edeceğini bilmiyorum. Hümanizm bir fikirle gelip Allah cc adına konuştuğunuzun farkında mısınız bilmem. İslam guncellenmeli hatta kendi kendine kıyamete kadar güncelleniyor diyorsunuz. Kesin emir olan hükümleri bizim vicdanimiza bırakıp kurandan cikarmamizi söylüyorsunuz. İlminiz olmadığı için ayetleri kendi heva ve hevesinize göre nasıl anlıyor ise öyle yorumluyorsunuz. Herkesin cennet için yaratıldığını cennet sebebiyle hep olumlu bakılması gerektiğini söylüyor ve cehennemi pas geçiyorsunuz. Muhtemelen cehennem diye birşey yoktur da diyor olabilirsiniz bilmiyorum. Cehennem olmasa bu emirler yasaklar cezalar niye var. Allah cc ceza vermez yakmaz öyle bişey yok mu diyorsunuz bilmiyorum. Mükafat olmasa Allah'a İslam'a koşulsuz bağlanmak niye var. Birşeyler zor olacak ki sonucunda güzele ulasilsin. Sizin savunduğunuz inançta 'İslamı' en kolayına çekip yaşamak var. Hırsızın elini kesmek bugün olamaz bunu atalım düşüncesi var. Evet farklı fikirler olabilir ama siz tavizsiz belki çokça bedeller ödeyerek dinini yaşamaya çalışan insanlara gelmiş İslam dışı bir din pazarliyorsunuz. Tabiki burda kabul görüp takdir edilemezsiniz. Çünkü akidesi sağlam müslümanlarda kabul ve teslimiyet var. Siz humanist gruplarda fikirlerinizi daha rahat savunabilirsiniz.

Üst Ana Sayfa Alt