Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İslam İçin Oy Kullandığına İnanan Aileye/İnsanlara Nasıl Davet Yapılır?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bana kalsa ben yapardım ki, görünüşü kötü diye onlar beğenmez diye ellemedim :D
Zaten genelde bana kalıyor. Telefon bozulursa bende, elektrikte bir sorun olursa bende, masanın bacağı çıkarsa bende. Ben inşaallah çok işlevli torunlar yetiştireceğim, onlar bana ihtiyaç duymayacak :D

yani bizim zamanimizda musluklar boyle degildi, elektirik cok degisti, eskiden masalar 4 ayakli idi, ben size boyle mi ogrettim filan deme ihtimalin ? ehtiyarlik huysuzlugu da eklenincee???? bilemedim kardeşim bilemedim. bi huysuzluk sezdim :D

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
yani bizim zamanimizda musluklar boyle degildi, elektirik cok degisti, eskiden masalar 4 ayakli idi, ben size boyle mi ogrettim filan deme ihtimalin ? ehtiyarlik huysuzlugu da eklenincee???? bilemedim kardeşim bilemedim. bi huysuzluk sezdim :D
Hiçbiri olmazsa akideyi doğru öğretirim. Minik minik Selefiler dolaşır ortalıkta :D
Yavru Vahhabiler

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ampul değiştirir derken, siyaset anlamında mı :D
yok siyaset dışı.
baya bildiğin ampul.
bi değişiyor adam 3 dakka felan
ben taktim bunu
bas bi dügmeye sen de bas
bak yaniyo moduna giriyor.

bir de kontrol kalemi ile prizleri kontol etmesi var
priz yerinden cikar ama yerine takamaz
ama elektik var mi diye kalemi prize sokar
bu
annem de yerine takar
iş bölümü :D

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
yok siyaset dışı.
baya bildiğin ampul.
bi değişiyor adam 3 dakka felan
ben taktim bunu
bas bi dügmeye sen de bas
bak yaniyo moduna giriyor.

bir de kontrol kalemi ile prizleri kontol etmesi var
priz yerinden cikar ama yerine takamaz
ama elektik var mi diye kalemi prize sokar
bu
annem de yerine takar
iş bölümü :D
Espri yapmıştım :)
Biz prizleri şarteller açıkken takıyorduk. Eskiden bir ara bir elektrikçiye yardıma gitmiştik bir arkadaşla. Yanımızda bir çocuk var. Yanlış hatırlamıyorsam ortaokul-lise yaşlarında, staj mı yapıyormuş neymiş tam hatırlamıyorum. Çocuk pensenin tutma yerindeki plastik şeyleri çıkarmış, elektrik bandıyla bantlamış. O da kullana kullana aşınmış, delikler/yırtıklar falan vardı. Gittiğimiz ev bitmiş, parkeler falan her şeyi tamam, elektriği vermişler ama prizleri, anahtarları takmamışlar. Çocuk yanıma geldi, bana göster ben de takayım, diyor. Çocuğa kablonun ucunu açmasını gösteriyorum. Tamam, dedi, başka odaya doğru gitmeye başladı. Şimdi gidip uyarmasam çocuk çarpılacak, gittim. Sen bu penseyle kabloya dokunursan çarpılırsın, sen git dokunma, dedim. Bu da böyle bir anımdır :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Espri yapmıştım :)
Biz prizleri şarteller açıkken takıyorduk. Eskiden bir ara bir elektrikçiye yardıma gitmiştik bir arkadaşla. Yanımızda bir çocuk var. Yanlış hatırlamıyorsam ortaokul-lise yaşlarında, staj mı yapıyormuş neymiş tam hatırlamıyorum. Çocuk pensenin tutma yerindeki plastik şeyleri çıkarmış, elektrik bandıyla bantlamış. O da kullana kullana aşınmış, delikler/yırtıklar falan vardı. Gittiğimiz ev bitmiş, parkeler falan her şeyi tamam, elektriği vermişler ama prizleri, anahtarları takmamışlar. Çocuk yanıma geldi, bana göster ben de takayım, diyor. Çocuğa kablonun ucunu açmasını gösteriyorum. Tamam, dedi, başka odaya doğru gitmeye başladı. Şimdi gidip uyarmasam çocuk çarpılacak, gittim. Sen bu penseyle kabloya dokunursan çarpılırsın, sen git dokunma, dedim. Bu da böyle bir anımdır :D

e o zaman olur senden ehtiyar tamam olur
bu anı bunun kanıtı
olmuşsun sen
senin torunlar yaşadı :D

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
e o zaman olur senden ehtiyar tamam olur
bu anı bunun kanıtı
olmuşsun sen
senin torunlar yaşadı :D
Daha oraya varana kadar...
Eş bulacağız da, evleneceğiz de, çocuğumuz olacak da, 20 sene geçecek de uzun iş. Bana sorsan huzurlu bir ehtiyarlık için kitaplar kâfi :)
Ama insan bir sünneti eda edebilmeyi, dininin yarısını tam etmeyi de istemiyor değil. Nasip diyelim.
Bu arada Lügât-ı İslâm-tr yeni bir kelime kazandı: Ehtiyarlık.

2 Çevrimdışı

2ven

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Erdoğan/Erbakan gibi müstemleke tiplerin İslam sinine hiç bir faydası olamayacağını, bütün insanlar hür iradesiyle İslam dinini terk etse bile alemlerin rabbinin oldurmak istediğini olduracak sebepleri veya kulları yaratabileceğini anlatmaktan başlamanız gerekiyor.

Müslümanlar varlıklarını ve nimetlerini Yüce Allah'ın zatından başka hiç bir kişiye borçlu değildir. Müslümanlar bir muvaffakiyeti bir şahsın yada grubun varlığına bağladığında zaten inanç sisteminin dışına çıkmış oluyorlar. Kimse demokratik seçimlerle gelip Allah'ın emirlerini uygulamaya sokmaz. Her mahalleye cami yaptırınca ya da kamusal alanda türban serbestisi getirerek Müslümanlar için fayda üretilmiş olamaz.

Üst Ana Sayfa Alt