Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamda Merhametle Ilgili

• Konbuyu başlatan Serva
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem önüne geleni tekfir ediyorsunuz.. Hem de tekfir ettiğiniz ülkenin üniversitesinde okuyorsunuz.. ;)
İbni Arabi gelmiş geçmiş evliyalar arasında en büyüklerinden biridir..

Yapacağınızda o zaten burada böyle cihatçılık falan taslarsınız anca gider arkadşaınızla güreşirsiniz..

Çok mu samimiyetsizsiniz ne arkadaşlar? :) ;)

Aslında sizde merhmaetin sevginin hoşgörünün esas olduğunu biliyorsunuz ama suçluluk ve aşırı mükkemmelliyetçilik duygunuz sizi şiddete yöneltiyor.. Herkes hatalıdır unutmayınız Allah ise merhameti ile her yeri kuşatandır.. ;)

Ben anladım ki bu psikoloji okuyanlarda ciddi ciddi sıkıntı var çünkü bi arkadaşımın ablasıda psikoloji okudu aynen böyle saçmalıyordu ve sonuç kadın uçuş moduna geçti malesef.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Hem kendinizi dindar gösteriyorsunuz. Böyle çok takva ehli gibiymiş gibi ama forumunuza Hristiyan işi doğum günü paneli koyuyorsunuz ;)
Bu ne turşu bu ne lahana asdfg. Ah sizin çelişkileriniz bitmez sizin çelişkileriniz.. ;)
:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad

S Çevrimdışı

Serva

Guest
Valla şaka gibisin SubhanAllah.))

Şaka değil çok ciddi yazıyorum :)
Kafanıza göre her şeyi eleştiriyorsunuz ama sizde de var bu tarz şeyler..

O yüzden kimseyi tekfir etmeyin.. Tekfirin sonu yoktur.. Tekfir edeni de tekfir ederler ortalığı dinsizlik götürür..
Oysa müslümana düşen müslüman kardeşini sevmektir..

Mesela sizler sizin gibi düşünmeyenleri tekfir ediyorsunuz. Biri de çıkıp doğum günü gibi uygulamaya meyil etitğiniz için sizi tekfir etse ne yapacaksınız ;)

Şöyle böyle deyip eleştiriyorsunuz o zaman eleştirdiğiniz ülkenin üniversitesinde niye okuyorsunuz? ;)
Diyorum ya iyi niyetlisiniz ama bu samimiyetsizlikleriniz ve çelişkileriniz var..

Genelde ailesinden sevgi görmeyen çocuklar şiddete yönelir ayrıca.. ;)

S Çevrimdışı

Serva

Guest
:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad:cihad

Cihad yani mücadele deceğim diyorsunuz ama hristiyan yahudi işi forumları kullanıyorsunuz, akıllı telefonlar, bilgisayarlar vs vs..
Sonrada Amerikan karşıtıyım diyorsunuz hadi oradan kim inanır size asddfg?

XenForo kullanarak mı Amerikan karşıtlığı yapacaksınız güldürmeyin beni ;)

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Cihad yani mücadele deceğim diyorsunuz ama hristiyan yahudi işi forumları kullanıyorsunuz, akıllı telefonlar, bilgisayarlar vs vs..

Akıllı telefonun caiz olmadığına dair ayet veya hadis mi var beyni kulaklarından akan ukhtim

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör

Hadi bizdeki hata, sen niye kullanıyorsun?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Bir süre dinlenmeye aldık bu üyemizi, bilginize kardeşler.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bende tam mesajlaşıyordum onunla. Belki orda sakin kalır da adam akıllı konuşuruz diye düşündüm ama ben başka birşey diyorum o madem kafir onlar niye burayı kullanıyorsun falan fistan. Sinirimizi bozdu ama çocuk daha zehirlemişler zavallıyı. Allah yanlarına bırakmasın onların.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bende tam mesajlaşıyordum onunla. Belki orda sakin kalır da adam akıllı konuşuruz diye düşündüm ama ben başka birşey diyorum o madem kafir onlar niye burayı kullanıyorsun falan fistan. Sinirimizi bozdu ama çocuk daha zehirlemişler zavallıyı. Allah yanlarına bırakmasın onların.
19 yaş çocuk sayılmaz aslında ama, tabi zaman değişti, eğitim ciddi manada bozuldu ve geriledi.. Haklısın yani.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Geç bile kalındı abla :)
Böyle durumlarda üyeyi şikayet edin ahi. Şahsen ben ilk olarak, en son açtığı video konusunu gördüm, konuda tesettürsüz kızlar var diye konuyu sildim. "Böyle şeyler paylaşmayın" deyip geçecektim. Üyenin mesajlarına sonradan bakınca olanları gördüm, daha hepsine de bakmadım..

Muhtemel ki az ceza vermiş bulundum ama kısmet.. Belki o zamana kadar misafir olarak konuları okur, faydalanır vs.. inşaAllah diyelim..

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Böyle durumlarda üyeyi şikayet edin ahi. Şahsen ben ilk olarak, en son açtığı video konusunu gördüm, konuda tesettürsüz kızlar var diye konuyu sildim. "Böyle şeyler paylaşmayın" deyip geçecektim. Üyenin mesajlarına sonradan bakınca olanları gördüm, daha hepsine de bakmadım..

Muhtemel ki az ceza vermiş bulundum ama kısmet.. Belki o zamana kadar misafir olarak konuları okur, faydalanır vs.. inşaAllah diyelim..
abla böyleleri faydalanma gözünden hic bakmazlar hep tartışma amaçlı çalışırlar...Allah hidayet versin inşaAllah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt