Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video İnsan ve Cin Şeytanların Ülkelerdeki Aşılar Hakkındaki İtirafları

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İnsan ve Cin Kafir Şeytanların Ülkelerdeki Aşılar Hakkındaki İtirafları

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ay her taraf cin konulari ile dolmus
2 3tanesine oyle hizlica baktim da
Izleyemedim tamamen. Yani bunlara belli bir yas kotasi konulmali başlığa
Yani ustuste izlense insanin psikosu bozulur çok net.

Her seyi de cinlere bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum.
Bi arkadaş sey demis %90lik oran vermis
Kisi basina bi cin mi dusuyor
Bunların cinlerin yani baska isi gucu vs yok mu anlayamiyorum

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bu aralar çin musallatları bayağı arttı özellikle rüyalara çok giriyorlar

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A

Abla işleri İslam ı yok etmek ve Müslümanları dinlerinden çevirmek

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Ben Türkiye nin ufak çaplıda olsa yüzde 90 nının cin musalatlı olduğunu düşünüyorum yoksa bir millet bu kadar sapıtamaz putperestlik,bir beşeri ilahlaştırma,laik sistemin içinde oy kullanma,hadis inkarcılığı, Adam 5 vakit namaz kılıp şeriatı çağ dışı görüyor veya atatürkü sevip aynı zamanda müslüman olduğunu söylüyor..
Tevhidi anlatıyoruz bize vehhabi ingiliz ajanı diyorlar ne ingiliz ajanlığımızı gördün ve işte bunun gibi birçok konuda uçmuş gitmiş bir milletiz belki aşırı tekfirci diyeceksiniz ama ülkenin yüzde 90 nı müşrik...

Son düzenleme:
Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Türkiye nin ufak çaplıda olsa yüzde 90 nının cin musalatlı olduğunu düşünüyorum yoksa bir millet bu kadar sapıtamaz putperestlik,bir beşeri ilahlaştırma,laik sistemin için oy kullanma,hadis inkarcılığı, Adam 5 vakit namaz kılıp şeriatı çağ dışı görüyor veya atatürkü sevip aynı zamanda müslüman olduğunu söylüyor..
Tevhidi anlatıyoruz bize vehhabi ingiliz ajanı diyorlar ne ingiliz ajanlığımızı gördün ve işte bunun gibi birçok konuda uçmuş gitmiş bir milletiz belki aşırı tekfirci diyeceksiniz ama ülkenin yüzde 90 nı müşrik...
Hatta kendilerine gelen Hak tan sonra yüzçeviren müşrikler bu millet. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim çünkü iki müşriğin "bu zaman da cahil mi var hepsi sadece yüz ceviriyorlar" dediklerine şahit oldum. Keza ailem ce cevrem de öyle diyorlar(müşrik olanlardan)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Onlar bize musallat oluyorlarsa biz de onlara Allah subhanehu ve teala ya hakkıyla tevekkül ederek, O na sığınarak, dua ve zikirlerimizi yaparak musallat olacağız. Bu kadar net. Vallahi bunu yaptık mı yavaş yavaş bizden umudunu kesecekler. Korkmayacağız onlardan, onlar bizden Korkacaklar!!!

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gerek insi gerekse cinni şeytanlarla savaşmak zorundayız. Evet vesveseler olacak, gunahlara gireceğiz fakat bunlar bizi tevbe etmekten Allah subhanehu ve teala nın dinini yaymaktan alıkoymamalı. Çünkü Allah u teala nın rahmetinden ümit kesilmez. Rabbimiz ayaklarımızı dini üzere sabit kılsın Allahumme âmin

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar bize musallat oluyorlarsa biz de onlara Allah subhanehu ve teala ya hakkıyla tevekkül ederek, O na sığınarak, dua ve zikirlerimizi yaparak musallat olacağız. Bu kadar net. Vallahi bunu yaptık mı yavaş yavaş bizden umudunu kesecekler. Korkmayacağız onlardan, onlar bizden Korkacaklar!!!
Tevhid ehlinin rukye ilmini bilmesi gerekiyor gerçekten bilinmesi gereken önemli bir ilim dalı mesela bir menzil sofisine rukye yapın bedenindeki cin çıktıktan sonra tevhidi anlatın ona...
Tarikatların,tasavvufun içinden ayrılıp Tevhide yönelenlerde çok fazla çünkü tarikatların cinler ile olan bağlantılarını deşifre ediyoruz ve adam gördüğü bir takım rüyaların ve sözde kerametlerin cinlerin oyunu olduğunu rukye sonrası anlıyor ve uyanıyor...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bu aralar çin musallatları bayağı arttı özellikle rüyalara çok giriyorlar

Tamam ama bunlarin hangisi sahih hangisi etkisel ruya nasil ayırt edebiliyorsunuz.
Mesela ben cok etki ruyasi gorurum.
Yani birine jelibon yeme çok zararlı desem ruyamda jelibon adamlarla savasiyorum gibi.
Cok fazla gundem edilmesi hayati ve ruyalari zaten etkilemez mi?

A

Abla işleri İslam ı yok etmek ve Müslümanları dinlerinden çevirmek

Müslüman cinler ne yapıyor peki bu arada

Ben Türkiye nin ufak çaplıda olsa yüzde 90 nının cin musalatlı olduğunu düşünüyorum yoksa bir millet bu kadar sapıtamaz putperestlik,bir beşeri ilahlaştırma,laik sistemin içinde oy kullanma,hadis inkarcılığı, Adam 5 vakit namaz kılıp şeriatı çağ dışı görüyor veya atatürkü sevip aynı zamanda müslüman olduğunu söylüyor..

Ben aşırı tekfirci mevzularindan cok anlamiyorum kardeşim. O kısım benim haddim değil. Kafir insan etkisi bu durumda cok pasif kalmıyor mu. %90 cin etkisi ise kafir insanlara bi mazaret doğuyor o vakit
Ben cinliydim der cikar isin icinden.

Bilmedigim ve kafamda oturtamadigim icin soruyorum.

Bizden neyi umut ediyorlar kafir olmamizi mi
Allahin rizasini kazanmak ve harbi iyi , aktif bi kul olmak cabasindayiz. Ama savas tam olarak kimle nefis imtihan vs gibi seyleri nereye koyuyoruz bu durumda peki?

Tevhid ehlinin rukye ilmini bilmesi gerekiyor gerçekten bilinmesi gereken önemli bir ilim dalı mesela bir menzil sofisine rukye yapın bedenindeki cin çıktıktan sonra tevhidi anlatın ona...
Tarikatların,tasavvufun içinden ayrılıp Tevhide yönelenlerde çok fazla çünkü tarikatların cinler ile olan bağlantılarını deşifre ediyoruz ve adam gördüğü bir takım rüyaların ve sözde kerametlerin cinlerin oyunu olduğunu rukye sonrası anlıyor ve uyanıyor...

Peki aile olarak kafirsel bir kulturle yetistirilmiş bireylerin sonradan hidayete ermesi durumu nasil aciklaniyor.
Ya da tasavvuf ehlinden kendiliginden ayrilma olayi.

Misal ben rukye olayini burada ogrendim. Sifadir buna itimatim da var. Yaptirdim da.
Cok nazar cektigimi soyledi hoca..

...

Yani şuna inaniyorum cinleri kullandiklarina dair soylenenleri hatta koç gurubunun da kendi hocalari filan varmiş yine cinleri kullandiklarina dair.
ama toplum bazina inildiginde insanlarin degisiminin cogunluguna buna bağlamak eksik gibi geliyor. Zira bu açidan baktiğimizda toplumun dejenere olmasina ait diğer sebepleri masumlaştiriyor.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa
O olay sandığınız gibi değil mesela bir insan yaptığı eylemden dolayı
ben cinliydim der çıkar işin icinden demişssin fakat cinin bedende yaptığı tek şey vesvese vermesi bir insanın düşüncesine hiçbir zaman hüküm edemez insan sadece cinlerin vesvesesini dinler rukye esnasında bedendeki cin kendisi bile söylüyor bunu biz vesvese veriyoruz onlar bizim vesvesemizi dinliyor diyoralar.. cin musallatı olmayan bir insanda nefsine hakim olmadığı için hak ile batılı ayırt edemez sonunda deist olur yada ateist..

Allah’ın hükmü yerine getirilince şeytan şöyle der: ‘Şüphesiz Allah size gerçek bir vaadde bulunmuştu; ben de size bir söz verdim ama yalancı çıktım. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi (inkâra) çağırdım, siz de benim davetime hemen koştunuz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Artık Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz! Kuşkusuz daha önce ben, beni (Allah’a) ortak koşmanızı reddettim.‘ Gerçek şu ki, zalimler için elem verici bir azap vardır.” (İbrahim, 14/22)...

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ama bunlarin hangisi sahih hangisi etkisel ruya nasil ayırt edebiliyorsunuz.
Mesela ben cok etki ruyasi gorurum.
Yani birine jelibon yeme çok zararlı desem ruyamda jelibon adamlarla savasiyorum gibi.
Cok fazla gundem edilmesi hayati ve ruyalari zaten etkilemez mi?

Müslüman cinler ne yapıyor peki bu arada

Ben aşırı tekfirci mevzularindan cok anlamiyorum kardeşim. O kısım benim haddim değil. Kafir insan etkisi bu durumda cok pasif kalmıyor mu. %90 cin etkisi ise kafir insanlara bi mazaret doğuyor o vakit
Ben cinliydim der cikar isin icinden.

Bilmedigim ve kafamda oturtamadigim icin soruyorum.

Bizden neyi umut ediyorlar kafir olmamizi mi
Allahin rizasini kazanmak ve harbi iyi , aktif bi kul olmak cabasindayiz. Ama savas tam olarak kimle nefis imtihan vs gibi seyleri nereye koyuyoruz bu durumda peki?

Peki aile olarak kafirsel bir kulturle yetistirilmiş bireylerin sonradan hidayete ermesi durumu nasil aciklaniyor.
Ya da tasavvuf ehlinden kendiliginden ayrilma olayi.

Misal ben rukye olayini burada ogrendim. Sifadir buna itimatim da var. Yaptirdim da.
Cok nazar cektigimi soyledi hoca..

...

Yani şuna inaniyorum cinleri kullandiklarina dair soylenenleri hatta koç gurubunun da kendi hocalari filan varmiş yine cinleri kullandiklarina dair.
ama toplum bazina inildiginde insanlarin degisiminin cogunluguna buna bağlamak eksik gibi geliyor. Zira bu açidan baktiğimizda toplumun dejenere olmasina ait diğer sebepleri masumlaştiriyor.
Abla özelden yazacağım inşaAllah)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu tür süreçler ile ilgili bir bilgim olmasa da, şu doğu tarafındaki tapınaklara gelip giden şu ünlü şahısların haberini duyduğumdan beri tahmin ediyordum. İnsanların çoğu, aklını yitirmişcesine mantıksız seçimlere yönelmiş durumda ve ne söylenilse kâr etmeyecek bir vaziyette. Bu benim aklıma sadece toplu büyü ve toplu cin musallatını getirmişti. Bu video hakiki ise, ki öyle sanıyorum, tahminlerim birebir böyle idi.

Şimdi söyleyeceklerimi bilgili kardeşler düzeltsin:

Rukyeye imkanı olmayanlar (çevresinde güvenilir rukyeci tanımayanlar) :

Allah'ın samimiyetle dua edenlere yardım edeceğini,
bunun için kendi yönelişlerinden başka bir şeye ihtiyaç olmadığını,
başkası tarafından rukyenin sadece bir vesile ve kolaylık olduğunu,
şifa için kendi çabalarının da sonuç vereceğini "Allah'ın izni ile" hatırlasın.

Vesileler Allah'ın izni ile işe yarar, ancak kendi yapacağınız samimi dualar ile vesileniz bizzat ettiğiniz duadır zaten. İlaç bulamayanlar da, 1 bardak suyu önlerine alıp 3'er ihlas, felak, nas ile o suyu şifa vesilesi yapabilirler. Ancak: hiç bir imkanın olmadığı, tabiri caizse köşeye sıkışmış kişiler için bunların işe yarayacağını Allah'tan ümid ediyorum. Nitekim çarelerin tükendiği yerde yetişir Allah'ın yardımı.

Yanlışım var ise düzeltilsin.

Bu arada bu videolara alışmışım, gece gündüz fark etmiyor elhamdülillah.

Not: Benimle de uğraşıyorlar ama geçinip gidiyoruz. Sabah akşam dualarını aksatmadığım sürece endişe edilecek bir durum görmüyorum. Hiç bir varlık, Allah'ın izni dışında hareket edemez ve Allah'ın izni de, kulun O'na sığınıp sığınmaması ile ilgilidir. Unutmayın: Allah'ın ihlaslı kullarına dokunamazlar. Belki zorluk çıkarabilirler ama Allah iman eden kullarını kimseye yem yapacak değildir elhamdülillah. (Rukyeyi öğrenebilen de öğrensin, nitekim faydası ortada)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür süreçler ile ilgili bir bilgim olmasa da, şu doğu tarafındaki tapınaklara gelip giden şu ünlü şahısların haberini duyduğumdan beri tahmin ediyordum. İnsanların çoğu, aklını yitirmişcesine mantıksız seçimlere yönelmiş durumda ve ne söylenilse kâr etmeyecek bir vaziyette. Bu benim aklıma sadece toplu büyü ve toplu cin musallatını getirmişti. Bu video hakiki ise, ki öyle sanıyorum, tahminlerim birebir böyle idi.

Şimdi söyleyeceklerimi bilgili kardeşler düzeltsin:

Rukyeye imkanı olmayanlar (çevresinde güvenilir rukyeci tanımayanlar) :

Allah'ın samimiyetle dua edenlere yardım edeceğini,
bunun için kendi yönelişlerinden başka bir şeye ihtiyaç olmadığını,
başkası tarafından rukyenin sadece bir vesile ve kolaylık olduğunu,
şifa için kendi çabalarının da sonuç vereceğini "Allah'ın izni ile" hatırlasın.

Vesileler Allah'ın izni ile işe yarar, ancak kendi yapacağınız samimi dualar ile vesileniz bizzat ettiğiniz duadır zaten. İlaç bulamayanlar da, 1 bardak suyu önlerine alıp 3'er ihlas, felak, nas ile o suyu şifa vesilesi yapabilirler. Ancak: hiç bir imkanın olmadığı, tabiri caizse köşeye sıkışmış kişiler için bunların işe yarayacağını Allah'tan ümid ediyorum. Nitekim çarelerin tükendiği yerde yetişir Allah'ın yardımı.

Yanlışım var ise düzeltilsin.

Bu arada bu videolara alışmışım, gece gündüz fark etmiyor elhamdülillah.

Not: Benimle de uğraşıyorlar ama geçinip gidiyoruz. Sabah akşam dualarını aksatmadığım sürece endişe edilecek bir durum görmüyorum. Hiç bir varlık, Allah'ın izni dışında hareket edemez ve Allah'ın izni de, kulun O'na sığınıp sığınmaması ile ilgilidir. Unutmayın: Allah'ın ihlaslı kullarına dokunamazlar. Belki zorluk çıkarabilirler ama Allah iman eden kullarını kimseye yem yapacak değildir elhamdülillah. (Rukyeyi öğrenebilen de öğrensin, nitekim faydası ortada)
Ya onlar insanlardan çok korkarlar, özellikle müslümanlardan zaten hadis vardı Allahu alem her doğan çocukla beraber bir şeytan görevlendirilir. Ayrıca onlar en fazla rüyamıza girerler, bir ses duyarız, bir gölge görürüz, ya da vücutta ağrı yaparlar. Ama bazı kişilerinki çok ağır oluyor. Insan ezan sesini duymaya tahammül edemiyor ya da tuvalete gidemiyor veya banyoya girmeye korkuyor. Ama uyanık olmalıyız, onlardan gelen vesveselere aldırmamalıyız, üzülmemeliyiz. Korku ve üzüntü onları besliyor. Ve unutmamalıyız ki Allah subhanehu ve teala nın izni olmadan onlar bize hiçbir zarar veremezler. Son olarak Allah sabredenlerle beraberdir.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ya onlar insanlardan çok korkarlar, özellikle müslümanlardan zaten hadis vardı Allahu alem her doğan çocukla beraber bir şeytan görevlendirilir. Ayrıca onlar en fazla rüyamıza girerler, bir ses duyarız, bir gölge görürüz, ya da vücutta ağrı yaparlar. Ama bazı kişilerinki çok ağır oluyor. Insan ezan sesini duymaya tahammül edemiyor ya da tuvalete gidemiyor veya banyoya girmeye korkuyor. Ama uyanık olmalıyız, onlardan gelen vesveselere aldırmamalıyız, üzülmemeliyiz. Korku ve üzüntü onları besliyor. Ve unutmamalıyız ki Allah subhanehu ve teala nın izni olmadan onlar bize hiçbir zarar veremezler. Son olarak Allah sabredenlerle beraberdir.
Aynen kardeşim. O vesveselere aldırmamak ve üzülmemek için, önce vesvese olduğunu fark etmek gerekiyor. Bir söz vardı: "Şeytanın en büyük hilesi, kendi varlığını insanlara unutturmasıdır." İnsanlar, kendi zihinlerinde, duygu ve düşünce dünyasında yalnız olduklarını sanıyorlar ve akıllarından geçen, kendilerini bir duyguya yönelten her fikri kendilerine ait sanıyorlar. Oysaki onların arasında şeytan fısıltıları da var. Sadece biraz düşünse, zihninde dolaşan fikrin hayır mı şer mi olduğunu Kur'an ve Sünnet'e göre analiz etse, kimin fikri olduğu ortaya çıkar. Şeytanın fikri ise, ona düşen sadece euzü besmele çekip, ona göre gereken davranışı yapmaktır. Ağrılar için de sünnetteki dualara devam. Elhamdülillah sığındığımız sürece koruyan bir Rabbimiz var ve çekilen her sıkıntının da (sabredilir ise) ecri. Rabbim cümleten yardımcımız olsun.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu arada: Şûrâ suresi 30. ayet, iman ehli için düşünülmesi gereken ayet.

Zuhruf suresi 36.ayet ise, dalaletteki kişiler için akla gelen.

İman ehli için bir zorluk ve eziyet, yaptıklarının dünyadaki bedeli (günahsız biri ise derece yükselmesine vesile olan imtihan olarak düşünülür)

İman ehli olmayan için ise, sapkınlıkta devam etmesi için bir ceza. Öyle bir suç ve ceza ki, bunun affedilebilmesinin tek yolu var: Kur'an'a dönmek; tevbe ile Kur'an ve Sünnet'e dönmek.

Bu hakka körleşmiş kişilerin hidayet durumu ile ilgili şunu söyleyeyim: henüz yaşadıkları sürece, ölmedikleri sürece, seçim olanağı tekrar tekrar önlerine gelecektir. Hak ettikleri ceza ile batılda kalırlar ama ne kadar kalacakları ilerdeki zamanlarda onlara sunulan seçim fırsatlarını nasıl değerlendirdiklerine bağlı. Bir insan (yanlışsam düzeltin) ne kadar musallatlı da olsa, içerde bir yerde iç hesaplaşmaları, hak ile batılı seçme hususunda ölçümleri devam ediyordur. Ölene dek, hala bir fırsatları vardır yani. Ancak öldükten sonra... Maalesef.

Peki, aralarda uzunca süre dalalette bulunup da, ölmeden önce tevbe eden ve kurtulan kişilerin, bizlerin nazarında durumu nedir? İmtihanımız. Hani farz olan tebliğ ederek cenneti kazanacağız ya Allah nasip ederse; dalalette olan kişiler olmasa, Allah aşkına kime tebliğ yapacaktık?

Yani, tebliğ yapan: bugün dalaletteki kişilerin dalalette olmasına borçlu bu imkanını. Bununla birlikte, Allah herkese tekraren seçim fırsatı sunmaya devam ediyor. Bugün dalalette gördüğümüz kişileri, yarın davada en ön saflarda görme ihtimalimiz mevcut.

Bu yüzden kimse kimseyi içinde bulunduğu hal yüzünden kınamasın, yarın son hali kimsenin belli değil çünkü. Bir bakmışsınız biz düşmüşüz (Allah korusun), onlar bayrağı devralmış. Canını henüz teslim etmemiş her kişi hala sınavın içinde ve önemli olan hal: son hal. O güne dek, hepimiz birbirimizin sınavıyız ve bize ne emrediliyorsa sadece onu "güzellikle" yapmak zorundayız. Konumumuz neyi gerektiriyor ise... (Allah nefsimize uyarak, bilerek veya bilmeyerek yaptığımız, büyüğünden küçüğüne, gizlisinden açığına, hatırladığımız veya unuttuğumuz tüm günahlarımızı bağışlasın; amiiinnn...)

Not: İnsanın hidayet süreci: bildiğine göre ilerler. İnsan bildiklerinin en güzeline uyarak hidayet basamaklarını tırmanır. İnsana küçük gelen ama Allah katında kabul olmuş, dolayısı ile büyük iyilikler iman ile şereflenmesine vesile olabilir. Aksi yönde: İnsana küçük gelen ama Allah'ın gazabını çeken, dolayısı ile büyük hale gelmiş günahlar da küfre götürebilir. O yüzden, iyiliğin büyüğü küçüğü yoktur; kötülüğün büyüğü küçüğü yoktur. Hangisinin Allah katında nasıl karşılandığını bilemezsiniz çünkü. (Esasen bir insan pişman olarak bir günah işlese küçüktür. Ancak bir başkası, pişman olmaksızın aynı ameli işlese büyüktür. Bu bakımdan, aynı cürmü işliyor görünen kişilerin kimi affolunabilirken, kimi affolunmaz. Pardon yanlış söyledim: affolunur; ancak büyük günahlar nasıl affolunursa öyle affolunur: ölmeden önce tevbe ederek)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Alketa
O olay sandığınız gibi değil mesela bir insan yaptığı eylemden dolayı
ben cinliydim der çıkar işin icinden demişssin fakat cinin bedende yaptığı tek şey vesvese vermesi bir insanın düşüncesine hiçbir zaman hüküm edemez insan sadece cinlerin vesvesesini dinler rukye esnasında bedendeki cin kendisi bile söylüyor bunu biz vesvese veriyoruz onlar bizim vesvesemizi dinliyor diyoralar.. cin musallatı olmayan bir insanda nefsine hakim olmadığı için hak ile batılı ayırt edemez sonunda deist olur yada ateist..

Allah’ın hükmü yerine getirilince şeytan şöyle der: ‘Şüphesiz Allah size gerçek bir vaadde bulunmuştu; ben de size bir söz verdim ama yalancı çıktım. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi (inkâra) çağırdım, siz de benim davetime hemen koştunuz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Artık Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz! Kuşkusuz daha önce ben, beni (Allah’a) ortak koşmanızı reddettim.‘ Gerçek şu ki, zalimler için elem verici bir azap vardır.” (İbrahim, 14/22)...

Beyoglundaki sent antuan kilisesinde de bu konularla ilgilenen gorevli bir rahip var
Onlar cin degil seytan diyor ama mevzu ayni.
Her ulkede ama her ulkde bu konularla ilgilenecek egitim almis bi rahip bulunuyor hep.

Üst Ana Sayfa Alt