Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imam Şafi (rahimәhullah)

Faxrud-Din Azәri Çevrimdışı

Faxrud-Din Azәri

« صديقك من صَدَقَك لا من صدَّقك »
İslam-TR Üyesi
''Ben yetimdim. Bana annem baktı. İlim tahsil etmem için muallime verebilecek bir parası yoktu. Hoca ders verdikten sonra etrafı toparlamam karşılığında bana ders vermeyi kabul etti. Kur’an ezberimi çalıştıktan sonra mescide girer Alimlerle oturup hadis ve fıkhi meseleleri ezberlerdim. Kağıdım yoktu. Temiz bir kemik bulduğum zaman onun üzerine hadisleri yazardım. Evimizde büyük bir testimiz vardı. O kemikleri oraya atarak biriktirirdim.''

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''Ben yetimdim. Bana annem baktı. İlim tahsil etmem için muallime verebilecek bir parası yoktu. Hoca ders verdikten sonra etrafı toparlamam karşılığında bana ders vermeyi kabul etti. Kur’an ezberimi çalıştıktan sonra mescide girer Alimlerle oturup hadis ve fıkhi meseleleri ezberlerdim. Kağıdım yoktu. Temiz bir kemik bulduğum zaman onun üzerine hadisleri yazardım. Evimizde büyük bir testimiz vardı. O kemikleri oraya atarak biriktirirdim.''

Demekki ne ımıs İman varsa imkanda vardır.Sen yeterkı ısteyerek Rabbıne samımı bır sekılde yonel.
Simdilerin herseyı var ellerınde.Sımdılerın hatta oyle seylerı varkı yazı yazmaya bıle gereklerı yok sen soyle otomatık yazsın.

Öncelerı kısıtlı ımkanla nıce canlar cennetle bulustu. insaallah
Sımdılerde ıse oyle ımkanlar varkı cogu o ımkanları yakıtı cınler ve ınsanlar olan cehenneme gıtmek ıcın kullanıyor...

ALLAH hak yolda olanlardan razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt