Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek İsteyene Tavsiyeler

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkisi birden çok karışmaz mı ama? Şimdi bu konuda da kararsız kaldım. Teşekkür ederim. :)

Yani çok farklı diller. Karışacağını sanmıyorum. Kürt çocukları o yaşta Türkçe ve Kürtçeyi hiç karıştırmadan öğreniyorlar.
Burada asıl sorun vakit ve enerji ikisine birden güç yetirmek özellikle yoğun çalışmaya alışık olmayan bünyeye ağır gelir. Günde en az ikişer saat çalışmanız gereken zamanlar olucak zira

A Çevrimdışı

Ayşegülce

Üye
İslam-TR Üyesi
Yani çok farklı diller. Karışacağını sanmıyorum. Kürt çocukları o yaşta Türkçe ve Kürtçeyi hiç karıştırmadan öğreniyorlar.
Burada asıl sorun vakit ve enerji ikisine birden güç yetirmek özellikle yoğun çalışmaya alışık olmayan bünyeye ağır gelir. Günde en az ikişer saat çalışmanız gereken zamanlar olucak zira

Hayır, o kadarına vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. Önce biriyle başlayıp bana kolay gelirse belki ikincisini devreye sokmak olabilir.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır, o kadarına vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. Önce biriyle başlayıp bana kolay gelirse belki ikincisini devreye sokmak olabilir.
Olabilir. Hem enerji kazanmış olursunuz.
Hafızlığa ilk başyanalara günde yarım sayfa ödev verirlerdi sonra bir sayfa derken günde neredeyse yarım cüz ezberler hale gelirdi öğrenci.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Bir kürt için İngilizceyi öğrenmek daha kolaydır demenizi pek anlayamadım açıkçası. Sonucta kürtçe ingilizceden çok farklı. Biri daha belağatli diğeri ise kelimelerin yuvarlanarak konuşulduğu bir dil. Siz nasıl bir bağ kurmuştunuz merak ettim doğrusu )

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kürt için İngilizceyi öğrenmek daha kolaydır demenizi pek anlayamadım açıkçası. Sonucta kürtçe ingilizceden çok farklı. Biri daha belağatli diğeri ise kelimelerin yuvarlanarak konuşulduğu bir dil. Siz nasıl bir bağ kurmuştunuz merak ettim doğrusu )

Cümle yapısı benziyor:

Who ise your father

Bavê te kî ye

gibi

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu da pek anlamadım desem ayıp etmiş olacam ama.

Birinde özne başta diğerinde sonda. Birinde soru sonda diğerinde başta. Cümle yapıları farklı olmuyor mu

Dil yapısı benziyor. Kelimelerin ekleri alış biçimi vs. Zaten her iki dilde Aryan Hint\Avrupa dili.
Türkçede ekler kelimelerin sonuna gelirler. Arapçada da öyle. Ama İngilizce ve Kürtçe öyle değil

B Çevrimdışı

Bilge Yılmaz

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle çok güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkür ederim, bende İngilizceyi öğrenmek istiyordum hep. Kurslar bir türlü nasip olmadı, ancak evde nasip olursa inşaAllah öğrenirim. İngilizce bilen hanım arkadaş var mı benimle refakat etmek isteyen?

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgiler için teşekkürler.
İngilizce bölümü çıkışlıyım hocalarımız bize hep dil nankördür tekrar etmezseniz uçar gider derdi. Öyle de oldu uçtu gitti. Dili kolay öğrenmenin ve hayata geçirmenin en güzel yolu o dili devamlı gündelik hayatta kullanmaya çalışmak. Kitaplardan ve kelimelerden öteye gecemeyince dil öğrenilmiyor ne yazık ki. Bilgiler öğrenilir ama speaking zorlaşıyor. Hem cinsiniz olan hiç Türkçe bilmeyen arkadaşlar edinip devamlı pratik yapın

B Çevrimdışı

Bilge Yılmaz

Üye
İslam-TR Üyesi
İngilizce bölümü çıkışlıyım hocalarımız bize hep dil nankördür tekrar etmezseniz uçar gider derdi. Öyle de oldu uçtu gitti. Dili kolay öğrenmenin ve hayata geçirmenin en güzel yolu o dili devamlı gündelik hayatta kullanmaya çalışmak. Kitaplardan ve kelimelerden öteye gecemeyince dil öğrenilmiyor ne yazık ki. Bilgiler öğrenilir ama speaking zorlaşıyor. Hem cinsiniz olan hiç Türkçe bilmeyen arkadaşlar edinip devamlı pratik yapın

Bana demişseniz eğer, haklısınız ama öyle biri de yok ki. Baksam bile kız mı erkek mi insan emin olamıyor. Dil öğreneyim diye de karşı cins problemleriyle uğraşmak istemem açıkçası evli biri olarak da. İnşaAllah Müslüman hanım bir din kardeşimiz nasip olur.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ve aleykum selam.

Bana demişseniz eğer, haklısınız ama öyle biri de yok ki. Baksam bile kız mı erkek mi insan emin olamıyor. Dil öğreneyim diye de karşı cins problemleriyle uğraşmak istemem açıkçası evli biri olarak da. İnşaAllah Müslüman hanım bir din kardeşimiz nasip olur.
Buradaki ingilizce öğrenmek isteyen hanımlar bir alanda toplansak (burada çoklu özel mesaj özelliği ile mesela) bildiğimiz kadarı ile birbirimize destek olamaz mıyız? Yoksa nerden bulacağız hiç Türkçe bilmeyen ve bizle dil adına uğraşmak isteyen hanımı )

Üst Ana Sayfa Alt